pondělí 11. března 2013 | Zlin Press - Roman Ordelt

Duo H + H řádilo i ve druhém zápase, mladík Honejsek skolil Vítkovice dvěma góly

Článek průběžně aktualizujeme. Bravo! Hokejisté PSG Zlín vyhráli i druhý zápas čtvrtfinálové série Česká pojišťovna play off, Vítkovice porazili 2:1 zásluhou dvou branek famózně hrajícího Antonína Honejska. Vlachova družina vyhrála oba domácí zápasy a ujala se vedení 2:0 v sérii. Vítkovice se ujaly vedení v 6. min, když skórovaly v oslabení po brance Burgra. Poté začal úřadoval mladík Honejsek, který zařídil cenný druhý bod ve čtvrtfinále. Celá série se nyní přesouvá ke dvěma zápasům v ostravské ČEZ Areně, první se hraje ve čtvrtek 14. března v 17 hodin.

ČF2 / pondělí 11. 3. 2013 / 18:15
Berani Zlín Zlín - HC Vítkovice Ridera Vítkovice
2:1
(0:1, 1:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 30. min Honejsek (Čajánek), 48. Honejsek (Holík) - 6. Burger (Húževka). Rozhodčí: Hribik, Hodek - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 3:9, navíc Szturc na 10 minut, Malík (oba Vítkovice) na 10 minut a do konce utkání. Využití: bez. V oslabení: 0:1. Diváci: 4 998. Střely na branku: 41:33. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 2:1.

Berani Zlín: J. Sedláček - Hamrlík, Linhart, Řezníček, Urbanec, Tesařík, Horák - Balaštík, Leška, Čech - Honejsek, Čajánek, O. Veselý - Kubiš, Holík, Köhler - Okál, Šlahař, Ondráček. Trenéři: Rostislav Vlach, Jurík, Hrazdira.

HC Vítkovice Ridera: Šindelář - Stehlík, Barinka, Sloboda, Voráček, Kudělka, Malík, L. Kovář, Rehák - Bartánus, Burger, J. Káňa - Szturc, Roman, Svačina - Strapáč, R. Hruška, Húževka - Šedivý, Kolouch, Kucsera. Trenéři: Oremus, Svozil.

V sestavě domácích scházel ve druhém čtvrtfinálovém zápase zraněný obránce Zámorský (rameno), Vítkovice postrádaly oproti úvodnímu duelu útočníka Hunu, jeho místo v sestavě zaujal Šedivý. Hosté nabídli zlínské družině v samotném úvodu zápasu dvě přesilové hry. Zlínští byli aktivnější a hosté opět kupili fauly. Při šanci Ondráčka fauloval Rehák, domácí však sehráli početní převahu lehkovážně. Právě Rehák odešel v krátkém sledu podruhé na trestnou lavici a Severomoravané otevřeli v oslabení střelecký účet zápasu. Do rychlého přečíslení se dostali po chybě zlínských hráčů na modré Burger s Húževkou a vítkovický kapitán se štěstím překonal brankáře Sedláčka. Jak prokázal televizní záznam, vedoucí gól Vítkovic padl z půlmetrového ofsajdu. V polovině první třetiny se naskytla početní výhoda i hostům, ale Sedláček si poradil s nebezpečnou střelou Bartánuse. Ve 14. minutě měl velkou šanci kanonýr Balaštík, ale zblízka nepřekonal Šindeláře. Vlachova družina poté promarnila další dvě přesilové hry, z toho druhá početní výhoda byla předčasně ukončena faulem Čajánka za podražení.

Na začátku druhé třetiny se rozezněla za Sedláčkem horní tyčka po ráně Stehlíka. Domácí se zlepšili v přesilových hrách, ale hosté drželi čisté konto až do poloviny zápasu. Vítkovice pozorně bránily a výborně chytal Šindelář. Ten se zapotil při vyloučení Káni, když likvidoval střely Linharta a Veselého. Vítkovický gólman kapituloval až v 30. minutě po ukázkové akci Čajánka s Honejskem na jeden dotek. Zlínský mladík skóroval po vyšachování hostující obrany do odkryté brány. Vzápětí pozlobil třetí útok Zlína a vedení pro zlínské barvy měl na holi Köhler. Jeho střela orazítkovala pouze levou tyč Šindelářovy klece. Narůstající zlínský tlak zbrzdilo vyloučení Horáka, naštěstí se domácí ubránili. Právě vracející se Horák po návratu na ledovou plochu měl slibnou šanci, ale obránci jeho střelu zblokovali. Zlín se v početní výhodě nadále trápil a v závěru druhé třetiny nevyužil další přesilovku. Šindelář u levé tyčky uzavřel prostor a Honejsek nepropasíroval kotouč za brankovou čáru.

Trenér Vlach zredukoval před třetí třetinou sestavu na tři útoky i kvůli zranění Kubiše. Do první řady se vrátil Köhler, zatímco Čech nastupoval ve třetím útoku. Berani ne nadále neprosadili při hře pět na čtyři. Vyloučení Szturce ani Malíka ke vstřelení rozdílového gólu nevedly. Domácí nevyužili celkem osm přesilovek a rozhodujíc branku dali při rovnovážném počtu hráčů na ledě. Ve 48.minutě vítkovické obraně opět pláchla dvojice H + H Holík a Honejsek, Holík nahrával a Honejsek poslal puk do odkryté branky. Pět tisícovek diváků propuklo ve velký jásot. Hrdina druhého utkání série mohl dosáhnout i hattrick, ale v 52. minutě Šindelář jeho střelu zblízka chytl. Vítkovice ještě vyždímaly zbytky sil, nciméně k vyrovnání a případnému prodloužení jim nepomohla ani závěrečná power play. Minutu před koncem mohl naděje Ostravanů definitivně pohřbít Linhart, ale puk z jeho hole těsně minul opuštěnou klec. Čajánek a spol. velkou obětavostí v obraně a nezdolnou bojovností uhájili těsnou výhru až do závěrečné sirény a připsali si druhý cenný bod v sérii s Vítkovicemi.

Nejlepší vyhodnocení hráči: Antonín Honejsek - Filip Šindelář

Juraj Jurík (druhý trenér PSG Zlín): "Soupeř hrál ve druhém zápase daleko lépe než včera. V naší přesilovce jsme dostali gól. Vítkovice v úvodní třetině nic nevymýšlely, puky dávaly rychle do třetiny, zatímco my jsme se do útočného pásma nemohli dostat. Postupem času jsme měli daleko lepší pohyb. Byli jsme důrazní, tlačili se do brány a z toho vyplývaly fauly Vítkovic. Brankové příležitosti jsme proměnili a rozhodli zápas ve svůj prospěch."

Ladislav Svozil (trenér HC Vítkovice Steel): "Hráli jsme podstatně lépe než včera. Zlín nebyl tak agresivní jako v prvním zápase. Dali jsme paradoxně gól v oslabení, ale udělali pak dvě chyby, které domácí potrestali. Těch faulů bylo na naší straně hodně, hráči cítí křivdu, jsou tam emoce. Ani se jim nedivím, jeden trenér z Plzně říkal, že ve Zlíně se nedá vyhrát. Souhlasím s ním a dále se k tomu nechci vyjadřovat."