pátek 15. ledna 2016 | Zlin Press - Roman Ordelt

Dva bleskové góly srazily Berany, tým PSG Zlín odjel z Hradce bez bodů

Hokejisté PSG Zlín prohráli v utkání 36. kola Tipsport extraligy na ledě týmu Mountfield HK Hradec Králové 1:3 a po dvou předchozích výhrách vyšli bodově naprázdno. Vlachův soubor se ujal vedení v 7. minutě, ale Východočeši ještě před první sirénou dvěma góly během 33 vteřin otočili skóre. Zlín si vytvořil ve třetí třetině tlak, ale v koncovce neuspěl, domácí si pohlídali taktickým výkonem těsnou výhru. Třetí gól přidali hráči Mountfieldu při závěrečné power play Zlína střelou do prázdné brány. Na obou stranách předvedli velmi dobrý výkon gólmani. Jediný gól týmu PSG dal Petr Holík. Až třetí vzájemný zápas v sezoně obou soupeřů v další defenzivní bitvě skončil jiným výsledkem než výhrou 2:1 pro domácí celek. Zlínští hokejisté si připsali z posledních osmi utkání teprve druhou porážku. Berani hrají v neděli 17. ledna od 15:30 hodin na domácím ledě ZS Luďka Čajky s jasným vládcem extraligy z Liberce.

36. kolo / pátek 15. 1. 2016 / 18:00
Mountfield HK Hr.Králové - Berani Zlín Zlín
3:1
(2:1, 0:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 18. min Honejsek (K. Pilař), 19. Courchaine (Hronek, J. Kudrna), 60. Červený (Bednář, Kacetl) - 7. P. Holík (Žižka, Bukarts). Rozhodčí: Šindler, R. Svoboda - Kajínek, Zavřel. Vyloučení: 4:3. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 4 775. Střely na branku: 34:29. Zblokované střely: 19:11. Hity: 7:7. Vhazování: 29/62 (47%) - 33/62 (53%). Průběh utkání: 0:1, 3:1.

Mountfield HK: Kacetl - K. Pilař, Čáp, Pláněk, Jank, Hronek, Frühauf, Dietz, Vašíček - Bednář, Kukumberg, Dej - Honejsek, Ihnacak, Červený - J. Kudrna, T. Knotek, Courchaine - Berger, R. Pilař, Kopta. Trenéři: Kýhos, T. Martinec, Tvrdík.

Berani Zlín: Kašík - Marušák, Kotvan, Matějíček, Žižka, Řezníček, Urbanec - Bukarts, P. Holík, Říčka - Ondráček, Maruna, Kubiš - Čachotský, Roman Vlach, O. Veselý - T. Sýkora, Cibák, F. Čech. Trenéři: Rostislav Vlach, Jurík, Hrazdira.

Z početné hradecké marodky se vrátili do sestavy Mountfieldu kapitán Bednář a obránce Frühauf, zatímco Zlín provedl jednu změnu, po nemoci nastoupil v centru čtvrtého útoku opět zkušený Cibák. Hned ve druhé minutě zamrzla časomíra nad kostkou a utkání bylo zhruba osm minut měřeno ručně stopkami. Ve 3. minutě vystřelil nebezpečně Kanaďan Courchaine, gólman Zlína Kašík byl připraven. V 6. minutě fauloval Pláněk hbitého Marunu a Beranům se naskytla úvodní přesilovka. Zlín využil početní převahu a šel do vedení po přesné kombinaci, kotouč šel po ose Bukarts, Žižka křižným pasem a Petr Holík pálil do odkryté svatyně, když bodoval v osmém utkání za sebou. Stejnou herní situaci měl i Hradec, vytvořil si drtivý tlak, ale Kašík odolal. Z největší šance trefil Bednář pouze tyčku. Hosté se ubránili, ale domácí dále hrozili. Ihnacak mířil jen do Kašíkova betonu, Kudrna minul z dorážky odkrytou bránu. Východočeši obrátili vývoj utkání na svou stranu v závěru úvodní třetiny. Exzlínský Honejsek se prohnal v 18. minutě středním pásmem a prostřelil Kašíka. Berani inkasovali za pouhých 33 vteřin podruhé, domácí dostal do vedení po přesné kombinaci Courchaina, když kanadský forvard usměrnil kotouč přiklepnutím do sítě.

Druhá část nepřinesla změnu skóre. Zlínští byli aktivnější než v první třetině, před hradeckou bránou zahrozil Čachotský. Štěstí měli domácí v 26. minutě, když po brejku dva na jednoho netrefil odkrytou bránu Petr Holík. Bezchybný výkon předvedl Kašík, zuby si na něm vylámali postupně Kudrna, Courchaine nebo Kukumberg. Zejména zákrok po střele slovenského útočníka z 34. minuty byl z galerie zázračných. A gólman Zlína čaroval i nadále, neboť bravurně vyrazil dělovku Ihnacaka.

Na začátku třetí třetiny jel sám na Kacetla Lotyš Bukarts, ale hradecký brankář byl připraven. Ve 46. minutě po zaváhání domácí obrany střílel Čachotský a skvělý zákrok předvedl Kacetl. Zlínské naděje na úspěch držel výborný Kašík, zlikvidoval teč Pilaře i ránu Hronka od modré čáry. Berani v závěru zmobilizovali všechny síly, vytvořili si tlak, v 55. minutě mířil Bukarts ve slibné pozici mimo. Zlín hrál pět minut před třetí sirénou přesilovku, ale pokus Říčky z bezprostřední blízkosti Kacetl lapil. Mountfield odolal bez újmy tlaku Beranů a definitivní pojistku pro svou tříbodovou výhru přidal 37 vteřin před koncem základní částí střelou do prázdné brány. Zlínu nepomohla k bodům na východě Čech ani závěrečná power play.

Nejlepší hráči utkání: Jaroslav Kudrna - Libor Kašík.

Vladimír Kýhos (hlavní trenér Mountfield HK Hradec Králové): „Měli jsme lepší vstup než v minulých zápasech, ale Kašík toho vychytal opravdu hodně. Druhá půlka zápasu vypadala, že máme strach o výsledek. Neudrželi jsme puk, jen jsme vyhazovali, nehráli jsme naši hru. Musím pochválit brankáře Kacetla. Výkony ovlivňuje i to, že hrajeme jednou týdně, hráči nemají zápasové tempo. Problém s časomírou nám nevadil, bylo to stejné pro oba týmy.“

Rostislav Vlach (první trenér PSG Zlín): "Utkání mělo dvě roviny, začátek byl od nás velmi špatný, v první půlce byli určitě lepší domácí. Dobře bruslili a měli větší nasazení, my jsme byli trochu v defenzivě. Podržel nás Libor Kašík, který chytil minimálně dva, tři góly. Druhá půlka už se vyrovnala, v závěru jsme i my měli šance. Rozdíl byl těsný, možná trochu rozhodlo štěstí a z naší strany málo důrazu. V situaci, kdy prohráváme o gól, bychom měli více střílet než kombinovat.“