pondělí 11. března 2019 | Zlin Press - Roman Ordelt

Hattrick Žejdla na úvod předkola srazil Berany, Bruslaři mají první bod

Hokejisté PSG Berani Zlín prohráli v prvním zápase předkola Generali play off Tipsport extraligy na ledě týmu Bruslařský klub Mladá Boleslav 1:3 a do vyřazovacích bojů vstoupili porážkou. Domácí sice nastoupili bez kapitána Michala Vondrky a s gólmanem Janem Růžičkou, ale utkání měli po celý průběh ve své režii. Bruslaři předčili Kubiše a spol. v pohybu, bruslení, nasazení a v koncovce. Hosty srazil čistý hattrick Lukáše Žejdla. Berani se dostávali během utkání sporadicky do zakončení. Dvaadvacet vteřin před koncem dali alespoň čestný gól, který zaznamenal Rafs Freibergs. Středočeši si připsali v sérii hrané na tři výhry první bod. Druhý zápas se hraje v úterý 12. března opět v Mladé Boleslavi, začátek v 19 hodin.

PR1 / pondělí 11. 3. 2019 / 19:00
BK Mladá Boleslav Ml.Boleslav - Berani Zlín Zlín
3:1
(1:0, 1:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 15. min Žejdl (Pacovský, Kotvan), 31. Žejdl (Pacovský, Kotvan), 47. Žejdl (R. Zohorna, D. Šťastný) - 60. Freibergs (D. Nosek, Kubiš). Rozhodčí: Hribik, Bejček – Kis, Klouček. Vyloučení: 3:6. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 3 721. Střely na branku: 42:19. Zblokované střely: 12:7. Hity: 2:9. Vhazování: 30/67 (45%) - 37/67 (55%). Průběh utkání: 3:0, 3:1.

BK Mladá Boleslav: Jan Růžička - Pláněk, Bernad, Kurka, Němeček, Kovačevič, Kotvan, Dlapa - Pacovský, Klepiš, Skalický - D. Šťastný, Žejdl, L. Pabiška - M. Látal, P. Musil, R. Zohorna - P. Kousal, Najman, Flynn. Trenéři: M. Hořava, Rulík, Patera.

Berani Zlín: Kašík - Nosek, Freibergs, Gazda, Valenta, Ferenc, Zbořil, M. Novotný - J. Ondráček, Fořt, Kubiš - Šlahař, Honejsek, Herman - Okál, P. Sedláček, Dufek - L. Krejčík, Popelka, E. Kulda. Trenéři: R. Svoboda, M. Hamrlík, Hrazdira.

Ze sestavy Bruslařů vypadl před utkáním z blíže nespecifikovaných důvodů kapitán Vondrka. Zlínští začali zostra a hned v prvních vteřinách ohrozil brankáře Jana Růžičku jedovatou střelou Ondráček. Ve 2. minutě byl vyloučen za podražení Radim Zohorna a hosté hráli úvodní přesilovou hru. K vážnějšímu ohrožení boleslavské svatyně se nedostali. Bruslaři byli v koncovce aktivnější a brankář Kašík kryl střely Pláňka, Najmana a Látala. Posledně jmenovaný napálil tvrdou ránu do masky zlínského gólmana. Po křídle unikl v 13. minutě Flynn, ránu švihem Kašík vyrazil do bezpečí. Střelecký účet zápasu otevřeli domácí zásluhou využité přesilovky. Faul Ference potrestal v 15. minutě Žejdl, když před Kašíkem vložil hůl do přihrávky Pacovského. Hosté měli největší šanci v 17. minutě po rychlém přečíslení Okála s Dufkem, ale host z Poruby nedokázal zakončit. Ještě před první sirénou mohl zvýšit domácí vedení Kousal, ale netrefil branku. O domácí převaze svědčil i počet střel v úvodní dvacetiminutovce 16:5.

Středočeši pokračovali ve střelecké aktivitě i ve druhé třetině. Na zlínskou bránu mířili Zohorna, Musil, Látal, naštěstí pro zlínské barvy se skóre nezměnilo. Berani poté přečkali bez újmy oslabení, ale při rovnovážném počtu hráčů inkasovali. Žejdl nastřelil ve 31. minutě kotouč z rohu brány a od Kašikových zad se odrazil smůlovatě do zlínské sítě. Bolka byla jednoznačně lepší v pohybu, vytvářela si spoustu šancí a Berani nedisciplinovaností kupili řadu zbytečných faulů. V přesilovce hrozili Zohorna, Kotvan a Šťastný. Zlínští hráli dlouhé minuty v oslabení, což stálo hodně sil. Kubiš a spol. vypálili v prostřední třetině jen třikrát na Jana Růžičku, nejvážnější střelu vyslal Honejsek v oslabení.

Berani začali třetí třetinu aktivně, střelecké pokusy si připsali Kubiš a Okál. S koncovkou však byli na štíru. Ve 46. minutě Klepiš místo střely přihrál na Pabišku, který netrefil ve stoprocentní příležitosti branku. Bruslaři ale vzápětí přidali ve 47. minutě třetí gól a nedal ho nikdy jiný než Žejdl. Boleslavský forvard dokonal po kličce do protipohybu čistý hattrick. Bruslaři byli dále při chuti, Látal po střele bekhendem neuspěl, obránce Bernad napálil břevno Kašíkovy brány. Další příležitosti měli Pacovský a opět Látal. Zlínští se dočkali v poslední minutě alespoň čestného gólu. Růžičku o čisté konto obral Freibergs, který v početní výhodě protlačil kotouč pod betonem až za čáru.

Nejlepší hráči: Lukáš Žejdl - David Nosek.

Miloslav Hořava (hlavní trenér Bruslařský klub Mladá Boleslav): "Velmi těžký zápas, týmy jsou zhruba na stejné úrovni. Jsme rádi, že jsem si pomohli přesilovkami a zápas jsme převrátili na naší stranu. Je to pouze jeden zápas, jedna výhra a zítra se hraje další zápas. Michal Vondrka přišel ráno s virózou a nedokáži teď říci, kdy naskočí zpět do hry."

Robert Svoboda (hlavní trenér PSG Berani Zlín): "Vstup do utkání jsme zvládli podle našich představ. Hned při prvním střídání jsme měli gólovou šanci, asi by zápas vypadal jinak, kdybychom dali gól. Na začátku byla znát nervozita z obou stran pod tíhou výjimečnosti utkání. Ve druhé třetině přišla spousta zbytečných vyloučení z naší strany, což nás stálo hodně sil. Vypadli nám dva hráči a poté už nebyla síla, abychom zápas zvrátili. Zítra nás čeká nový zápas."