neděle 04. února 2018 | Zlin Press - Roman Ordelt

Hattrick hradeckého Bednáře zastavil vítěznou vlnu Beranů

Hokejisté Aukro Berani Zlín prohráli v zápase 47. kola Tipsport extraligy na ledě týmu Mountfield HK Hradec Králové 3:6 a nenavázali na předchozí sérii tří výher v řadě. Nejlepším hráčem zápasu byl hradecký kapitán, jednačtyřicetiletý Jaroslav Bednář, který zaznamenal čistý hattrick a zároveň tří stý gól v extralize. Berani začali pod Bílou věží úspěšně, neboť se dostali v 54 vteřině duelu do vedení. Mountfield ve druhé třetině otočil stav, Berani ještě ve 36. minutě srovnali stav. Poté úřadoval Bednář a dalšími dvěma góly na přelomu druhé a třetí třetiny dokonal hattrick. Hradec zvýšil na 4:2, což byl rozhodující okamžik duelu. Zlínští nakonec prohráli 3:6, Východočeši vyhráli počtvrté v řadě. Branky zaznamenali Roberts Bukarts 2 a Antonín Honejsek. Zlín hraje poslední extraligový zápas před olympijskou přestávkou v úterý 6. února v Třinci.

47. kolo / neděle 4. 2. 2018 / 17:00
Mountfield HK Hr.Králové - Berani Zlín Zlín
6:3
( 0:1, 3:1, 3:1)
Branky a nahrávky: 27. min Köhler (Koukal, Bednář), 30. Bednář (Cingel), 40. Bednář (Köhler, Koukal), 41. Bednář (Cingel, Zámorský), 45. Dragoun, 55. Červený (Pláněk) - 1. Roberts Bukarts (D. Šťastný, Honejsek), 36. Honejsek (Fryšara, M. Kratochvil), 46. Roberts Bukarts (Ferenc, Řezníček). Rozhodčí: Hribík, T. Svoboda - Pešek, Klouček. Vyloučení: 8:3. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 4 922. Střely na branku: 42:31. Zblokované střely: 10:4. Hity: 11:8. Vhazování: 38/75 (51%) - 37/75 (49%). Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 5:2, 5:3, 6:3.

Mountfield HK: Rybár - Zámorský, Gregorc, F. Pavlík, Graňák, Pláněk, Rosandič - Bednář, Džerinš, Cingel - M. Látal, Koukal, Červený - Köhler, Dragoun, Šimánek - Vopelka, Kukumberg, Berger. Trenéři: V. Sýkora, P. Hynek, T. Martinec.

Berani Zlín: Kašík - Ferenc, Freibergs, D. Nosek, Valenta, Žižka, Řezníček, Matějíček - Okál, Fořt, O. Veselý - D. Šťastný, Honejsek, Roberts Bukarts - J. Ondráček, Popelka, Klhůfek - M. Kratochvil, Fryšara, Illo. Trenéři: R. Svoboda, M. Hamrlík, Hrazdira.

Do hradecké sestavy se vrátili po nemoci a zranění gólman Rybár a kapitán Bednář. Zlínští měli raketový nástup do utkání s favoritem a již po 54 vteřinách od úvodního vhazování šli do vedení, Roberts Bukarts se prodral před Rybára a parádní střelou bekhendem pod víko otevřel střelecký účet utkání. Východočeši mohli vzápětí srovnat, ale Köhler s Šimánkem na gólmana Kašíka nevyzráli. Hosté hráli poté po faulu Džerinše úvodní přesilovou hru, Roberts Bukarts trefil břevno, což viděl i videorozhodčí. Početní výhodu si zahrál i Mountfield, Berani se s přehledem ubránili. Rybár čaroval při další přesilovce hostů, když zlikvidoval stoprocentní šance Okála i teč Ference. Při střelecké chuti byl v úvodní třetině Roberts Bukarts, jeho dělovka ze začátku 18. minuty těsně minula domácí klec.

Východočeši se ubránili na začátku druhé třetiny oslabení, když Okál minul odkrytou svatyni. Hradec prahl po vyrovnání, na Kašíka mířili Koukal, Zámorský a Šimánek. Domácí se dočkali zásluhou využité přesilovky, když ve 27. minutě dorazil kotouč z nepřehledné situace za Kašíkova záda Köhler. Známé pořekadlo nedáš - dostaneš se potvrdilo před polovinou zápasu. Nejdříve Fořt spálil velkou šanci a vzápětí Berani chybovali v rozehrávce neboť se prosadil z pravého křídla Bednář a dostal poprvé v duelu Mountfield do vedení. Zlín za šest minut vyrovnal, nekrytý Honejsek překonal Rybára. Hradec si vytvořil v závěru třetiny velký tlak, příležitosti měli Berger, Látal a Dragoun, ale domácí se dočkali gólu těsně před druhou sirénou, když z brankoviště dotlačil kotouč za brankovou čáru Bednář.

Hned na začátku třetí třetiny dokonal čistý hattrick domácí kapitán Bednář. Po 26 vteřinách překonal dělovkou Kašíka. Berani se neprosadili v koncovce. Zatímco Fořt minul odkrytou bránu, Hradec dával góly. Ve 45. minutě se protlačil Dragoun před bránu a posunul kotouč pod padajícím Kašíkem do sítě. Zlín se nevzdal a zdramatizoval zápas třetím gólem, Roberts Bukarts se přesně trefil ve 46. minutě ránou z prostoru kruhu. Východočeši si vedení pohlídali a přidali v 55. minutě šestý gól, když vyraženou střelu Pláňka dostal nadvakrát za záda zlínského brankáře Červený. Hostům v závěru nepomohla ke zkorigování nepříznivého stavu ani 79 vteřin početní výhoda pět na tři. Zlínští po předchozích třech výhrách vyšli tentokrát bez bodového zisku. Utkání nedohrál pro zranění během druhé třetiny kapitán Ondřej Veselý.

Nejlepší hráči: Jaroslav Bednář - Roberts Bukarts.

Pavel Hynek (asistent trenéra Mountfield HK Hradec Králové): „Děkuji klukům za vítězství a za body. Neodehráli jsme dobrou první třetinu, inkasovali jsme hned v první minutě. Nemohli jsme se do toho dostat, soupeř byl lepší v pohybu a první třetina patřila jemu. Ve druhé jsme to zvedli a zlomovým momentem byl konec druhé třetiny a začátek třetí. Výsledek je pro hosty docela krutý, protože tady odehráli dobrý zápas. Na body jsme se hodně nadřeli.“

Robert Svoboda (hlavní trenér Aukro Berani Zlín): „Měli jsme dobrý vstup do zápasu, dostali jsme se rychle do vedení. Poté jsme měli další šance, které se nám nepodařilo využít. Zlomovým okamžikem byl konec druhé třetiny, kdy jsme dostali třetí gól do šatny tři vteřiny před koncem, a začátek třetí. To pro nás nebylo dobré. Přestože jsme nic nebalili, pak už si to domácí pohlídali. My už jsme neměli dostatek sil, abychom se zápasem něco udělali. Mrzí nás to, protože půlka zápasu od nás vůbec nebyla špatná.“