čtvrtek 31. srpna 2017 | Zlin Press - Roman Ordelt

Hokejisté Aukro Berani otočili zápas v Olomouci a přípravu uzavřeli výhrou

Hokejisté Aukro Berani Zlín vyhráli v závěrečném přípravném zápase před startem extraligy na ledě Olomouce 3:2. Přitom svěřenci trenérské dvojice Robert Svoboda, Martin Hamrlík nastoupili k duelu na Hané bez řady opor a v hodně okleštěné sestavě. Tým s řadou přerovských hráčů a mladíků prohrával v 7. minutě již 0:2, ale nakonec dokonal obrat do vítězného konce. Berani dali krátce před první sirénou kontaktní gól, v polovině zápasu srovnali stav a vítěznou branku vstřelili v 51. minutě. Branky zaznamenali Lubomír Kovařík 2 a Jiří Ondráček. Tým Aukro Berani Zlín vstoupí do jubilejní padesáté sezony v nejvyšší soutěži v pátek 8. září venkovním zápasem ve Vítkovicích.

příprava / čtvrtek 31. 8. 2017 / 17:00
HC Olomouc Olomouc - Berani Zlín Zlín
2:3
(2:1, 0:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 2. min Laš (Skladaný, Dujsík), 7. Ondrušek (Houdek) - 20. Kovařík (Popelka, Řezníček), 30. Ondráček (D. Šťastný), 51. Kovařík. Rozhodčí: . Vyloučení: 0:3, navíc Řípa (Olomouc) na 5 minut a do konce utkání. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 1 763. Střely na branku: . Průběh utkání: 2:0, 2:3.

HC Olomouc: Konrád – Škůrek, Vyrůbalík, Houdek, Dujsík, L. Galvas, J. Galvas, Ondrušek – Sundher, Burian, Buc - Knotek, Strapáč, Skladaný - Herman, Laš, R. Vlach - Řípa, Holec, Eberle. Trenéři: Venera, Tomajko, Moták.

Berani Zlín: Šimboch - Běhal, Matějíček, Ferenc, Dluhoš, Padrnos, Žižka, Gazda, Řezníček - D. Šťastný, Popelka, Rihards Bukarts - Ondráček, P. Sedláček, Illo - Kovařík, Fryšara, Gago - Š. Kratochvíl, Václavek, Tomaník. Trenéři: R. Svoboda, M. Hamrlík, Hrazdira.

Domácí Mora měla do utkání raketový vstup, neboť v čase 1:31 minuty otevřela střelecký účet utkání, když Laš prostřelil brankáře Šimbocha. Ve 4. minutě vyslal jedovatou střelu obránce Houdek, kotouč jen těsně minul tyč. Olomouc se radovala podruhé v 7. minutě po průniku obránce Ondruška, který nadvakrát překonal Šimbocha po střele mezi betony. Berani byli v polovině úvodní třetiny blízko kontaktnímu gólu, střelu Popelky domácí gólman Konrád těsně vytěsnil do bezpečí. Hanáci hráli úvodní přesilovou hru po prohřešku Popelky, ale Herman prováhal střelu do odkryté svatyně a Řípa tečoval kotouč těsně nad horní tyčku. Domácí měli nadále více ze hry, Vlach z bezprostřední blízkosti nepřekonal Šimbocha. Berani se postupem času osmělili, v 17. minutě po rychlém přečíslení dva na jednoho Konrád vytáhl skvělý zákrok, když střelu Rihardse Bukartse vytěsnil ramenem do bezpečí. Zlín se dočkal snížení, třináct vteřin před první sirénou se trefil Kovařík. Akci předcházela hrubá chyba Mory ve středním pásmu.

Na začátku druhé třetiny předvedl skvělé zákroky Šimboch. Nejdříve skvěle vyrazil střelu Laše z mezikruží, následně i s pomocí masky pokryl z brejkové situace příležitost Sundhera. Berani se dočkali vyrovnání v polovině utkání, po zaváhání Hanáků poslal Šťastný přesný pas na Ondráčka, který střelou zápěstím překonal Konráda. Ve 33. minutě se prodral do samostatného úniku reprezentant Šťastný, jenže na slovenského brankáře nevyzrál. Hodně nevole vzbudil zákrok Řípy na Rihardse Bukartse, po kterém byl vyloučen olomoucký útočník do konce zápasu. Zlínu se naskytla pětiminutová přesilovka, ale olomoucký gólman v brankovišti čaroval a nepustil za svá záda ani jednu střelu.

Olomouc nevyužila ve třetí třetině přesilovku po faulu Šimona Kratochvíla. Rušné chvíle přinesla 51. minuta. Pumelice mladíka Dluhoše těsně lízla břevno, na druhé straně Buc trefil Šimbocha. Zlínský obrat dokonal Kovařík, který si krásně položil na led Konráda a svým druhým gólem v utkání strhl poprvé vedení na stranu Beranů. Mora se nevzdala a hosté mohli děkovat Šimbochovi, neboť tygřím skokem zabránil jasné brance z hole Strapáče. Hanáci se v závěru snažili vyrovnat, nicméně Berani hrající v oslabené sestavě dovedli duel do vítězného konce.

Robert Svoboda (hlavní trenér Aukro Berani Zlín): "Z naší strany jsme nebyli kompletní, kádr byl doplněn převážně o hráče z Přerova. Kluci doléčují nějaká drobná zranění a máme na to týden, aby se vyléčili a byli do startu extraligy v pořádku. Nastoupili jsme v hodně kombinované sestavě, navíc v brance dostal prostor Juraj Šimboch. Vstup do zápasu se nám vůbec nepodařil, brzy jsme prohrávali, poté jsme hru vyrovnali a po povedených akcích se nám podařilo obrátit zápas. Byl to bojovný duel, zkrátka nahoru a dolů. Pro nás je potěšující, že další hráči, kteří s námi nyní netrénovali, předvedli velmi dobrý výkon. Nyní je prioritou dobře se připravit na start extraligy."