čtvrtek 28. srpna 2014 | Zlin Press - Jakub Kudláč (ror)

Hokejisté PSG Zlín hráli přípravný zápas v Břeclavi proti Karlovým Varům

Zlínští hokejisté vyrazili k přípravnému zápasu na neutrální půdu do Břeclavi, kde se utkali s Energií Karlovy Vary, Asi dvoustovka diváků viděla góly jen v první části, ve zbylých čtyřiceti minutách už dominovali brankáři. Skóre utkání otevřel při využité přesilové hře Redlihs, tým PSG Zlín srovnal rovněž zásluhou přesilovky po střele Holíka. Rozhodující gól zápasu padl v 16. minutě, kdy individuální akci zakončil Balán.

příprava / čtvrtek 28. 8. 2014 / 17:30
Berani Zlín Zlín - HC Energie Karlovy Vary Karlovy Vary
1:2
(1:2, 0:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 8. min Holík (Žižka) – 2. Redlihs (Balán), 16. Balán. Rozhodčí:. Vyloučení: 7:9,navíc Okál (Zlín) na 5 minut a do konce utkání. Využití: 1:1. Diváci: 300. Střely na branku:. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2.

Berani Zlín: Štůrala – Valenta, Marušák, Žižka, Matějíček, Urbanec, Tesařík, Řezníček – Balaštík, Leška, Köhler – Kovařík, Roman Vlach, Veselý – Kubiš, Holík, Šťastný – Čech, Fořt, Okál. Trenéři: Rostislav Vlach, Jurík, Hrazdira.

HC Energie Karlovy Vary: Závorka – J. Tomeček, Redlihs, Rohan, Šmach, Harant, Deyl, Schusser, Dvořák – Flek, Balán, Štals – D. Hruška, R. Hruška, Vachovec – V. Tomeček, Kverka, Pšurný – Gorčík, Skuhravý, Heizer. Trenéři: Mlejnek, Kverka st., Kněžický.

Berani nezačali další přípravný zápas vůbec dobře. Již v jedenácté vteřině byl vyloučen Marušák a soupeř trestal. Střelou od modré čáry se prosadil do horního růžku Štůralovi branky Jekabs Redlihs. Už ve čtvrté minutě mohl srovnat Balaštík, jeho střela z mezikruží však trefila jen břevno. Vyrovnání přišlo v čase 7:31 minuty, když v přesilové hře poslal puk do prázdné brány Petr Holík. Západočeši měli poté dvě velké šance, jenže ani Hruška ani Flek si na Štůralu nepřišli. Avšak štěstí zlínského muže v masce opustilo v 16. minutě, bývalý zlínský útočník Balán se vyřítil od pravého mantinelu a v pádu dokázal zasunout puk do sítě. Ještě před sirénou tečoval šikovně Kubiš a později dorážel na dvakrát Vlach, ale ani jeden z této dvojice Závorku nepřekonal.

O pokračující dvojnásobnou přesilovku připravil již po devíti vteřinách hry zlínský tým Balaštík. Ve 24. minutě se do sebe pustil Okál a Tomeček, a sudí uděloval tresty. Druhý jmenovaný menší trest, zlínský borec pět minut a do konce utkání. Vážnější situace přišla až v sedmadvacáté minutě, to když střelec první branky Západočechů Redlihs v přesilovce pálil a Skuhravý tečoval. Jen zázrakem, že puk se zastavil před brankovou čárou. O něco později se na dvakrát pokoušel překonat Závorku Veselý, na druhé straně zase zkoušel objet bránu a zasunout Koblasa, zlínský brankář však svou pravou tyč utěsnil. Zlín si utvořil v závěru druhé dvacetiminutovky dobrý zámek při přesilovce, avšak bez gólového efektu.

Odskočit do dvoubrankového vedení mohly Karlovi Vary hned po druhé přestávce, Pšurný přihrával na Kverku, a ten mohl pálit do poloprázdné klece. Štůrala se však stihl na poslední chvíli přesunout a puk polapit. Poté se karlovarští pustili do bránění, a jak Šťastný, Čech, Balaštík či Valenta stříleli jen zdálky, i když střela posledního jmenovaného byla tvrdá a Závorkovi způsobila starosti. Poté následovala hluchá část hry, až závěr byl opět plně hokejový. Západočeši sice nadále hráli hlavně defenzivně, ale zlínský útok už našel návod, jak na ni. Kolotoč v útočném pásmu rozjela první formace a Závorka se musel ohánět, poté si vzali domácí, jak byl Zlín veden, oddechový čas a dvanáct vteřin před koncem měli buly v útočném pásmu a možnost šest na čtyři. Přišla střela od modré, puk se potuloval někde okolo brankoviště a mnoho hráčů marně máchali holemi a snažili se trefit kus černé gumy, která se nakonec dostala k Leškovi, a ten svou střelou nad branku uzavřel utkání. Břeclavské publikum vidělo výhru Karlových Varů 2:1 nad Zlínem.