úterý 26. srpna 2014 | Zlin Press - Jakub Kudláč (ror)

Hokejisté PSG Zlín hráli v přípravě se slovenským Zvolenem

Na zlínský led přijel v rámci přípravy slovenský extraligový celek HKm Zvolen, vedený bývalým zlínským asistentem Josefem Turkem. Slovácí vedli po první třetině již 2:0 a i ve druhé části pokračovali v kanonádě. Nakonec snížil až v závěru zápasu Zdeněk Okál na konečný stav 1:5. Tým PSG Zlín nastoupil k utkání s řadou mladých hráčů. „Měli jsme šance, ale nevytěžili jsme z toho góly. I organizace v obraně nebyla taková, jak by měla být. Ale bylo to způsobené i tím, že útoky byly přeházené. Jediný útok, který hrál spolu, byla čtvrtá řada ve složení Fořt, Sedláček a Okál,“ řekl po utkání Rostislav Vlach, první trenér PSG Zlín. Berani sehrají další přípravný zápas ve čtvrtek 28. srpna od 17:30 hodin v Břeclavi, kde se utkají s Karlovými Vary.

příprava / úterý 26. 8. 2014 / 18:00
Berani Zlín Zlín - HKM Zvolen HKM Zvolen
1:5
(0:2, 0:2, 1:1)
Branky a nahrávky: 58. min Okál (P. Sedláček) – 4. Podkonický (Brabenec, Bagin), 13. Škvaridlo (Brabenec), 30. Puliš (Obdržálek), 40. Tomko (Sikela), 56. Ďaloga (Bortňák). Rozhodčí: Husička, Škach - Bryška, Šiška. Vyloučení: 2:8. Využití: bez. Diváci: 300. Střely na branku: . Průběh utkání: 0:5, 1:5.

Berani Zlín: Horčička – Tesařík, Kotvan, Valenta, Horák, Urbanec, Řezníček, Matějíček – Matula, Čajánek, Kubiš – Ondráček, Čech, Šťastný – Kovařík, Popelka, Zaremba – Fořt, Sedláček, Okál. Trenéři: Rostislav Vlach, Juraj Jurík, Hrazdira.

HKM Zvolen: Šimko – Bagin, Juraško, Hraško, Pokovič, Tomko, Pichnarčík, Dervarič, Varholík – Podkonický, Brabenec, Škvaridlo - Obdržálek, Lukáš Jurík, Puliš - Ďaloga, Bortňák, Sikela - Čanky, Feklač, Žilka. Trenéři: Turek, Török.

Do zlínské svatyně se postavil Horčička a hned ve čtvrté minutě inkasoval, když nejprve střelu Baginova vyrazil, avšak na následnou dorážku bývalého libereckého útočníka Podkonického už byl krátký. Poté se Zlín dostal do mírného tlaku a pokračoval v něm i v následující přesilovce. Ale sotva se soupeř dostal ze svého pásma a ohrozil Horčičku, byl z toho další gól. Po střele Brabence zůstal puk ležet před zlínským brankovištěm a do sítě ho v čase 12:22 minuty dopravil Tomáš Škvaridlo. Již o minutu později mohl snížit Ondráček, ale v samostatném úniku byl faulován a sudí nařídil trestné střílení. Zlínský útočník se pokoušel o střelu nad vyrážečku, minul však tři tyče.

Berani mohli snížit hned po pauze, ale razantní střelu Okála zvolenský brankář Šimko vyrazil do ochranné sítě. Další šance přišla v přesilovce, Šťastný tečoval střelu obránce těsně před Šimkom, ten střelu vyrazil okrajem betonu. Ani následné přečíslení dva na jednoho při vlastním oslabení Beranů ke snížení nevedlo, a tak přišel trest. V čase 29:49 minuty se dostal nebezpečně blízko Horčičky Puliš a zvýšil na 3:0 pro Zvolen. Čajánek, Horák a následně Matula zamotali hlavu hostující obraně, ale opět marně. Minutu před koncem se prosmýkl kapitán Zlína mezi dvěma beky a vystřelil, následně vyslal dělovku druhý jmenovaný a junior Matula nebezpečně dorážel, ani jeden však nesnížil. A opět platilo, Zlín hraje, zvolen dává góly. Souběžně se sirénou vystřelil Tomko a Horčička lovil puk ze sítě počtvrté.

Začátek třetí třetiny připomínal spíše závěr tréninku. Šanci si nevytvořil ani jeden tým, i když měl každý přesilovku. Fanoušci zpozorněli v padesáté minutě, kdy Brabenec jel sám na Horčičku, ale klec minul. Zanedlouho se mohl už se svými spoluhráči radovat. Sotva se totiž Zlín ubránil oslabení, inkasoval. Ďaloga napřáhl na modré a puk si našel místo mezi Horčičkovými betony. Ale snížení přece jenom přišlo. Nejprve si na Šimkovi vylámal zuby Sedláček, ale puk se dorazil směrem k Okálovi a ten v čase 57:35 doklepl puk do odkryté branky. V závěru měli ještě jednu možnost na snížení, a to při dlouhé dvojnásobné přesilovce, ale vše ukončila závěrečná siréna. Zlín tak podlehl Zvolenu 1:5.