pátek 07. října 2016 | Zlin Press - Roman Ordelt

Hokejisté PSG Zlín nenašli odpověď na úspěšné přesilovky Pirátů a prohráli 3:6

Hokejisté PSG Zlín prohráli v zápase 10. kola Tipsport extraligy na ledě týmu Piráti Chomutov 3:6 a vyšli bodově naprázdno. Veselý a spol. se sice ujali vedení, ale Severočeši ještě před první sirénou strhli vedení na svou stranu a v polovině utkání si vytvořili již třígólový náskok. Ofenzivně laděný Chomutov využil v zápase třikrát přesilovou hru a od druhé třetiny měl duel ve své režii. Čtyřmi kanadskými body se blýskl Vladimír Růžička mladší (2 + 2). Piráti si po předchozích třech prohrách připsali opět výhru, zatímco Zlín nenavázal na předchozí tři výhry s Chomutovem ve vzájemných soubojích. Po zranění se vrátili do sestavy centři Roman Vlach a Martin Podešva. Góly Zlína zaznamenali Robert Říčka, Petr Holík a David Šťastný. Tým PSG Zlín hraje v neděli 9. října doma s Olomoucí, začátek v 17 hodin.

10. kolo / pátek 7. 10. 2016 / 17:30
Piráti Chomutov Chomutov - Berani Zlín Zlín
6:3
(3:2, 2:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 4. min Kämpf (V. Růžička ml., Valach), 8. V. Růžička ml (Kaše, Tomica), 20. Poletín (Skokan, Valach), 24. Kaše (V. Růžička ml., Rutta), 30. Huml, 54. V. Růžička ml. (Kämpf, Kaše) - 3. Říčka (Kotvan, Bukarts), 18. P. Holík (Kotvan), 45. D. Šťastný z trestného střílení. Rozhodčí: Hribik, Wehrli (Švýcarsko) – Jelínek, Suchánek. Vyloučení: 3:5. Využití: 3:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 4 366. Střely na branku: 43:25. Zblokované střely: 11:11. Hity: 8:8. Vhazování: 41/74 (55%) - 33/74 (45%). Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 5:2, 5:3, 6:3.

Piráti Chomutov: Laco – Rutta, Kudělka, Flemming, Dlapa, Valach, Skinner, Buchtela, Chalupa – Račuk, Huml, Vondrka – Kaše, V. Růžička ml., Tomica – Skokan, Kämpf, Poletín – Hřebejk, Šťovíček, Koblasa. Trenéři: Vl. Růžička st., J. Šťastný, Martínek.

Berani Zlín: Štůrala (21. min Kašík) – Matějíček, Kotvan, Marušák, Blaťák, Bořuta, Žižka – Bukarts, P. Holík, Říčka – Honejsek, Roman Vlach, O. Veselý – Chytil, Podešva, Kubiš – D. Šťastný, David Hrazdira, J. Ondráček. Trenéři: Rostislav Vlach, Jurík, Richard Hrazdira.

Střelecký účet zápasu otevřeli Berani, když střelu Kotvana doazil za záda slovenśkého gólmana Laca již ve 3. minutě šikula Říčka. Zlín se radoval z vedení pouhou minutu, Piráti potrestali faul Honejska po skvělé akci Kämpfa, který z nájezdu našel mezeru mezi Štůralovými betony. Domácí mohli jít poprvé do vedení, naštěstí pro hosty Huml na zlínského gólmana nevyzrál a Štůrala lapil kotouč do lapačky. V 6. minutě se mohlo skóre měnit opět na stranu týmu PSG, jenže nenápadná střela Bořuty rozezněla pouze tyčku chomutovské svatyně. Severočeši otočili vývoj utkání ve svůj prospěch v 8. minutě, s chutí hrající V. Růžička ml. usměrnil kotouč do odkryté sítě. Domácí si vytvořili tlak, těsný náskok však nenavýšili. Zlínští odpověděli stejnou mincí a dvě vteřiny před závěrem přesilovky se trefil Holík. Centr elitní zlínské řady vyjel z rohu kluziště a z prostoru mezikruží se trefil přesně k tyčce. Domáci šli ještě před první sirénou opět do vedení, nejdříve skončila Růžičkova střela na tyčce, ale 36 vteřin před závěrem prvního dějství překonal ležícího Štůralu útočník Poletín.

Od druhé třetině nastoupil v bráně Zlína gólman Kašík. Poprvé inkasoval ve 24. minutě, když Piráti podruhé využili přesilovou hru zásluhou Kašeho. Berani poté přečkali bez újmy na skóre další oslabení, nicméně v polovině utkání prohráli jži třígólovým rozdílem. Sotva Huml naskočil na led z trestné lavice, zmocnil se kotouče a nadvakrát překonal Kašíka. Hosté se snažili zkorigovat nepříznivý stav, Laco však pochytal střely Marušáka, Chytila i Žižky.

Ve 45. minutě zatáhl Poletín záchrannou brzdu po úniku Šťastného a nařízené trestné střílení zlínský forvard proměnil. Piráti měli utkání nadále ve své režii a v 54. minutě využili třetí přesilovku v utkání. Faul Marušáka potrestal po rychlém přečíslení nejlepší hráč na ledě Vl. Růžička ml. Předtím Ondráček neproměnil velkou příležitost, neboť se kotouč zastavil v brankovišti. Na třígólové výhře pro Piráty se do závěrečné sirény již nic nezměnilo.

Nejlepší hráči utkání: Vladimír Růžička ml. - Oldrich Kotvan.

Jan Šťastný (asistent trenéra Piráti Chomutov): "Kvůli třem prohrám jsme byli v útlumu, připravovali jsme se na houževnatého soupeře, který měl v nohách výhru nad Třince. Chtěli jsme dát první branku, což se nepovedlo a trochu jsme se lekli. Poté ale kluci plnili přesně to, co jsme si řekli před zápasem na poradě. Myslím, že jsme zaslouženě vyhráli. Proti Zlínu jsme předvedli všechno, co nám chybělo s Olomoucí, a to bojovnost, týmový duch, bruslení a pohyb.“

Rostislav Vlach (první trenér PSG Zlín): "Zhodnotím zápas velmi krátce. Předvedli jsme špatný výkon a domácí zaslouženě vyhráli.“