pátek 17. ledna 2014 | Zlin Press - Roman Ordelt

Hokejisté PSG Zlín nestačili doma na Liberec a poprvé v sezoně odevzdali Tygrům všechny body

Hokejisté PSG Zlín prohráli v zápase 39. kola Tipsport extraligy na domácím ledě s Libercem 3:4. Berani se trápili opět v koncovce, nicméně i přes prohru je pozitivem, že tým PSG vstřelil více než dvě branky v základní hrací době. Skóre se přelévalo ze strany na stranu, nejdříve vedl Liberec, poté Zlín a nakonec šli Bílí Tygři do trháku 4:2. Při závěrečné power play v závěru snížil Veselý, ale Vlachova družina na body již nedosáhla. Úřadující vicemistři čekají na výhru před vlastními příznivci již pět zápasů, Čajánek a spol naposledy vyhráli doma 6. prosince. Tým PSG Zlín hraje v neděli 19. ledna doma s Litvínovem v rámci pětaosmdesátin zlínského hokeje, začátek utkání v 15:30 hodin.

39. kolo / pátek 17. 1. 2014 / 17:30
Berani Zlín Zlín - Bílí Tygři Liberec Liberec
3:4
(2:2, 0:2, 1:0)
Branky a nahrávky: 6. min Matějíček (F. Čech), 8. Řezníček (Čajánek), 59. O. Veselý (F. Čech, Leška) - 5. J. Vlach, 17. Valský (Urban), 22. Urban (Vitásek, Valský), 36. J. Vlach (Urban, Vampola). Rozhodčí: Hribik, Šír - Bryška, Štofa. Vyloučení: 9:11. Využití: 3:0. Diváci: 3 984. Střely na branku: 37:25. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:4, 3:4.

Berani Zlín: Horčička - Marušák, Kotvan, Řezníček, Valenta, Matějíček, Urbanec - Balaštík, Leška, O. Veselý - Holík, Čajánek, Kubiš - Honejsek, Melenovský, F. Čech, od 36. min Ondráček, Okál, Köhler. Trenéři: Rost. Vlach, Jurík, Hrazdira.

Bílí Tygři Liberec: Schwarz - Čakajík, Derner, Vitásek, Gřegořek, Voráček, Výtisk, J. Říha - Zacha, Vampola, Bulíř - Bartek, Bulík, Víšek - Valský, T. Urban, J. Vlach - Jass, Filippi, Kica. Trenéři: Hynek a M. Černý.

Po osmi zápasech se vrátil do branky PSG Zlín od úvodní minuty gólman Horčička. Zlín začal lépe a již ve 2. minutě prošel puk po průniku Čecha za brankáře Liberce Schwarze, ale ten posunul klec a rozhodčí gól po konzultaci s videosudím neuznali. Domácí vytěžili ze situace alespoň přesilovou hru, ale vyšli z ní naprázdno. Po faulu Urbana se naskytla pro Zlín dokonce čtyřminutová přesilovka, nicméně domácí po zaváhání Marušáka dokonce inkasovali gól. Kotouč propadl Horčičkovi vedle betonu za brankovou čáru. Zlín bleskově vyrovnal, Matějíček od modré popojel a přesnou střelou překonal Schwarze. Zlínská převaha byla následně po faulu Vampoly zvýhodněna na hru pět proti třem v trvání více než minuty. Schwarze prostřelil umístěnou bombou obránce Řezníček. Další minuty patřily hostům, kteří i za nepříznivého stavu byli aktivní a v 17. minutě srovnali krok. Valský objel bránu a překonal Horčičku střelou nad rameno.

Zlínu vůbec nevyšel úvod druhé třetiny, po chybě v domácí obraně šli Bílí Tygři podruhé do vedení. Střelu Vitáska dorazil do sítě Urban. Hosté byli aktivní a domácí pod tlakem kupili chyby. Dvakrát usedl na trestnou lavici Matějíček, nicméně Liberec početní výhody promarnil. Domácí však i za nepříznivého stavu bojovali, ale s využitím přesilovek a přesností v koncovce byli ve druhé části na štíru. Přišel zákonitě trest, ve 36. minutě po další domácí chybě v defenzivě skóroval Jaroslav Vlach. Berani před druhou sirénou promarnili další šance v početní převaze, Balaštík a Leška netrefili ani odkrytou klec.

Bílí Tygři bránili ve třetí třetině s přehledem dvoubrankový náskok. Zlínští se však nevzdali, ale srážela je nepřesná koncovka, fauly a následná oslabení. Ve 47. minutě pálil ve slibné příležitosti Kubiš pouze do brankáře. Zlín přečkal i téméř minutové oslabení o dva hráče. V 56. minutě se strhla bitka mezi Okálem a Vitáskem, po které vyfasovali oba hříšníci čtyřminutové tresty. Domácí si vzali oddechový čas a téměř tři minuty před koncem hráli početní výhodu šest na čtyři. Snaha byla korunována dvě vteřiny před návratem Bulíře z trestné lavici kontaktním gólem, když po závaru před Schwarzem dostrkal kotouč do sítě Veselý. Srovnat se Zlínu již do třetí sirény nepodařilo, a tak poprvé v sezoně odevzdal Severočechům všechny body.

Nejlepší vyhodnocení hráči: Marek Melenovský - Jaroslav Vlach.

Rostislav Vlach (první trenér PSG Zlín): "Dost nešťastně jsme inkasovali dva góly zpoza branky v první třetině. I když jsme vedli, soupeř vyrovnal a v závěru první třetiny měl navrch jak po bruslařské, tak i fyzické stránce. Bohužel jsme dostali ve druhé třetině dvě branky a nakonec jsme nestihli stáhnout náskok soupeře. Pozitivem utkání je, že jsme po delší době vstřelili tři branky. Liberec vyhrál zaslouženě."

Milan Černý (1. asistent trenéra Bílí Tygři Liberec): "Před zápasem jsme měli obavy z nástupu domácích. Věděli jsme, že se Zlínu pár zápasů doma výsledkově nepovedlo. Po dlouhé cestě jsme se chtěli dostat do zápasu a nezaostávat v pohybu. Po předchozím duelu ve Zlíně, kdy jsme zaostávali ve všech směrech, jsme byli rádi, že první třetina skončila 2:2. Poté jsme gólově odskočili, hráči se týmově obětovali pro dobrý výsledek. Ve třetí třetině se nám podařilo výsledek uhájit a vezeme si domů tři body, z čehož se velmi radujeme."