úterý 14. ledna 2014 | Zlin Press - Roman Ordelt

Hokejisté PSG Zlín nestačili doma na rozjeté Vítkovice, Berani vyšli v koncovce naprázdno

Hokejisté PSG Zlín prohráli v dohrávce 34. kola Tipsport extraligy na domácím ledě s Vítkovicemi 0:3. Berany srazil do kolen druhý inkasovaný gól v poslední vteřině první třetiny a poté již nenašli recept na překonání vítkovické obrany. Čajánek a spol. pohořeli v koncovce a vyšli střelecky zcela naprázdno. Zlín prohrál doma již čtvrtý zápas v řadě, naposledy se z domácí výhry radoval před více než měsícem. Tým PSG Zlín hraje v pátek 17. ledna doma s Libercem.

34. kolo / úterý 14. 1. 2014 / 17:30
Berani Zlín Zlín - HC Vítkovice Ridera Vítkovice
0:3
(0:2, 0:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 9. min Burger (Vandas), 20. Húževka (Vandas, Burger), 37. Kucsera (Kolouc, E. Němec) Rozhodčí: Šindler, Hradil - Suchánek, Brejcha. Vyloučení: 4:3. Využití: 0:1. Diváci: 3 686. Střely na branku: 30:25. Průběh utkání: 0:3.

Berani Zlín: Kašík (41. min Horčička) - Marušák, Kotvan, Zámorský (32. min Valenta), Urbanec, Matějíček, Řezníček - Balaštík, Leška, Köhler - Ondráček, Holík, F. Čech - Honejsek, Čajánek, O. Veselý - Okál, P. Sedláček, Kubiš. Trenéři: Rost. Vlach, Jurík, Hrazdira.

HC Vítkovice Ridera: Šindelář - Kovář, Barinka, Sloboda, Kudělka, M. Hruška, Pastor, Bail - Strapáč, Burger, Húževka - Huna, Roman, Svačina - Vandas, M. Hlinka, Szturc - Kucsera, Kolouch, E. Němec. Trenéři: Oremus a Šimíček.

Dohrávka 34. kola začala minutou ticha za zesnulého Jaroslava Stuchlík st., bývalého zlínského hráče a trenéra, který zemřel po krátké nemoci ve věku 80 let. Úvodní minuty patřily Zlínu, brankář Vítkovic Šindelář měl plno práce po střelách Honejska a Balaštíka. Hosté hráli úvodní přesilovou hru po faulu Kotvana v úvodní minutě nepřesně, Zlín mohl jít v oslabení do vedení. Bohužel Leška zakončil nájezd pouze střelou do Šindeláře a přišel trest. V závěru přesilovky udeřil kapitán Burger, který zůstal osamocený před Kašíkem a otevřel v 9. minutě střelecký účet zápasu. Berani vyfasovali po vedoucí brance druhý trest, za katr odešel za naražení Kubiš. Domácí přečkali druhé oslabení bez újmy na skóre. Zlínu se naskytla v závěru první části úvodní přesilovka, nicméně domácí hráče puk příliš neposlouchal a vyšli naprázdno. S první sirénou přišel tvrdý úder pro Berany, na pravém křídle zůstal osamocený Húževka a střelou po ledě propálil Kašíka.

Zlín chyboval i ve druhé třetině, další gól hostů měl na holi kapitán Burger. Vlachova družina často chybovala v obraně a v poslední době se nedaří ani v přesilových hrách. Naprázdno vyšla početní výhoda po faulu Svačiny. Domácí hráli nervózně, puk jim přeskakoval hole a kombinace vázla. Vítkovice zvýšily náskok při signalizované výhodě v 37. minutě. Před Kašíkem zůstal zcela volný Kucsera a střelou pod víko zvýšil náskok hostů.

Zlín před nástupem do třetí třetiny stáhl sestavu na tři útoky a do branky nastoupil Horčička. Berani však postrádali tempo a jejich snaha o proniknutí do útočného pásma narážela na výbornou defenzivu Vítkovic. Hosté velmi dobře bránili střední pásmo a Zlín se dostával do útočné třetiny jen s obtížemi. Ostravané s přehledem dovedli zápas do vítězného konce. Čajánek a spol. porazili na domácím ledě naposledy 6. prosince Kladno, poté přišla série čtyř porážek, zatímco Vítkovice vyhrály po novém roce již popáté.

Nejlepší vyhodnocení hráči: Ondřej Veselý - Jiří Burger.

Nejlepší tři vyhodnocení hráči podle www.hokej.zlin.cz: Jiří Burger, Filip Šindelář, Peter Húževka.

Juraj Jurík (druhý trenér PSG Zlín): "V úvodu máme tlak, ale bohužel neproměníme šance. Poté podlehneme euforii, dostaneme první gól, pak druhý. Nepříznivý stav se těžko otáčí hlavně proti takovému soupeři jako jsou Vítkovice. Zlomový moment zápasu byl náš inkasovaný gól v poslední vteřině první třetiny. To by se rozhodně nemělo stávat, abychom šli střídat čtyři vteřiny před koncem třetiny. Vítkovice získaly tři body zaslouženě."

Peter Oremus (hlavní trenér HC Vítkovice Steel): "Řekl jsem již po předchozím zápase v Litvínově, že jsme hráli týmově a dnes to platí dvojnásobně. Práce a vůle celého týmu po vítězství byla jednoznačně opět podpořená výborným gólmanem Šindelářem. Stále je to kolektivní práce, což nás velmi těší."