neděle 13. září 2015 | Zlin Press - Roman Ordelt

Hokejisté PSG Zlín nestačili na Spartu a zůstávají bez bodového zisku

Hokejisté PSG Zlín prohráli ve 2. kole Tipsport extraligy na domácím ledě s pražskou Spartou 3:5 a jsou nadále bez bodového zisku. Hosté byli hokejově vyspělejším celkem a vytvořili si dvougólový náskok již v první třetině. Zlín srovnal na začátku druhé části dvěma brankami krok, nicméně Sparta získala zpět do druhé sirény dvougólový náskok a výhru si pohlídala až do závěru. Branky zaznamenali Ondřej Veselý a Tomáš Žižka. Před utkáním proběhl slavnostní ceremoniál, s aktivní kariérou se loučili za velkých ovací šesti tisícovek diváků hráči zlaté zlínské generace Petr Čajánek, Petr Leška a Jaroslav Balaštík. Tým PSG Zlín hraje v pátek 18. září v Třinci.

2. kolo / neděle 13. 9. 2015 / 17:00
Berani Zlín Zlín - HC Sparta Praha Sparta
3:5
(0:2, 2:2, 1:1)
Branky a nahrávky: 21. min Veselý (A. Holík, P. Holík), 26. Žižka (Cibák), 60. A. Holík (Matějíček) – 6. Kumstát (Pech, Sabolič), 13. Přibyl (Čajkovský, Netík), 32. Sabolič (Pech), 40. Polášek (Pech), 45. Hlinka (Réway, Mikuš). Rozhodčí: Hradil, Úlehla - Bryška, Tošenovjan. Vyloučení: 6:8. Využití: 1:2. V oslabení: bez. Diváci: 5 802. Střely na branku: 31:26. Zblokované střely: 9:7. Hity: 18:7. Vhazování: 35/69 (51°%) - 34/69 (49%). Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:5, 3:5.

Berani Zlín: Kašík - A. Holík, Řezníček, Matějíček, Žižka, Kotvan, Urbanec - Ondráček, P. Holík, O. Veselý - Kubiš, Cibák, T. Sýkora - Okál, Roman Vlach, Říčka - Štumpf, Šťastný, Čech. Trenéři: Rostislav Vlach, Jurík, Hrazdira.

HC Sparta Praha: Pöpperle - Polášek, J. Mikuš, Čajkovský, Barinka, Glenn, Hrbas, Kalina - Réway, J. Hlinka, Klimek - Netík, Přibyl, Buchtele - Kumstát, Pech, Sabolič - Forman, Cingel, Kudrna. Trenéři: Jandač, Moták.

Nejlepší vyhodnocení hráči: Tomáš Žižka - Lukáš Pech.

Juraj Jurík (druhý trenér PSG Zlín): "Utkání jsme začali zakřiknutě a tím jsme Spartě usnadnili dostat se do slibného náskoku. Po přestávce jsme si řekli, že musíme přidat, odrazilo se to na zlepšeném výkonu. Dohrávali jsme osobní souboje a po zásluze srovnali stav. Bohužel přišel třetí inkasovaný gól a utkání se zlomilo na konci druhé třetiny. Měli jsme přesilovku, ale udělali jsme faul a vzápětí jsme inkasovali čtvrtý gól. Do třetí třetiny jsme nastoupili s dvougólovým mankem, což je proti tak silnému soupeři jako je Sparta velmi těžké. Třetí třetinu jsme chtěli dohrát, aby výsledek byl pro nás přijatelnější. Bohužel to na body v dnešním zápase nestačilo."

Zdeněk Moták (asistent trenéra HC Sparta Praha): "Měli jsme vydařený vstup do utkání, neboť jsme dobře bruslili, měli jsme výborný pohyb. I zakončení bylo z naší strany velmi dobré a úvodní třetinu jsme s přehledem vyhráli. Nicméně na začátku druhé třetiny jsme dovolili Zlínu srovnat stav. Do zápasu jsme se vrátili v okamžiku, kdy jsme vstřelili třetí gól a poté to byl z naší strany kvalitní výsledek i výkon. Jsme rádi, že si odvážíme ze zlínské horké půdy tři velmi cenné body."