pátek 31. října 2014 | Zlin Press - Roman Ordelt

Hokejisté PSG Zlín opět bez bodu. Berani po špatném začátku těsně prohráli s Bílými Tygry

Hokejisté PSG Zlín prohráli v utkání 17. kola Tipsport extraligy na ledě týmu Bílí Tygři Liberec 2:3 a připsali si čtvrtou prohru v řadě. Berani měli špatný vstup do zápasu, v deváté vteřině dostali první gól a ve čtvrté minutě inkasovali již podruhé. Zlín se vrátil do hry zásluhou využité přesilovky, jenže v polovině duelu inkasoval potřetí po nešťastném vlastním gólu po vhazování. Zlínští bojovali i za nepříznivého stavu, v oslabení dokonce skórovali, nicméně na body opět nedosáhli. Branky zaznamenali Bedřich Köhler a Petr Holík. V sestavě scházeli zraněný obránce Oldrich Kotvan a útočník Jaroslav Balaštík, který se nevešel do sestavy. Tým PSG Zlín hraje v neděli od 17 hodin doma s Vítkovicemi, poté přijde na řadu extraligová pauza.

3:2
(2:1, 1:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 1. min Radivojevič, 4. Šimek (Bartek), 32. Radivojevič - 11. Köhler (Marušák, O. Horák), 49. Holík (F. Čech). Rozhodčí: Šindler, Turčan - Komárek, Ondráček. Vyloučení: 6:4, navíc Čajánek (Zlín) na 10 minut. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 5 981. Střely na branku: 29:40. Zblokované střely: 13:9. Hity: 13:12. Vhazování: 36/66 (55%) - 30/66 (45%). Průběh utkání: 2:0, 2:1, 3:1, 3:2.

Bílí Tygři Liberec: Lašák - Vitásek, D. Kajínek, Šimek, Výtisk, Ulrych, Voráček - Bakoš, P. Jelínek, Radivojevič - Bartek, Vampola, Bulík - Bulíř, Filippi, Kica - A. Dlouhý, T. Urban, Jass. Trenéři: Čada, M. Černý, Láska.

Berani Zlín: Kašík - Marušák, O. Horák, Řezníček, Urbanec, Žižka, Valenta - Okál, Leška, Köhler - Holík, Roman Vlach, Říčka - J. Ondráček, Čajánek, O. Veselý - Důras, Šlahař, F. Čech. Trenéři: Rostislav Vlach, Jurík, Hrazdira.

Úvod zápasu byl pro mistrovský Zlín doslova hrozivý, neboť Berani inkasovali po devíti vteřinách od úvodního vhazování. Slovák Radivojevič od modré čáry prostřelil po Jelínkově přiklepnutí brankáře Kašíka. Ve třetí minutě se prodral před zlínskou svatyni Bulíř, ale při střele byl faulován Horákem a Bílí Tygři dostali možnost úvodní přesilové hry. Domácí ji využili, obránce Šimek napřáhl od modré čáry a prostřelil vše, co mu stálo v cestě. Liberec byl při chuti a na hosty se valil jeden útok za druhým, střelu Radivojeviče vyrazil Kašík s obtížemi podobně jako nahození Šimka od modré čáry. Neškodný Zlín dostala zpět o hry početní výhoda, na trestnou lavici odešel Kajínek. Střelu Marušáka vyrazil brankář Lašák před sebe a Köhler z dorážky vstřelil v 11. minutě kontaktní gól. Severočeši nadále Zlín tlačili, naštěstí pro hosty Bartek i Urban v koncovce neuspěli. Berani v závěru první třetiny nevyužili druhou přesilovku, střelu Žižky z prostoru mezikruží Lašák vyrazil betonem.

Na začátku druhé třetiny odešel za katr navrátilec do zlínské sestavy Důras, naštěstí pro hosty bez újmy na skóre. Ve 27. minutě podržel Berany Kašík, který zneškodnil v úniku jedovatou střelu čerstvého reprezentanta Filippiho. Šance na srovnání stavu přišla po faulu Kajínka, jenže s pokusem Urbance od modré čáry si Lašák poradil. Domácí zvýšili aktivitu, stoprocentní příležitost po rychlém brejku promarnil Kajínek, třetí gól Liberce přišel ve 32. minutě. Hned po vhazování vyhrál buly slovenský útočník Radivojevič a kotouč z výšky napálil za Kašíkova záda Říčka. Zlínu se nedařily přesilové hry, scházela především přesnost v rozehrávce. Bílí Tygři uhájili dvougólový náskok do druhé sirény.

Zlín začal třetí třetinu náporem, Lašák zasahoval po střele Urbance z mezikruží i následné dorážce Romana Vlacha. Domácí hráli nedisciplinovaně a nabídli Beranům 24 vteřin početní výhodu pět na tři. Ta zůstala nevyužita, Liberec se statečně bránil i v oslabení o jednoho hráče. Obránce Kajínek po Marušákově ráně dostal kotoučem prudce do obličeje a s krvavým šrámem odešel do kabiny. Dvojnásobnou přesilovku hráli i Severočeši v délce 31 vteřin. Berani se ubránili a v oslabení o jednoho hráče udeřili. Ve 49. minutě Holík prostřelil z prostoru mezikruží střelou po ledě Lašákovy betony. Závěr základní části přinesl dramatické okamžiky, v 56. minutě se domácí dostali do rychlého brejku dva na jednoho, Vampola naservíroval kotouč na hůl Bartek, ale střelu libereckého kanonýra Kašík vyrazil. Berani sáhli dvě minuty před sirénou k power-play, nicméně Bílí Tygři těsnou výhru uhájili.

Nejlepší vyhodnocení hráči utkání: Branko Radivojevič - Petr Holík.

Milan Černý (asistent trenéra Bílí Tygři Liberec): "Myslím, že zápas jsme odehráli poměrně dobře, zkomplikovali jsme si jen závěr, když jsme nevyužili zkrácenou přesilovku pět na tři. Poté za stavu 3:1 jsme si ve vlastní početní výhodě dokonce nechali vstřelit branku. Jinak jsme tento zápas zvládli, ale momentálně bych se nedíval na tabulku, neboť Zlín je loňský mistr, a proto je naše vítězství cenné."

Juraj Jurík (druhý trenér PSG Zlín): „Začátek zápasu byl z naší strany velmi špatný, neboť z prvních dvou střel jsme dostali dvě branky. Naštěstí jsme dali v přesilovce kontaktní gól. Ve druhé třetině jsme se zlepšili. Bohužel jsme si dali nešťastný vlastní gól z buly a soupeř nám odskočil. Zatřepalo to s námi a celý zbytek třetiny nám trvalo, abychom se z toho dostali. Do třetí třetiny jsme zredukovali sestavu, snažili jsme se s výsledkem něco udělat, bohužel více než na snížení stavu nám to nestačilo.“