pátek 19. září 2014 | Zlin Press - Roman Ordelt

Hokejisté PSG Zlín opět nedosáhli na body a podlehli doma Bílým Tygrům z Liberce

Hokejisté PSG Zlín prohráli ve 4. kole Tipsport extraligy s týmem Bílí Tygři Liberec 2:5 a zůstávají nadále bez bodového zisku. Klíčovým okamžikem utkání byla situace ze 33. minutě, kdy Berani inkasovali gól při přesilové hře za nerozhodného stavu 2:2 a Severočeši se dostali potřetí v utkání do vedení. Předtím Zlín dvakrát vyrovnal náskok soupeře. Liberec ve druhé třetině náskok ještě zvýšil, zatímco zlínští hokejisté již nenašli síly v poslední dvacetiminutovce na zkorigování nepříznivého stavu a zvrat utkání. Branky zaznamenali Jiří Ondráček a Tomáš Žižka. Útočník Petr Leška odehrál 1 100. zápas v nejvyšší soutěži a stal se teprve třetím hokejistou v historii české extraligy po Františku Ptáčkovi a Janu Peterkovi, který dosáhl na tuto hranici. Tým PSG Zlín hraje v neděli ve Vítkovicích.

4. kolo / pátek 19. 9. 2014 / 17:30
Berani Zlín Zlín - Bílí Tygři Liberec Liberec
2:5
(1:1, 1:3, 0:1)
Branky a nahrávky: 17. min Ondráček (Roman Vlach), 31. Žižka (Čajánek, Tesařík) - 5. Jass, 26. Filippi (Bulíř, Škoula), 33. Vampola, 35. Bakoš (Filippi), 51. Bartek (Krenželok, Šimek) Rozhodčí: Husička, Hradil - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 3 945. Střely na branku: 30:29. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:5.

Berani Zlín: Kašík - Marušák, Kotvan, Řezníček, Žižka, Tesařík, Valenta - Balaštík, Leška, Köhler - Holík, Čajánek, O. Veselý - Ondráček, Roman Vlach, Kubiš - Okál, Fořt, Čech. Trenéři: Rostislav Vlach, Jurík, Hrazdira.

Bílí Tygři Liberec: Lašák - Škoula, Šimek, Gregořek, Derner, Vitásek, Voráček - Bartek, Vampola, Krenželok - Bakoš, Filippi, Bulíř - Valský, Jelínek, Kica - Jass, Jonak. Trenéři: Hynek, M. Černý.

Zápas měl slavnostní předehru, neboť Petr Leška nastoupil k 1 100. utkání v nejvyšší soutěži a rozhodčí Radek Husička odpískal v roli sudího poslední zápas své kariéry. Po ospalejším začátku z obou stran otevřeli střelecký účet utkání hosté, Berani zaváhali při rozehrávce, kotouče se zmocnil Lotyš Jass a střelou po ledě překonal gólmana Kašíka. Domácí inkasovaný gól nezlomil, ale jejich snahu srážela chabá koncovka. Ondráček a poté Köhler nepřekonali slovenského brankáře Lašáka. Bílí Tygři měli druhý gól na hokejce v přesilovce, když za katr usedl veterán Tesařík. Kanonýr Bartek však netrefil odkrytou svatyni Zlína. V obraně mistrů bylo a příliš mnoho okének, v 15. minutě blafák Filippiho skončil na tyčce. Domácí přece jen srovnali krok, na začátku 17. minuty dotlačil kotouč ze skrumáže do liberecké sítě Ondráček. Zlín chyboval před první sirénou v obraně, Bulíř ve vyložené šanci spálil.

Bílí Tygři šli podruhé v utkání do vedení v 25. minutě, šikula Filippi se protáhl kolem domácích beků a snadno překonal Kašíka. Berani dostali v polovině utkání možnost hrát početní výhodu čtyři na tři a rychle ji využili. Obránce Žižka po návratu z Komety zaznamenal opět gól ve zlínském dresu. Klíčový okamžik utkání přišel na začátku 33. minuty. Severočeši šli opět do vedení dokonce ve vlastním oslabení, na modré čáře chyboval zkušený Tesařík a Vampola nadvakrát překonal Kašíka. Zlínští se nevzpamatovali z inkasovaného gólu, za necelé tři minuty přišla další pohroma. Posila v libereckém dresu Bakoš mířil přesně k pravé tyči a poslal hosty do dvoubrankového vedení.

Zlín již nenašel ve třetí třetině síly na zvrat nepříznivého vývoje utkání. Hned na začátku třetiny ujížděl na Kašíka osamocený Jonák, ale gólmana PSG nepřekonal. Hosté se snadno ubránili i další přesilovce domácího týmu a definitivně o výhře za tři body rozhodli v 51. minutě. Slovenský kanonýr Bartek z prostoru pravého kruhu střelou švihem vstřelil pátý gól. Čajánek a spol. poté nevyužili dvě slepené přesilové hry a stále čekají na první extraligový bod v letošní sezoně.

Nejlepší vyhodnocení hráči: Petr Leška - Tomáš Filippi.

Juraj Jurík (druhý trenér PSG Zlín): "Na našem výkonu se podepsal minulý zápas v Olomouci, kde jsme odevzdali body. Doma jsme chtěli hrát ze zabezpečené obrany. Liberec má velmi kvalitní mužstvo a dobře bruslí. Pořád jsme dotahovali a v okamžiku, kdy jsme mohli jít do vedení jsme udělali školáckou chybu. Tam se zápas zlomil, Liberec přidal další gól a za stavu 2:4 už bylo těžké duel zvrátit. Myslím, že Liberec vyhrál zaslouženě."

Milan Černý (1. asistent trenéra Bílí Tygři Liberec): "Byli jsme po dvou třetinách lepším mužstvem, ale po první třetině jsem měl z utkání značné obavy. Měli jsem tam řadu šancí, které jsme nevyužili a mohlo se nám to vymstít. Padl pouze jeden gól. Podali jsme dnes ve Zlíně všichni velmi dobrý výkon. Zlín získal titul v loňské sezoně zaslouženě. Možná jsme ho nachytali v dnešním střetnutí v horší kondici, ale pořád je to velmi kvalitní tým."