středa 17. února 2016 | Zlin Press - Roman Ordelt

Hokejisté PSG Zlín otočili bitvu v Pardubicích a vezou tři cenné body

Hokejisté PSG Zlín vyhráli v televizním utkání 45. kola Tipsport extraligy na ledě týmu HC Dynamo Pardubice 2:1 a vybojovali tři cenné body. Východočeši šli v první třetině do vedení, ale Berani po rychlém obratu na začátku třetího dějství obrátili zápas ve svůj prospěch. Zlínští se nemohli dlouhých 43 minut prosadit přes domácí obranu, ale během tří minut zařídili obrat. Východočeši při závěrečné power play měli velkou šanci na vyrovnání, ale netrefili ödkrytou bránu. Branky zaznamenali Roman Vlach a Patrik Urbanec. Tým PSG Zlín hraje v pátek 19. února derby v Olomouci. Veselý a spol. ztrácí na šesté místo, které drží právě Hanáci a zaručuje přímý postup do play off, pouze pět bodů.

45. kolo / středa 17. 2. 2016 / 17:20
HC Dynamo Pardubice Pardubice - Berani Zlín Zlín
1:2
(1:0, 0:0, 0:2)
Branky a nahrávky: 15. min Šeda (Moňa, Nahodil) - 43. Roman Vlach (Kotvan, Marušák), 44. Urbanec (Roman Vlach, T. Sýkora). Rozhodčí: Hradil, R. Svoboda – Barvíř, Blümel. Vyloučení: 4:2, navíc Orsava (Pardubice) na 10 minut. Využití: 0:1. Diváci: 6 607. Střely na branku: 24:23. Zblokované střely: 11:12. Hity: 21:16. Vhazování: 36/68 (53%) - 32/68 (47%). Průběh utkání: 1:0, 1:2.

HC Dynamo Pardubice: Maxwell - Ščotka, Čáslava, Štajnoch, L. Havlík, Bokroš, M. Šeda - P. Sýkora, Redenbach, Poulíček - Moňa, Nahodil, Orsava - Rapáč, Tomášek, Marcinko - M. Beran, Kaut, Moučka. Trenéři: Draisaitl, Potajčuk.

Berani Zlín: Kašík - Marušák, Kotvan, Matějíček, Žižka, Řezníček, Urbanec - Bukarts, P. Holík, Říčka - Ondráček, Cibák, Maruna - T. Sýkora, Roman Vlach, O. Veselý - Čachotský, D. Šťastný, F. Čech. Trenéři: Rostislav Vlach, Jurík, Hrazdira.

Domácí byli na začátku aktivnější a pomohlo jim k tomu i vyloučení Cibáka, při kterém si vytvořili velký tlak, ale hosté přečkali oslabení bez újmy. Hrálo se ve svižném tempu, bez přerušení, nicméně i bez šancí na obou stranách, když k vidění byla řada nepřesností. Zlín si úvpdní vážnější příležitost vypracoval v 15. minutě zásluhou Holíka, ale rána mířila jen do ramene domácího gólmana Maxwella. Domácí otevřeli v čase 14:26 minuty střelecký účet utkní, ruský hokejista Moňa našel v mezikruží svátečního střelce Šedu, který prostřelil brankáře Kašíka. Berani dostali v závěru úvodní třetiny šanci hrát přesilovou hru, jenž byla po minutě ještě zvýhodněna hrou pět na tři. Domácí těsné vedení do první sirény uhájili.

Berani nevyužili na začátku druhé třetiny zbytek dvojnásobné přesilovky a Dynamo se ubránilo i v oslabení o jednoho muže. Už při rovnovážném stavu hráčů na ledě se dostal do šance Sýkora, ale tečovaná střela z jeho hole skončila vedle. Hostům se naskytla v 27. minutě další početní výhoda, když slovenský bek Štajnoch vyhodil kotouč do hlediště. Pardubice zvládly oslabení bez újmy na skóre. Pozornost Maxwella prověřil hbitý Šťastný, ale lehké nahození amerického gólmana nepřekvapilo. Po opatrné pasáži orazítkoval ve 34. minutě Říčka pravou tyčku pardubické svatyně! Maxwell držel nadále čisté konto, ve velké příležitosti netrefil Bukarts kotouč po hrubé chybě v domácí rozehrávce. Hosté byli v závěru třetiny aktivnější, nicméně v koncovce vyšli naprázdno.

Zlínští hokejisté srovnali stav zásluhou využité přesilovky ve 43. minutě. Na trestnou lavici odešel za hákování Rapáč a hosté za pouhých 17 vteřin vstřelili gól. Roman Vlach překonal po 139 minutách neprůstřelnost Maxwella přesnou ránou do pravého růžku. Berani potvrdili výborný vstup do třetí třetiny a rychlý obrat dokonali vedoucím gólem v čase 45:12 minuty, Urbanec vystřelil z pravého kruhu a kotouč se šťastným odrazem od beka Ščotky dostal do domácí brány. Hra si přiostřila, po zákroku holí u mantinelu se sbíral těžce z ledu Čachotský, viník Havlík vyvázl bez trestu. Poté dvakrát nebezpečně pálil Moňa, nejdříve minul, poté ho Kašík vychytal. Dynamu se v závěru naskytla přesilová hra, ale hned na začátku oslabení ujel Holík, ale Maxwella nepřekonal. Pardubice sevřely Zlín v obranném pásmu, ale obětavě hrající Berani těsné vedení a tři cenné body uhájili do třetí sirény.

Nejlepší hráči utkání: Dmitrij Moňa - Roman Vlach.

Peter Draisaitl (hlavní trenér HC Dynamo Pardubice): „Spíše než aby Zlín zápas vyhrál, my jsme ho prohráli. První třetinu jsme sehráli dobře, ovšem proč jsme ve druhé kompletně přestali hrát hokej, mi není úplně jasné. Tam jsme zápas prohráli, i když góly padly až ve třetí třetině. Bylo vidět, že když jsme zase začali bruslit a hrát hokej, možnosti jsme měli. Ale nemůžeme během dvaceti minut vyprodukovat dvě střely na bránu, a to ještě od modré od beků. Všichni si musí uvědomit, o co jde. Potřebujeme, aby všichni hráči hráli šedesát minut, což jsme dneska neměli, a proto jsme prohráli.“

Juraj Jurík (druhý trenér PSG Zlín): „Do zápasu jsme vstoupili špatně a podle toho vypadala celá první třetina. Pardubice byly daleko lepší a aktivnější, jen díky Kašíkovi to bylo pouze o gól. Od druhé třetiny se náš výkon zlepšil, hra se srovnala a vytvářeli jsme si příležitosti, bohužel jsme je neproměnili. Do třetí třetiny jsme si řekli, že výsledek je otevřený a na domácí bude mnohem větší tlak, protože nutně potřebují bodovat. Přálo nám štěstí a dali jsme dva šťastné góly. Neříkám, že vyhrál lepší tým, ale dali jsme o gól víc a získali dnes hodně důležité vítězství.“