středa 12. listopadu 2014 | Zlin Press - Roman Ordelt

Hokejisté PSG Zlín padli po reprezentační pauze v Pardubicích, Beranům nevyšla druhá polovina duelu

Hokejisté PSG Zlín prohráli v zápase 19. kola Tipsport extraligy na ledě týmu HC ČSOB Pojišťovna Pardubice 2:6 a připsali si pátou prohru z posledních šesti utkání. Mistrovskému Zlínu nevyšla druhá polovina utkání v Pardubicích, předtím Berani dvakrát srovnali stav, ale na gól Starého ve 29. minutě již nenašli odpověď. Vlachova družina soupeře přestřílela, nicméně skóre hovoří přesvědčivě ve prospěch Východočechů. Branky zaznamenali Jiří Ondráček a Robert Říčka. První zápas ve žlutomodrém dresu odehrál brněnský Jakub Svoboda, který přišel na dvoumesíční hostování. Utkání zhořklo pro Jiřího Marušáka, který odehrál sedmistý zápas v nejvyšší soutěži. Čajánek a spol. se neodpoutali z poslední příčky, na Vítkovice ztrácí opět pět bodů. Tým PSG Zlín přivítá v pátek doma vedoucí Litvínov.

19. / středa 12. 11. 2014 / 18:00
HC Dynamo Pardubice Pardubice - Berani Zlín Zlín
6:2
(2:1, 3:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 4. min T. Zohorna, 15. Tybor (P. Sýkora, Benák), 29. Starý (Marcinko), 35. Cetkovský (Píša), 38. T. Zohorna (Petr Sýkora), 52. Nahodil (Tybor, Radil) - 12. J. Ondráček, 24. Říčka. Rozhodčí: Hradil, Úlehla – Bláha, J. Ondráček. Vyloučení: 7:9. Využití: 2:0. V oslabení: 1:1. Diváci: 7 670. Střely na branku: 27:30. Zblokované střely: 11:9. Hity: 15:13. Vhazování: 30/63 (48%) - 33/63 (52%). Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 6:2.

HC Dynamo Pardubice: Kristan – Píša, Čáslava, Benák, Havlík, Korím, Gregorc, Ščotka – P. Sýkora, Zohorna, Cetkovský – Radil, Nahodil, Tybor – Kolář, Marcinko, Starý – Voženílek, Kaut, Semorád. Trenéři: Venera, Říha ml.

Berani Zlín: Kašík - Marušák, O. Horák, Kotvan, Urbanec, Žižka, Valenta - Okál, Leška, Köhler - Holík, Roman Vlach, Říčka - Jakub Svoboda, Čajánek, O. Veselý - Kubiš, J. Ondráček, F. Čech. Trenéři: Rostislav Vlach, Jurík, Hrazdira.

Pardubice měly hned ve 2. minutě výhodu přesilové hry, Urbanec odešel za krošček na trestnou lavici. Zatímco domácí početní výhodu nevyužili, dvě vteřiny po návratu zlínského beka na ledovou plochu otevřel skóre utkání Tomáš Zohorna. Čerstvý reprezentant si našel odražený puk a blafákem překonal brankáře Kašíka. V 7. minutě se naskytla početní výhodu i pro Zlín, Berani uzamkli domácí v obranném pásmu, ale na gólmana Kristana nevyzráli Jakub Svoboda, Kotvan a Valenta. V polovině úvodní třetiny byl vyloučen Marušák a hosté vyrovnali při vlastním oslabení. Ondráček obral o kotouč nejistého Havlíka a nadvakrát překonal Kristana! Východočeši v závěru přesilovky nastřelili tyč, přesto v 15. minutě strhli vedení opět na svou stranu. Berani špatně vystřídali a trest přišel vzápětí. Před Kašíkem zůstal osamocený Tybor a podél ležícího Kašíka nadvakrát zasunul kotouč do sítě. Hosté zahrozili při další přesilovce, Marušákovou střelu od modré čáry tečoval Jakub Svoboda, ale Kristan byl připraven.

Zlín měl úspěšný vstup do druhé třetiny. Ve 24. minutě ujel Říčka a přestože byl faulován, vstřelil vyrovnávací gól střelou pod horní tyčku. Berani se poté ubránili v oslabení při trestu Lešky, Pardubice se k ničemu nedostaly. Před polovinou utkání šli domácí potřetí do vedení a tentokrát s velkým štěstím. Nahození z hole Starého doplachtilo do zlínské sítě i s přispěním obránce Valenty. Hosté bojovali a především v početních výhodách bylo před Kristanem pořádně horko. V polovině zápasu měl velkou šanci Jakub Svoboda, překonal už slovinského brankáře Pardubic, ale kotouč se doklouzal vedle tyčky. Domácí vzápětí udeřili podruhé v přesilovce, sekání Lešky potrestal premiérovým gólem v sezoně Cetkovský. Pardubický útočník šikovně tečoval střelu Píši od modré čáry. V 38. minutě přišla další rána do zlínských řad, Berani hráli přesilovku, ale Marušák při střele zlomil hokejku a Sýkora se Zohornou jeli sami na Kašíka. Zohorna skóroval podruhé v zápase, když uspěl v oslabení kličkou ze strany.

Hned na začátku třetí třetiny ujel do samostatného úniku v oslabení Petr Sýkora, Kašík tentokrát vytáhl ukázkový zákrok. Zlínští se nevzdali ani za nepříznivého stavu, před Kristanem zahrozili Holík a Ondráček, ale v koncovce neuspěli. Zlín pykal podruhé v utkání za špatné střídání a další inkasovaný gól visel na vlásku. Teč Čáslavy ani bomba Petra Sýkory od modré se neujaly. Pojišťovna se dočkala v 52. minutě, po ukázkové akci druhé řady úspěšně zakončil Nahodil. Poté Radil při další přesilovce netrefil odkrytou zlínskou svatyni, neprosadil se ani Benák a Cetkovský.

Nejlepší vyhodnocení hráči: Tomáš Zohorna - Tomáš Žižka.

Miloš Říha mladší (asistent trenéra HC ČSOB Pojišťovna Pardubice): „Až do našeho šestého gólu to byl vyrovnaný zápas. Měli jsme větší efektivitu v zakončení a hráli jsme dobře v prostoru před brankou, odkud padla většina našich gólů.“

Rostislav Vlach (první trenér PSG Zlín): „Pardubice byly lepší především v koncovce. My jsme si rovněž vypracovali řadu šancí, ale bohužel jsme je nedokázali proměnit. Domácí v prostřední části odskočili o tři góly, a to se pak těžko dotahuje. Přestože byla hra celkově vyrovnaná, v koncovce jsme selhali. Možná nám chybí i potřebný kus štěstí.“