pátek 10. ledna 2014 | Zlin Press - Roman Ordelt

Hokejisté PSG Zlín podlehli v repríze loňského finále Plzni, Berany srazil nepovedený závěr druhé třetiny

Hokejisté PSG Zlín prohráli v utkání 37. kola Tipsport extraligy na domácím ledě se Škodou Plzeň 2:4. Berani srovnali dvoubrankový náskok Indiánů, nicméně dva plzeňské góly v závěru druhé třetiny během necelé minuty rozhodly o výhře pro hosty. Čajánek a spol. už nenašli ve třetím dějství síly na zvrat v zápase. Branky zaznamenali Petr Čajánek a Petr Holík. Tým PSG Zlín hraje v neděli 12. ledna na ledě pražské Sparty, lídra extraligy.

37. kolo / pátek 10. 1. 2014 / 17:30
Berani Zlín Zlín - HC ŠKODA Plzeň Plzeň
2:4
(0:1, 2:3, 0:0)
Branky a nahrávky: 35. min Čajánek (Valenta, O. Veselý), 37. Holík (Čajánek, Zámorský) - 19. Kratěna (Lev, Boháč), 27. Lev (Kratěna, Kašpařík), 38. Pletka (Vlasák, Jeřábek), 39. Lev (Martin Straka, Kratěna) Rozhodčí: R. Čech, Mikula - Jindra, Skopal. Vyloučení: 4:8, navíc O. Veselý (Zlín) na 10 minut, Okál (Zlín) na 5 minut a do konce utkání. Využití: 2:1.V oslabení: . Diváci: 4 896. Střely na branku: 37:29. Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:4.

Berani Zlín: Kašík - Marušák, Horák, Zámorský, Valenta, Matějíček, Řezníček - Balaštík, Leška, Köhler - Honejsek, Holík, Čech - Okál, Čajánek, O. Veselý - od 16. min Kubiš. Trenéři: Rost. Vlach, Jurík, Hrazdira.

HC ŠKODA Plzeň: Machovský - Slovák, J. Hanzlík, D. Růžička, Jeřábek, Mozík, Boháč - Kratěna, Martin Straka, Lev - Duda, Vlasák, Pletka - Indrák, Kašpařík, Schleiss - M. Dvořák, T. Sýkora, Holec. Trenéři: Razým, Michal Straka, Špaček.

Úřadující vicemistři poslali do hry opět tři útoky, neboť těsně před utkáním ulehl do postele s chřipkou zkušený útočník Melenovský. Úvod zápasu, který byl reprízou loňského finále patřil Zlínu. Brankář hostů Machovský zasahoval po střelách Lešky, Veselý po uvolnění Čajánkem pálil těsně vedle. Na konci 6. minuty z křídla ujel Köhler, ale ve slibné situaci dva na jednoho volil střelu místo nahrávky na volného Balaštíka. Domácí brankář Kašík zasahoval až v 7. minutě po průniku Lva. Machovský poté zlikvidoval šance Veselého a Čajánka. V polovině úvodní třetiny fauloval uprostřed kluziště Veselý plzeňského Lva a vyfasoval přídavkem ještě osobní desetiminutový trest. Západočeši v početní převaze toho příliš nepředvedli. Berani poté nevyužili tři přesilové hry, z toho 45 vteřin početní výhodu pět na tři. Domácí příležitosti promarnili Honejsek, Leška a Čech. Za marnost v přesilovkách přišel pro domácí trest. Sotva Kratěna naskočil z trestné lavice na led, dostal od Lva ideální přihrávcku na modrou a s přehledem překonal Kašíka.

Na začátku druhé třetiny měl velkou šanci na holi Čech, ale netrefil branku. Hosté poté dostali možnost dvojnásobné přesilovky v trvání 59 vteřin. Plzeň skórovali při klasické přesilovce pět na čtyři, když přesnou kombinaci zakončil střelou pod víko Lev. Zlín však dvoubrankový náskok hostů nesrazil do kolen a bojovností dokázali zásluhou dvou využitých přesilovek vyrovnat. Nejdříve potrestal faul Mozíka, když Valentovo nahození přesně tečoval kapitán Čajánek. Poté Holík našel v 37. minutě ideální střeleckou pozici a překonal Machovského. Za pouhých 16 vteřin šli hosté opět do vedení zásluhou šťastné trefy Pletky, který před Kašíkem změnil směr puku. Ještě před druhou sirénou přidala Plzeň další gól, dvougólový náskok zařídil pro hosty Lev, který uklidil do zlínské klece Kašíkem vyraženou střelu Martina Straky.

Berani naráželi ve třetí třetině na výbornou defenzivu Plzně. Hosté nepouštěli zlínské hokejisty do šancí a další příležitosti zlikvidoval bezchybný Machovský. Strážce plzeňské brány vyrazil ramenem Veselého střelu i šanci Okála. Hosté mohli náskok ještě navýšit, ale Kratěna z mezikruží těsně minul, v závěru kapitán Straka minul odkrytou bránu. Těsně před koncem napadl Duda u mantinelu Čajánka a následně se dostal Okál do křížku s plzeňským útočníkem. Zlínský bojovník nakonec vyfasoval osobní trest a odešel za potlesku tribun předčasně pod sprchy. Zatímco Plzeň ukončila venku sérii pěti proher v řadě, Zlín doma prohrál třetí zápas v řadě.

Nejlepší vyhodnocení hráči: Petr Čajánek - Jakub Lev.

Rostislav Vlach (první trenér PSG Zlín): "Musím vyzdvihnout mužstvo, že to nezabalilo ani za nepříznivého stavu 0:2. Vyrovnali jsme, ale bohužel nekoncentrovanost v závěru druhé třetiny rozhodla o naší prohře. Myslím, že celkově byla hra vyrovnaná z obou stran. Je potřeba hrát celých šedesát minut, stačí dvě minuty a je po zápase. Utkání jsme si prohráli ve druhé třetině."

Milan Razým (hlavní trenér HC Škoda Plzeň): "Oba týmy nabídly velmi dobré utkání. Přežili jsme v první třetině oslabení pět na tři. Podařilo se nám vstřelit úvodní gól, nicméně o všem se rozhodovalo ve druhé třetině. Šli jsme do dvoubrankového vedení, domácí srovnali zásluhou dvou přesilových her, ale vedení jsme si vzali rychle zpátky. Ve třetí třetině jsme si náskok pohlídali. Pro nás je potěšitelné, že jsme po delší době vyhráli opět na hřišti soupeře. Musím pochválit celý tým za bojovný výkon a zopakování výkonu z domácího zápasu."