středa 11. února 2015 | Zlin Press - Roman Ordelt

Hokejisté PSG Zlín pokračují ve vítězné jízdě i po přestávce, tři body trefil v závěru Petr Holík

Obhájci titulu straší výbornými výsledky a posunem v tabulce hokejovou extraligu! Hokejisté PSG Zlín vyhráli v utkání 45. kola Tipsport extraligy na ledě HC ČSOB Pojištovna Pardubice 3:2 a vezou se na vítězné vlně i po reprezentační přestávce. Čajánek a spol. vyhráli v základní hrací době již pátý zápas v řadě a mužstvo, které bylo ještě v polovině základní části na samém chvostu tabulky, se momentálně vyškrábalo již na sedmé místo. Berani vedli na ledě Pardubic po první třetině dvoubrankovým náskokem, ale domácí po akcích kanonýra Petra Sýkora vyrovnali. Když se zdálo, že utkání rozsekne až prodloužení, udeřil mistrovský Zlín gólovou trefou v čase 58:42 minuty. Rozhodující akci zápasu vypracoval kapitán Petr Čajánek. Branky zaznamenali Bedřich Köhler, Jiří Marušák a Petr Holík. Tým PSG Zlín hraje v pátek doma s Litvínovem, začátek v 17:30 hodin.

45. kolo / středa 11. 2. 2015 / 18:00
HC Dynamo Pardubice Pardubice - Berani Zlín Zlín
2:3
(0:2, 1:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 23. min Gregorc (Petr Sýkora), 44. Petr Sýkora (Nahodil, Čutta) - 14. Köhler (Urbanec, Marušák), 19. Marušák (Kotvan, Leška), 59. P. Holík (Čajánek). Rozhodčí: Fraňo, Úlehla – Kis, Lučan. Vyloučení: 6:7, navíc Marcinko (Pardubice) na 10 minut. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 7 503. Střely na branku: 36:29. Zblokované střely: 10:10. Hity: 15:10. Vhazování: 43/74 (58%) - 31/78 (42%) Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:3.

HC Dynamo Pardubice: Kristan - Gregorc, Čáslava, Čutta, Benák, Havlík, Píša, Ščotka, Korím - P. Sýkora, Marcinko, T. Zohorna - Radil, Nahodil, Tybor - Starý, Kaut, Semorád - Voženílek, M. Špaček, Gašparovič. Trenéři: Říha st., Říha ml.

Berani Zlín: Kašík - Marušák, Urbanec, Matějíček, Žižka, Kotvan, Řezníček – Okál, Leška, Kubiš - Jakub Svoboda, Čajánek, O. Veselý – P. Holík, Roman Vlach, Říčka – Ondráček, Šťastný, Köhler. Trenéři: Rostislav Vlach, Jurík, Hrazdira.

Pardubice začaly zápas aktivně a již na začátku 2. minuty hrály přesilovou hru po faulu Říčky. Brankář Kašík všechny šance Perníkářů pochytal, kanonýr Petr Sýkora i Radil vyšli v koncovce naprázdno. Už při rovnovážném počtu hráčů na ledě pálil Gašparovič, ale pokus slovenského forvarda skončil až na ochranné síti. Na straně Zlína se neujala v 10. minutě střela Holíka přes obránce, gólman Pardubic Kristan si poradil podobně jako se střelou Marušáka. Na druhé straně zblízka neuspěl Marcinko. Berani udeřili ve 14. minutě, přes obránce Píšu se prodral navrátilec do zlínské sestavy Köhler a nadvakrát překonal Kristana. Hned poté se hosté úspěšně bránili v oslabení, když další početní výhoda domácím vůbec nevyšla. Zlín hrál před první sirénou celé dvě minuty dvojnásobnou přesilovku pět na tři a luxusní herní situaci po necelé minutě využil. Marušák propálil přesnou pumelicí vše, co mu stálo v cestě.

Na začátku druhé třetiny se ocitl před Kristanem hbitý Říčka, ale nastřelil jen betony domácího gólmana. Východočeši se dostali zpět do zápasu ve 23. minutě, když po osmi vteřinách využili bleskově třetí přesilovku. Slovinský bek Gregorc vyslal od modré čáry ránu, která se zastavila až ve zlínské síti. Hosté mohli získat zpět dvoubrankový náskok ve 26. minutě po rychlém přečíslení, ale přihrávku Lešky na Kubiše vystihl Čáslava. Zlín hrál po faulu Čutty další přesilovku a po přesné kombinaci trefil Kotvan jen tyčku. Čajánek a spol. byli i nadále aktivní, Žižka mířil těsně vedle. Druhá polovina prostřední části patřila Pardubicím, které zahrozily ve čtyřech především v oslabení během 37. minuty. Šance Radila a Semoráda gólem neskončily.

Pojišťovna zahájila úspěšně i třetí třetinu. Nejdříve Kašík zlikvidoval průnik Zohorny, ale ve 44. minutě bylo srovnáno. Po přesné kombinaci zůstal před gólmanem Zlína osamocený kanonýr Petr Sýkora a podruhé rozjásal domácí ochozy. Vyrovnávací gól domácí povzbudil a po akci Semoráda mohli jít Říhovi svěřenci poprvé do vedení, ale Kašík byl na místě. V 51. minutě měl velkou příležitost Zohorna, ale nadvakrát se neprosadil. Pardubický útočník vybojoval alespoň další přesilovku a v ní Radilova střela mířila do horního břevna. Zlín ujel v 54. minutě do rychlého přečíslení, Roman Vlach situaci neřešil nejlépe. Berani se poté ubránili dalšímu oslabení a těsně před třetí sirénou udeřili. V čase 58:42 vstřelili vítězný gól, celou akci vypracoval kapitán Čajánek, který zpoza branky připravil excelentní přihrávku pro volného Holíka, jenž se trefil přesně nad Kristanovo rameno! Pardubicím nepomohla k bodům v samotném závěru ani power-play, mistři ze Zlína uhájili pátou výhru v řadě za tři body.

Nejlepší vyhodnocení hráči: Petr Sýkora - Jiří Marušák.

Miloš Říha starší (hlavní trenér HC ČSOB Pojišťovna Pardubice): "Začátek byl z naší strany laxní. Až za stavu 0:2 jsme přidali a začali plnit taktiku. Vyrovnali jsme skóre a dokonce jsme byli herně lepší. Ve třetí třetině jsme si vytvořili šance, které musíme dávat. Nemáme klid v koncovce a přesto někoho hledáme přihrávkou do prázdné branky. To se nám nakonec vymstilo a Zlín po naší chybě rozhodl o výhře."

Juraj Jurík (druhý trenér PSG Zlín): „Bylo to celkově vyrovnané utkání, i šancí měly oba týmy stejně. V závěru se k nám snad poprvé v sezoně přiklonilo štěstí. Hodně nás potěšil výkon týmu, protože jsme měli po reprezentačních přestávkách vstupy vesměs špatné. Tři body z Pardubic jsou zlaté.“