pátek 14. října 2016 | Zlin Press - Roman Ordelt

Hokejisté PSG Zlín porazili Hradec po ráně Kotvana v prodloužení

Hokejisté PSG Zlín vyhráli v utkání 12. kola Tipsport extraligy nad týmem Mountfield HK Hradec Králové 3:2 po prodloužení a prodloužili vítěznou sérii ns tři zápasy v řadě. Berani odehráli zápas kvůli rozsáhlé marodce pouze na tři útoky. Čtyři tisícovky diváků viděly v ochozech Zimního stadionu Luďka Čajky defenzivní bitvu, kterou rozseklo až prodloužení. Hradec šel do vedení již v 5. minutě po šťastném gólu, Vlachova družina srovnala stav před polovinou utkání. Zlínští strhli vedení na svou stranu zásluhou využité přesilovky v 56. minutě, ale Mountfield vyrovnal za pouhých devatenáct vteřin. Utkání dospělo do nastavení, ve kterém domácí srazili Hradec do kolen. Za necelou minutu potrestali faul kapitána Bednáře rozhodujícím gólem. První zápas v letošní sezoně ve Zlíně odehrál útočník Daniel Štumpf, který hraje v prvoligovém Havířově. Branky zaznamenali Roberts Bukarts, Petr Holík a Oldrich Kotvan. Tým PSG Zín hraje v neděli v Karlových Varech, začátek v 15:30 hodin.

12. kolo / pátek 14. 10. 2016 / 17:30
Berani Zlín Zlín - Mountfield HK Hr.Králové
3:2p
(0:1, 1:0, 1:1 - 1:0)
Branky a nahrávky: 28. min Bukarts (Chytil, P. Holík), 56. P. Holík (Bukarts, Kotvan), 62. Kotvan (P. Holík) - 5. Nedvídek (Pavlas, Potulny), 56. Džerinš (Štajnoch, Jarůšek). Rozhodčí: Šír, Polák - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 2:2. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 4 099. Střely na branku: 28:31. Zblokované střely: 8:7. Hity: 15:9. Vhazování: 29/67 (43%) - 38/67 (57%). Průběh utkání: 0:1, 1:1, 2:1, 2:2, 3:2.

Berani Zlín: Kašík - Marušák, Kotvan, Bořuta, Blaťák, Matějíček, Žižka - Bukarts, P. Holík, Říčka - Honejsek, Roman Vlach, Chytil - Štumpf, Podešva, Kubiš. Trenéři: Rostislav Vlach, Jurík, Richard Hrazdira.

Mountfield HK: Rybár - Pláněk, Newton, Štajnoch, Gregorc, Pavlas, Dietz - Jarůšek, Džerinš, Šimánek - Bednář, Potulny, Köhler - T. Knotek, Dragoun, Nedvídek - Čáp, J. Veselý, Kopta. Trenéři: V. Sýkora, Hynek, T. Martinec.

Nejleší hráči utkání: Roberts Bukarts - Jake Newton

Juraj Jurík (druhý trenér PSG Zlín): "Utkání bylo z naší strany hodně upracované. Myslím si, že dva body byly vydřené, i s ohledem na sestavu, kterou jsme poskládali. Byl to náš čtvrtý zápas v krátké době a byla na nás znát částečná únava. Na druhou stranu to kluci dobře ubojovali. Za dva body jsme určitě rádi. Jen škoda, když dáme čtyři minuty před koncem na 2:1, tak to neuhrajeme na tři body. Ovšem i dva body jsou velmi dobré.“

Václav Sýkora (hlavní trenér Mountfield HK Hradec Králové): "Z našeho pohledu máme z utkání bod, což je málo. Měli jsme v první třetině mírnou herní převahu výraznější poté ve třetí třetině. Druhá třetina byla slabší, ale nedokázali jsme ji vyjádřit brankami. Měli jsme dost šancí, pořádně jsme nevystřelili a dávali jsme si přednost při střelbě. Zlín nám ukázal efektivitu v přesilovkách, když obě početní výhody proměnil a díky tomu získal dva body."