pátek 06. prosince 2013 | Zlin Press - Roman Ordelt

Hokejisté PSG Zlín porazili poprvé v sezoně Kladno i zásluhou první letošní trefy Köhlera

Hokejisté PSG Zlín vyhráli v zápase 28. kola Tipsport extraligy nad Kladnem 3:2. Bernai vedli ve 33. minutě již 3:0, ale v závěrečné třetině Rytíři mocně finišovali. Snížili v přesilových hrách, nicméně Čajánek a spol. těsné vedení a výhru za tři body uhájili až do závěrečné sirény. Branky zaznamenali Jaroslav Balaštík, Dalibor Řezníček a Bedřich Köhler, pro kterého to byl letošní úvodní gól. Tým PSG Zlín hraje v neděli v Třinci.

28. kolo / pátek 6. 12. 2013 / 17:30
Berani Zlín Zlín - Rytíři Kladno Kladno
3:2
(2:0, 1:0, 0:2)
Branky a nahrávky: 3. min Balaštík (Leška, O. Veselý), 15. Řezníček (Leška, Balaštík), 33. Köhler - 51. M. Hořava (Patera, T. Kaberle), 56. Doudera (Tenkrát). Rozhodčí: Hradil, Husička - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 8:5, navíc L. Procházka (Kladno) na 10 minut. Využití: 0:2. Diváci: 3 743. Střely na branku: 29:30. Průběh utkání: 3:0, 3:2.

Berani Zlín: Horčička - Marušák, Horák, Zámorský, Řezníček, Tesařík, Urbanec - Balaštík, Leška, O. Veselý - Kubiš, Holík, F. Čech -Melenovský, Čajánek, Köhler. Trenéři: Rost. Vlach, Jurík, Hrazdira.

Rytíři Kladno: Cikánek - D. Růžička, T. Kaberle, P. Hořava, Černošek, Doudera, L. Procházka, od 36. min Kolářík - M. Hořava, Patera, Kuchler - Tenkrát, Dragoun, Machač - Bajaruns, Dalecký, Hlaváč - Rudovský, Lukáč, Havlíček. Trenéři: Vojta, Tatíček a Kopecký.

Berani se dostali do rychlého vedení, když Kladno špatně vystřídalo a rychlé přečíslení zakončil ve 3. minutě Balaštík střelou do odkryté brány. Kladno inkasovaná branka nezlomila a před Horčičkou bylo horko. Gólman Zlína zneškodnil střely Mioslava Hořavy a Hlaváče. Při druhémm pokusu ujížděl v 9. minutě Hlaváč sám Horčičku, ale v poslední chvíli mu vypíchl kotouč efektním zákrokem Horák. Ve 12. minutě zatáhl Tesařík za záchrannou brzdu při šanci Machače a Rytíři hráli úvodní početní výhodu. Hosté zahrozili pouze Hořavou, domácí se v oslabení ubránili. Zlín se dostal v 15. minutě do dvoubrankového vedení, od modré čáry přesně mířil Řezníček. Berani měli poté možnost zvýšit dvoubrankové vedení, když Černošek vyhodil kotouč do hlediště a vyfasoval dvě minuty. Domácí branku Kladna téměř neohrozili.

Zlínští začali druhou třetinu aktivně, na Cikánka vystřelili Leška, Čech. Další minuty však patřily Rytířům a pouze skvělý Horčička domácí zachránil od inkasované branky. V polovině zápasu fauloval Procházka uprostřed kluziště nešetrně Veselého a vyfasoval přídavkem ještě osobní desetiminutový trest. Zlín početní převahu nevyužil, přesto přidal třetí gól. Ve 33. minutě prolomil střeleckou smůlu Köhler, který zamířil pod víko Cikánkovy svatyně. Diváky poté zvedla ze sedadel bitka Horáka s Hlaváčem, kterou vyhrál na body s pehledem zlínský hokejista. Berany v oslabení opět podržel bezchybný Horčička

Hned na začátku třetí třetiny mohl zvýšit Kubiš, ale neprostřelil Cikánka. Ve 48. minutě Horčička předvedl dva výborné zákroky v oslabení po střelách Rudovského a Kuchlera. Zlínský brankářský mág inkasoval po 175 minutách neprůstřelnosti až při dvojnásobné přesilovce Kladna. Na trestnou lavici usedli Balaštík se Zámorským a Rytíři skórovali po deseti vteřinách výhody zásluhou Miloslava Hořavy. Středočeši se dostali nahoru a v 56. minutě využili další početní výhodu. Faul Lešky potrestal přesnou střelou od modré čáry Doudera. Kladnu k úspěchu nepomohla ani více než minutová power-play. Při ní trestuhodně minul prázdnou bránu Holík. Přesto Berani poprvé v sezoně porazili Kladno a připsali si za výhry tři cenné body.

Nejlepší vyhodnocení hráči: Bedřich Köhler - Pavel Patera.

Juraj Jurík (druhý trenér PSG Zlín): "Nehráli jsme příliš dobře a naštěstí pro nás chtělo Kladno hrát hokej, což nám dopomohlo ke stavu 3:0. Nemuseli jsme soupeře dobývat a na rozdíl od něj jsme skórovali. V některých činnostech jsme ale propadali a hráli takzvaný hurá hokej. Hloupými fauly jsme Kladnu nabídli přesilovku pět na tři a pak standardní početní výhodu. Obě přesilovky soupeř využil. I když jsme měli zápas dobře rozehraný, tak jsme se do konce utkání báli o výsledek. Bereme to jako výstrahu. Samozřejmě jsme za tři body rádi."

Zdeněk Vojta (hlavní trenér Rytíři Kladno): "Odehráli jsme dobré utkání pouze deset minut ve druhé třetině a deset minut v závěru zápasu. Domácí byli v první třetině jednoznačně lepší, skóre 0:2 bylo pro nás ještě milosrdné. Hráli jsme veteránský hokej, bez kontaktního hokeje. V první přestávce jsme si v kabině vyčinili a poté jsme se zlepšili. Sice jsme dostali nešťastný třetí gól, ale ve třetí třetině jsme využili dvě přesilovky. Příliš nechybělo, abychom si odvezli ze Zlína nějaký bod. Zřejmě jsme si nezasloužili bodovat, neboť první třetina byla z naší strany až trapná."