pátek 14. srpna 2015 | Zlin Press - Roman Ordelt

Hokejisté PSG Zlín remizovali ve druhém zápase na RONA CUPU s pořádajícím Trenčínem

Hokejisté PSG Zlín ve druhém vystoupení na RONA CUPU 2015 - Memoriálu Pavla Demitru remizovali s pořádající Duklou Trenčín 2:2. Domácí se dostali do dvoubranového vedení, ale Vlachova družina dokázala srovnat stav dvěma slepenými góly během jedné minuty v závěru druhé třetiny. Zlín se nakonec radoval v doplňkových samostatných nájezdech, které vyhrál 2:1. Branky zaznamenali Martin Cibák a Tomáš Fořt. Tým PSG Zlín uzavře trenčínský letní turnaj v sobotu 15. srpna zápasem s Banskou Bystricí, začátek v 16 hodin.

RONA CUP / pátek 14. 8. 2015 / 19:30
HK Dukla Trenčín Trenčín - Berani Zlín Zlín
2:2
(0:0, 2:2, 0:0)
Branky a nahrávky: 29. min Koyš, 30. Nemec (Gašparovič, Melichárek) - 39. Cibák (Okál), 40. Fořt (Kotvan). Rozhodčí: Lokšík – P. Tvrdoň, Beniač. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1 400. Střely na branku: . Průběh utkání: 2:0, 2:2.

HK Dukla Trenčín: Chábera – Richard Pavlikovský, Holenda, Hatala, Zaťko, Drgoň, Ryzák, Trefný, Nechala – Melichárek, Nemec, Gašparovič – Jakúbek, Zlocha ml., Vozdecký – Hlinka, Petrovický, Koyš – D. Hudec, Daniška, Pardavý ml. Trenéři: Kobezda, Hanzal.

Berani Zlín: Zavadil – Marušák, Urbanec, Kotvan, Žižka, Korím, Matějíček, Horák – Okál, Cibák, Sýkora – Štumpf, P. Holík, Veselý – Šťastný, Fořt, Sedláček – Kovařík, David Hrazdíra, Zaremba – Matula. Trenéři: Rostislav Vlach, Jurík, Richard Hrazdira.

Zlínští hokejisté nastoupili do druhého zápasu v rámci Rona Cupu proti domácí Dukle v silné sestavě, volno dostali například Roman Vlach, Čachotský, Řezníček, Aleš Holík a další. V brance PSG se objevil poprvé v sezoně Zavadil, který se v létě vrátil z angažmá ve Francii. Diváci v první třetině gól neviděli, přesto se hrál rychlý a bojovný hokej. Zlín měl na začátku dvě šance, ale pokusy Veselého a Fořta zneškodnil trenčínský brankář Chábera.

Na začátku druhé třetiny promarnil sólo Vozdecký. Dukla sice dvojnásobnou přesilovku v trvání třinácti vteřin nevyužila, ale prohřešek Kotvana potrestal v čase 28:28 minuty Koyš, když zpoza obránce dělovkou prostřelil brankáře Zavadila. Trenčín přidal přesně za minutu druhý gól, ze skrumáže na zlínském brankovišti usměrnil kotouč do sítě Nemec. Berani poté nevyužili přesilovou hru. Už při stejném počtu hráčů vyslal jedovku na Cháberu hbitý Sedláček, ale trenčínský gólman střelu vyrazil ramenem. Beranům parádně vyšel závěr druhé části. Nejdříve potrestali ve 39. minutě faul Hudce, skvělý pas z hole Okála usměrnil do odkryté sítě Cibák. Vyrovnávací gól do šatny vstřelil Fořt, který dotlačil do sítě kotouč vyražený Cháberou po pumelici Kotvana od modré čáry.

Domácí mohli strhnout ve 46. minutě vedení opět na svou stranu, ale Koyš před Zavadilem neuspěl. Dukla byla aktivnějším týmem, příležitosti nevyužili Gašparovič, Zlocha, v přesilovce Pavlikovský. Oba týmy si rozdělily po bodu, Berani se nakonec v doplňkových nájezdech, když se nemýlili David Hrazdira a Matějíček.

Doplňkové samostatné nájezdy Trenčín - Zlín 1:2. I. série: Vozdecký +, David Hrazdira +, II. série: Gašparovič -, Fořt -, III. série: Zlocha ml. -, Matějíček +.

Další výsledky 2. hracího dne Rona Cupu 2015 - pátek 14. srpna:

HK Nitra - Irtyš Pavlodar 4:3 (1:1, 0:2, 3:0), doplňkové nájezdy 0:1. Branky a nahrávky: 7. min Slovák (S. Saliji), 55. Stümpel (Konig, Kutálek), 57. Kutálek (Slovák), 58. Bajtek (Kutálek, Stümpel) – 16. Mlynarovič (Mikula, Jurík), 22. Aidaš (Zubkov, Klemešov), 33. Bondarenko (Sevostjanov).

HC´05 iClinic Banská Bystrica – HC Dukla Jihlava 1:2 (1:1, 0:0, 0:1) , doplňkové nájezdy 1:0. Branky a nahrávky: 17. min Loskot (Galamboš) – 14. Skoŕepa (Kohout, Harkabus), 54. Harkabus.

Průběžné pořadí po 2. hracím dni:

1. Dukla Trenčín 3 body (skóre 5:2), 2. PSG Zlín 3 (4:2), 3 HK Nitra 2 (5:6), 4. HC Dukla Jihlava 2 (2:4), 5. Irtyš Pavlodar 1 (5:6), 6. Banská Bystrica 1 (3:4).

Rostislav Vlach (první trenér PSG Zlín): "Sehráli jsme těžké utkání, neboť kvalita ledu nebyla vzhledem k tropickým teplotám nejlepší. I ve večerních hodinách bylo uvnitř stadionu značné teplo a nad ledem byla poměrně hustá mlha. Za bod jsme nakonec rádi, neboť jsem dokázali stáhnout dvougólový náskok soupeře a vyrovnat. Máme v těchto dnech náročný program a na některých hráčích je znát únava. Velmi dobře zachytal Petr Zavadil, pro něhož to byl premiérový zápas mezi muži ve zlínském dresu. V sobotu proti Banské Bystrici budou hrát hráči, kteří dnes odpočívali. Zhruba polovinu mužstva vyměníme a chytat bude Štůrala."