pátek 09. září 2016 | Zlin Press - Roman Ordelt

Hokejisté PSG Zlín vstoupili do extraligy domácí prohrou s Kometou

Hokejisté PSG Zlín prohráli v prvním kole Tipsport extraligy na domácím ledě s Kometou Brno 3:5. Oba týmy se přetahovaly v dramatickém zápase o vedení, Veselý a spol. dvakrát vedli a ještě na začátku třetí třetiny zásluhou využité přesilovky srovnali krok. Vítězný gól hostů zaznamenal v 51. minutě navrátilec do české extraligy Marek Kvapil. Zlínu nepomohla k bodovému zisku ani závěrečná power play, Kometa zpečetila výhru gólem do prázdné sítě. Branky zaznamenali Roberts Bukarts, Petr Holík a Oldrich Kotvan. Vlachův soubor nastoupil bez největší letní posily Miroslava Blaťáka, který má nespecifikované zranění lehčího rázu. K prvnímu startu v seniorské extralize nastoupil teprve sedmnáctiletý dorostenec Filip Chytil. Tým PSG Zlín hraje v neděli 11. září v Litvínově.

1. kolo / pátek 9. 9. 2016 / 17:30
Berani Zlín Zlín - HC Kometa Brno Kometa Brno
3:5
(1:1, 1:2, 1:2)
Branky a nahrávky: 6. min Bukarts (P. Holík, Marušák), 21. P. Holík, 42. Kotvan - 18. M. Kvapil (M. Erat, Štencel), 35. V. Němec (Haščák, J. Káňa II), 37. Haščák (V. Němec, J. Káňa II), 51. M. Kvapil (Erat, J. Hruška), 60. Zaťovič (Malec). Rozhodčí: Hejduk, Souček - Gerát, Hynek. Vyloučení: 6:8. Využití: 2:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 6 169. Střely na branku: 21:23. Zblokované střely: 14:8. Hity: 13:14. Vhazování: 36/64 (56%) - 28/64 (46%). Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:3, 3:3, 3:5.

Berani Zlín: Kašík - Marušák, Kotvan, Bořuta, O. Horák, Matějíček, Žižka - Bukarts, P. Holík, Říčka - Honejsek, Roman Vlach, O. Veselý - Okál, Podešva, Kubiš - D. Šťastný, Chytil, Ondráček. Trenéři: Rostislav Vlach, Jurík, Hrazdira.

HC Kometa Brno: Čiliak - O. Němec, Štencel, Kováčik, Gulaši, Trška, Malec - M. Erat, Nečas, M. Kvapil - Vincour, J. Hruška, Zaťovič - H. Zohorna, L. Čermák, Dočekal - Haščák, V. Němec, J. Káňs II, od 53. min navíc Vondráček. Trenéři: L. Zábranský st., Pokorný, Pešout, Haken.

Nejlepší hráči utkání: Petr Holík - Marek Kvapil

Marcel Haščák, Marek Kvapil, Petr Holík.

Rostislav Vlach (první trenér PSG Zlín): "K nasazení hráčů nemám žádné výtky. V úvodní třetině jsme mohli dát více branek než jednu, ale měli jsme problémy v kombinaci. Soupeř počkal na naše chyby a dal góly. Co se týká nasazení, tam jsme obstáli, bohužel jsme zklamali v taktice. Do stavu 2:1 jsme pořád tlačili, za srovnaného stavu 2:2 jsme dostali nešťastný gól. Tam se to zlomilo, i když třetí třetina byla z naší strany lepší, ale nedokázali jsme to dotáhnout do konce. Nedali jsme v závěru vyrovnávací gól."

Kamil Pokorný (trenér HC Kometa Brno): "Hrálo se první kolo v obrovském nasazení, obě mužstva měla hodně sil. Ale byla tam vidět velká nervozita, z které pramenily chyby a fauly, bylo jich zkrátka hodně. My jsme to ustáli v úvodu utkání jedním inkasovaný gólem, poté jsme dostali výhodu my a srovnali jsme stav. Druhou třetinu jsme sice začali nešťastně, ale měli jsme ve druhém dějství více šancí a vedení jsme překlopili na svou stranu. Ve třetí třetině domácí srovnali, ale nám se vedení podařilo strhnout na svou stranu. Musím klukům poděkovat za výsledek, ale velký respekt před Zlínem, protože utkání mělo obrovské tempo a domácí hráli rovněž dobře.“