neděle 21. dubna 2013 | Zlin Press - Roman Ordelt

Hokejisté PSG Zlín vybojovali po strhující bitvě stříbrné medaile, rozhodující gól padl v 97. minutě utkání!

Hokejisté Zlína a Plzně sehráli strhující bitvu v sedmém rozhodujícím zápase finále play off. Nakonec rozhodla jediná akce v závěru druhého prodloužení, v čase 96:15 minuty rozhodl plzeňský kapitán Martin Straka. Po šedesáti minutách skončilo utkání 3:3. Berani vyrovnali deset vteřin před koncem po střele Filipa Čecha. Plzeň v základní hrací době třikrát vedla a Zlín dokázal třikrát srovnat krok. Na Zimním stadionu Luďka Čajky ve Zlíně se hrálo nejdelší finále v historii české extraligy! Byl to úchvatný a výjimečný zápas. Berani zakončili úspěšnou sezonu ziskem druhého místa a stříbrných medailí. Hoši děkujeme!

F7 / neděle 21. 4. 2013 / 18:15
Berani Zlín Zlín - HC ŠKODA Plzeň Plzeň
3:4
(0:0, 2:2, 1:1 - 0:0 - 0:1)
Branky a nahrávky: 26. Balaštík (Čech, Leška), 39. Ondráček (Köhler, Čajánek), 60. Čech (Zámorský, Čajánek) – 22. Balej (Vlasák, Kašpařík), 36. Johnson (Straka, Frolo), 50. Kovář (Johnson, Straka), 97. Straka (Kovář). Rozhodčí: Baluška (SVK), A. Jeřábek - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 1:4. Využití: 1:0. Diváci: 6 641 (vyprodáno) Střely na branku: . Průběh utkání:0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:3, 3:3, 3:4.

Berani Zlín: J. Sedláček - Zámorský, Řezníček, Hamrlík, Linhart, Tesařík, Horák, Matějíček, Urbanec - Ondráček, Čajánek, O. Veselý - Balaštík, Leška, Köhler - Melenovský, Holík, Čech - Okál, Kostourek, Fořt. Trenéři: Rostislav Vlach, Jurík a Hrazdira.

HC ŠKODA Plzeň: Mazanec - Jiří Hanzlík, J. Špaček, J. Jeřábek, St. Pierre, Slovák, Frolo, Mozík - Johnson, Jan Kovář, Martin Straka - Kratěna, Kašpařík, Vlasák - Balej, T. Sýkora, Pletka - Dvořák, Lev, Petruška. Trenéři: Razým, Michal Straka a Pejchar.

Oba týmy vstoupily do rozhodující bitvy s cílem neudělat chybu. Do dobré pozice se dostal Balaštík, s jehož střelou si gólman Mazanec poradil. Na opačné straně měl brankář Sedláček dobře postavenou branku, kterou orazítkoval Kovář. Berani se usadili ve čtvrté minutě při trestu Vlasáka v útočném pásmu, ale přes úpornou plzeňskou obranu neuspěli. Již při rovnovážném počtu hráčů Zlín několikrát zahrozil. Zlínští měli před polovinou úvodní třetiny k dispozici druhou přesilovku po vyloučení Johnsona. I přes jejich veškerou snahu držel Mazanec průběžné čisté konto. Po polovině úvodní dvacetiminutovky domácí ubránili stupňující se nápor západočeského celku i díky vyloučení obránce St. Pierra. Berani neskórovali nni ve třetí přesilovce v řadě. Naopak po skončení početní výhody hasil Sedláček nebezpečí po krátkém pobytu Plzně v obranném pásmu Zlína. V závěrečné vteřině si ještě zlínský brankář připsal zákrok po střele plzeňského hráče.

Na začátku třetí části domácí ubránili zbytek oslabení z předchozí třetiny. V parádní individuální akci pláchl plzeňské obraně Okál, jenž ale pozorného Mazance nepřelstil. Krátce před polovinou třetiny Zlín potřetí inkasoval. Tlak Plzně do branky přetavil v gól Kovář. Berani potřetí prohrávali o gól, ale i přesto nesložili zbraně a srdnatě se hnali za vyrovnáním. Při střele Čajánka zůstal Mazanec ve střehu. Beranům nešla upřít snaha, avšak jejich útočné výpady Plzeň pozorně odrážela. Možnost k vyrovnání domácím rychle ubíhala s přibývajícím časem. Přesně 85 sekund před koncem základní hrací doby si trenér Vlach vyžádal oddechový čas po jehož vypršení zůstal Sedláček na střídačce. Výhoda Zlína o dva hráče v poli se ještě zvýšila 68 vteřin před závěrem po vyloučení Kováře. Dechberoucí drama pouze pro silné povahy vygradovalo v samotném závěru utkání. Enormní nápor Zlína korunoval gólem Čech, jenž skóroval 10 vteřin před třetí sirénou a zaplněné ochozy zlínského stadionu vybuchly v nefalšovanou radost. Vyrovnaný zápas dospěl do prodloužení.

V prvním nastaveném čase domácí pokračovali v tlaku proti viditelně zaskočené Plzni. Hned ve druhé minutě nataveného času neuspěl v obrovské šanci Okál, neboť neusměrnil skákavý puk do odkryté branky. Domácí byli aktivnější a měli častěji puk na hokejkách. V ojedinělé akci hostů Sedláček pravým betonem vyrazil střelu kapitána Straky Více ze hry měli domácí, kteří se důrazně tlačili do branky. Kostourek v šanci netrefil, ve velké příležitosti přihrál Čajánek Ondráčkovi, který ale minul plzeňskou branku. Na druhé straně Sedláček odolal při rychlém přečíslení tři na dva Baleje, ke kterému se puk odrazil od domácího hráče. Ani prvních dvacet minut prodloužení vítěze neurčilo.

Ve druhém prodloužení se hra přelévala na obě strany. Do vážnější šance se nejprve dostali hosté. Střelu Slováka chytil Sedláček ukázkově do lapačky. Na opačné straně nenápadné nahození Veselého schoval Mazanec v náruči. V 85. minutě se dostal po zmatcích ve zlínské obraně ke kotouči Kašpaříka trefil pouze horní břevno. Čajánkovu propagační střelu od modré čáry lapil Mazanec do lapačky. V 89. minutě po střele Lešky z rohu poskakoval puk po brankovišti, nakonec ho Mazanec ukryl pod rukavicí. V polovině se hra rozkouskovala vlivem menších šarvátek. Po jednom ataku v brankovišti byl Sedláček chvilku otřesený, ale ve hře pokračoval. Naopak v plzeňské brance přišel o přilbu Mazanec. V pohledné akci Čajánek přesně časovanou přihrávkou vytvořil šanci pro Veselého, ten ale nedokázal poslat puk do hostující branky. Rozhodující okamžik celé finálové série play off přišel v čase 96:15 minuty. Kovář přiťukl od hrazení puk na kapitána Straku, kotouč propadl Sedláčkovi pod rukou a dostal se za brankovou čáru.

Nejlepší vyhodnocení hráči: Jiří Ondráček - Nicholas Johnson