úterý 26. ledna 2016 | Zlin Press - Roman Ordelt

Hokejisté PSG Zlín vyhráli doma podeváté v řadě, když vydřeli výhru nad mistrem

Hokejisté PSG Zlín vyhráli v utkání 40. kola Tipsport extraligy nad týmem HC Verva Litvínov 4:1 a připsali si devátou výhru za sebou na domácím ledě a čtvrtou v řadě. V nepříliš pohledném utkání branky začaly padat až ve druhé třetině. Úřadující mistr se dostal do vedení ve 22. minutě, ale Berani za pět minut srovnali krok. Veselý a spol. rozhodli o další tříbodové výhře v závěrečné desetiminutovce, když přidali do Janusovy sítě další tři góly, přičemž se trefili dvakrát v rozmezí 58 vteřin. Branky zaznamenali Robert Říčka 2, Oldrich Kotvan a Petr Holík. Litvínovu se na zlínském ledě dlouhodobě nedaří, neboť naposledy vyhrál v Baťově městě před šesti lety a sérii proher ve Zlíně prodloužil již na dvanáct střetnutí. Tým PSG Zlín má v pátek volno (zápas na Spartě je na programu až ve středu 3. února). Nejbližší utkání odehraje v neděli 31. ledna doma s Třincem.

40. kolo / úterý 26. 1. 2016 / 17:30
Berani Zlín Zlín - HC VERVA Litvínov Litvínov
4:1
(0:0, 1:1, 3:0)
Branky a nahrávky: 27. min Kotvan, 52. Říčka (Roman Vlach, Řezníček), 53. P. Holík (Bukarts), 60. Říčka (P. Holík) - 22. M. Hořava (Piroš). Rozhodčí: Hradil, R. Čech - Flegl, Polonyi. Vyloučení: 5:5. Využití: bez Diváci: 4 480. Střely na branku: 35:25. Zblokované střely: 10:11. Hity: 19:23. Vhazování: 33/62 (53%) - 29/62 (47%). Průběh utkání: 0:1, 4:1.

Berani Zlín: Kašík - Marušák, Kotvan, Matějíček, Žižka, Řezníček, Urbanec - Bukarts, P. Holík, Říčka - Ondráček, Cibák, Maruna - Štumpf, Roman Vlach, O. Veselý - Čachotský, D. Šťastný, F. Čech. Trenéři: Rostislav Vlach, Jurík, Hrazdira.

HC VERVA Litvínov: Janus - F. Pavlík, Kubát, Gula, T. Pavelka, Z. Sklenička, Frolo - Duda, Gerhát, Lukeš - Martynek, R. Hanzl, Trávníček - M. Hořava, Reichel, Piroš - Jurčík, Válek, J. Doležal. Trenéři: Rulík, Šlégr.

Nejlepší hráči utkání: Martin Matějíček - Miloslav Hořava.

Juraj Jurík (druhý trenér PSG Zlín): "Během prvních dvou třetin nebyl náš výkon optimální, díky štěstí a brankáři Kašíkovi jsme zůstali stále ve hře. Od třetí třetiny jsme zredukovali sestavu na tři pětky, mužstvo se zlepšilo v pohybu, přiklonili se k nám i potřebné štěstí. Neřekl bych, že dnes vyhrál lepší, ale šťastnější tým. Hokej je někdy o štěstí, my jsme ho tentokrát měli hodně a jsme rádi za tři důležité body."

Radim Rulík (hlavní trenér HC Verva Litvínov): "Věděli jsme, že Zlín má v současné době výbornou formu, neboť získal velký počet bodů za posledních dvanáct utkání. Dvě třetiny jsme neodehráli vůbec špatně, ale ve třetí třetině jsme chybovali v obranném pásmu. Špatně jsme řešili herní situace, neboť ve všech gólových situacích jsme měli puk na hokejce a přišli jsme o něj. Udělali jsme chyby a Zlín nás potrestal. Ve třetí třetině byl jednoznačně lepší a zaslouženě vyhrál."