neděle 06. dubna 2014 | Zlin Press - Roman Ordelt

Hokejisté PSG Zlín vyhráli poprvé v semifinále nad Třincem

Hokejisté PSG Zlín vyhráli ve třetím utkání semifinále Česká pojišťovna play off Tipsport extraligy nad Oceláři Třinec 2:0 a snížili stav v sérii na 1:2. Berani vstřelili rozhodující gól v přesilové hře na začátku druhé třetiny, od modré čáry se trefil obránce Martin Matějíček. Čtyři vteřiny před koncem přidal definitivní pojistku střelou do prázdné brány Ondřej Veselý. Brankář Libor Kašík vynuloval všechny třinecké střelce a připsal si čisté konto ve vyřazovacích zápasech. Čtvrtý zápas se hraje v pondělí 7. dubna v 17:10 hodin opět na zlínském ledě.

2:0
(0:0, 1:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 21. min Matějíček (O. Veselý, Čajánek), 60. O. Veselý. Rozhodčí: Minář, Šír - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 5:4. Využití: 1:0. Diváci: 5 401. Střely na branku: 31:27. Průběh utkání: 2:0.

Berani Zlín: Kašík - Kotvan, Urbanec, Marušák, Horák, Matějíček, Řezníček - Honejsek, Čajánek, O. Veselý - Balaštík, Leška, Köhler - J. Ondráček, Melenovský, Kubiš - Okál, Holík, F. Čech. Trenéři: Rost. Vlach, Jurík, Hrazdira.

HC Oceláři Třinec: Hrubec - D. Nosek, Galvas, Zíb, Linhart, Matyáš, Trončinský, Roth, navíc Foltýn - Martin Růžička, Polanský, Adamský - Orsava, Bonk, Polák - D. Květoň, Matuš, Rákos - Rufer, Peterek, Hrňa. Trenéři: Kalous, Varaďa.

Hokejisté Zlína začali třetí semifinálový zápas s Třincem aktivně. Do branky se vrátil po čtyřzápasovém půstu mladík Kašík, vedle distancovaného Zámorského scházel v obraně ještě zraněný Tesařík. Hned v úvodních minutách vystřelil Marušák, ve 2. minutě se dostal do slibné šance Kubiš. Zlínští dostali ve 3. minutě možnost úvodní přesilové hry za faul Hrni, ale za chvíli bylo po výhodě po zbytečném prohřešku Balaštíka. Už při hře pět na pět zahrozil kanonýr Růžička, ale gólman Kašík se nenechal překvapit. Na druhé straně se ukázal v dobrém světle Hrubec, který pokryl snadno střelu Honejska z úhlu. V polovině úvodní třetiny ujížděli Honejsek a Veselý na jediného obránce, ale třinecký bek na poslední chvíli vložil hůl do přihrávky. Ve 13. minutě si vytvořila velký tlak Leškova řada a před Hrubcem zle zatápěl Köhler, naštěstí pro hosty bez újmy na skóre. Domácí hráli další přesilovou hru, nicméně Berani si nevytvořili vážnější šanci. Velký tlak předvedla řada Melenovského, ale třinecký gólman nadále držel čisté konto. Zíb krosčekoval před první sirénou kapitána Čajánka a těsně před odchodem do šaten zahrozil Balaštík. Úvodní třetina patřila jednoznačně Zlínu, který svou převahu nevyjádřil brankově.

Berani využili na začátku druhé třetiny početní výhodu, když se trefil přesnou střelou od modré čáry obránce Matějíček. Domácí mohli přidat z dalšího útoku druhý gól, ale Balaštík nastřelil jen Hrubce. Oceláři poté přidali na tempu, ale dvě přesilovky jim nevyšly. Třinec by i v pěti ve značném tlaku a Zlín měl i štěstí, neboť po střele Orsavy zazvonila Kašíkova tyčka. Rostoucí tlak Ocelářů zastavil faul Květoně na zlínského gólmana. Hosté se ubránili a opět to byl Květoň, který se natlačil po kličce až před Kašíka. Oceláři zvýšili tempo, domácí měli po střele Trončinského velké štěstí. Trenér Vlach si vzal ještě před druhou sirénou oddechový čas.

Zlínští pozorně bránili střední pásmo i ve třetí třetině. Hrňa objel bránu, nicméně nedokázal propasírovat kotouč za Kašíkova záda. Ve 47. minutě trefil Adamský po chybě ve zlínské rozehrávce boční síť. Tlak Třince sílil, ale narážel na bezchybného gólmana Zlína nebo nepřesnou koncovku. Před Kašíkem neuspěli Orsava nebo veterán Peterek. Hosté měli ideální příležitost na vyrovnání v 55. minutě po prohřešku Matějíčka, Ten u střídačky zbytečně přivrdil v souboji s Polanským. Hosté toho příliš nevymysleli kromě střely Noska od modré čáry, po faulu Řezníčka měli další početní výhodu. V 58. minutě pálil kanonýr Růžička u pravé tyče, ale Kašík vytáhl bravurní zákrok lapačkou. Třinec sáhl k power play, nicméně Čajánek a spol. kritické okamžiky přežili a čtyři vteřiny před třetí sirénou zpečetil Veselý první zlínský bod v sérii střelou do prázdné klece.

Nejlepší vyhodnocení hráči: Martin Matějíček - Šimon Hrubec.

Juraj Jurík (druhý trenér PSG Zlín): "Bylo to vyrovnané utkání. Šli jsme do vedení se silným soupeřem, zápas rozhodla jedna podařená střela v přesilovce. Třinec poté přidal, měli jsme problémy, naštěstí jsme to ustáli. Rozhodlo větší srdíčko na naší straně, šli jsme výhře více naproti. Byli jsme agresivnější v osobních soubojích a o krok blíže k výhře. Poté se otočilo štěstí k nám. Určitě jsme za snížení stavu v sérii velmi rádi. Nyní se připravíme na čtvrtý duel s Třincem."

Jiří Kalous (trenér HC Oceláři Třinec): "První polovinu utkání byli domácí lepším týmem, dostali nás pod tlak a vytěžili z toho jednu branku. Od druhé poloviny zápasu jsme hru dorovnali, možná jsme měli i opticky více ze hry, nicméně jsme byli jaloví ve směru dopředu. Bohužel jsme nevstřelili branku, proto nemůžeme pomýšlet na úspěch a utkání jsme ztratili. To nás samozřejmě mrzí. Myslíme si, že to bylo hratelné."