pátek 18. října 2013 | Zlin Press - Roman Ordelt

Hokejisté PSG Zlín zabrali a porazili Bílé Tygry z Liberce 3:0

Hokejisté PSG Zlín porazili v zápase 13. kola Tipsport extraligy na domácím ledě tým Bílí Tygři Liberec 3:0 a získali tři cenné body. Berani rozhodli o výhře nad Severočechy již v první třetině, když se dostali do dvoubrankového náskoku. Hosté se během celého utkání k žádné odpovědi nedostali a vyšli střelecky naprázdno. Zlínská družina zahrála bezchybně v defenzivě a gólman Luboš Horčička vychytal čisté konto, v extralize už dvanácté! Branky zaznamenali Radim Tesařík, Petr Holík a Zdeněk Okál. Tým PSG Zlín hraje v neděli20. října od 15:30 hodin doma s Litvínovem.

13. kolo / pátek 18. 10. 2013 / 17:30
Berani Zlín Zlín - Bílí Tygři Liberec Liberec
3:0
(2:0, 0:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 6. min Tesařík (Honejsek, Čajánek), 13. Holík ze samostatného nájezdu, 57. Okál (Kotvan). Rozhodčí: Šír, Minář - Bryška, Barvíř. Vyloučení: 5:5, navíc Ulrych (Liberec) na 10 minut. Využití: 1:0. Diváci: 3 867. Střely na branku: 31:20. Průběh utkání: 3:0.

Berani Zlín: Horčička - Marušák, Kotvan, Zámorský, Urbanec, Tesařík, Valenta - Balaštík, Leška, O. Veselý - Honejsek, Čajánek, Kubiš - Okál, Melenovský, Holík - Ondráček, P. Sedláček, Köhler. Trenéři: Rost. Vlach, Jurík, Hrazdira.

Bílí Tygři Liberec: Melicherčík - Hunkes, Čutta, Voráček, Výtisk, Ulrych, Čakajík, Šimek - Urban, P. Nedvěd, Valský - Bartek, Vampola, Bulík - Pospíšil, Filippi, Bulíř - Jass, Zacha, Víšek. Trenéři: Hynek a M. Černý.

V sestavě úřadujících vicemistrů se objevil poprvé v letošní sezoně slovenský obránce Kotvan, který pravidelně nastupuje v prvoligové Jihlavě. Po úvodním rozjezdu na obou stranách hrál Zlín ve 4. minutě úvodní přesilovou hru, když odešel za katr za sekání Vampola. Berani se zastřelovali nejdříve od modré čáry, nicméně početní výhodu nakonec zužitkovali po parádní akci. Honejsek na modré naznačil střelu, aby nakonec volil přihrávku a nekrytý Tesařík otevřel střelecký účet zápasu. Bílí Tygři dopláceli na nedisciplinovanost a po faulu Hunkese nabídli Zlínu další přesilovku. Velkou příležitost měl Leška, ale trefil jen brankáře Melicherčíka, liberecký gólman poté zlikvidoval střelu Tesaříka. Zlínští poté zvládli úvodní oslabení a následně udeřili. Holíka fauloval v brejkové příležitosti Čakajík a zlínský šikula ve 13. minutě nařízené trestné střílení se štěstím proměnil. Hosté v úvodní třetině příliš hokejového umu nepředvedli a domácího brankáře Horčičku ohrozili v úvodní třetině sporadicky.

Prostřední část příliš vzruchu nepřinesla, diváci se branky nedočkali ani na jedné straně. Zlínští hokejisté kontrolovali dvoubrankový náskok a Liberec toho příliš nepředvedl. Oba týmy si příliš šancí nevytvořily a k úspěchu nevedly ani přesilové hry. Při vyloučení Köhlera nebezpečně vystřelil Hunkes a před Horčičkou bylo pořádně horko, naštěstí domácí beci usměrnili kotouč do bezpečí. Berani se dostali do slibné šance ve 37. minutě, Leška nahrával na Veselého, ale přihrávku srazil jeden z hostujících obránců.

Na začátku třetí třetiny měl velkou šanci Honejsek, ale Melicherčíka neprostřelil. Bílí Tygři kontaktní gól nedali, nešli jim přesilovky a všechny střely pokryl bezchybný Horčička. Při vlastním oslabení se dostal do brejku Filippi, ale zlínský gólman střelu chytil do lapačky. Jistotu pro zlínskou výhru dal v 57. minutě Okál, když na modré čáře zastavil kotouč Kotvan a právě Okál jej tečoval do branky. Liberec se snažil v závěru pokazit čisté konto Horčičkovi, ale Vampola i Hunkes na něho nevyzráli. Liberec prohrál venku již pošesté v řadě, zatímco Berani slavili důležité tři body.

Nejlepší vyhodnocení hráči: Bedřich Köhler - Marcel Melicherčík.

Juraj Jurík (druhý trenér PSG Zlín): "Těžili jsme z první třetiny a přežili jsme i druhou třetinu, která bývá z naší strany bolavá. V poslední třetině jsme si vedení pohlídali. Myslím si, že si body zasloužíme. Dostali jsme se do dvoubrankového vedení a vyvarovali jsme se hluchých míst. Nehráli jsme špatně už na Spartě, nicméně dnes jsme dali góly, i když naše produktivita by mohla být lepší."

Milan Černý (1. asistent trenéra Bílí Tygři Liberec): "Důvody, proč jsme nevyhráli, jsou dva. Jednak špatná první třetina a poté jsme po celou dobu utkání nehráli dobře přesilovky. Zlín hrál výborně v defenzivě, zatímco my jsme nehráli dobře. Přijeli jsme hrát zodpovědně dozadu a nechtěli jsme se pouštět do zbrklých akcí. Naše představa odehrát zápas na minimum obdržených branek a rozhodnout v přesilovkách, nám bohužel nevyšla. Musím vyzvednout velmi dobrou obranu Zlína."