neděle 21. září 2014 | Zlin Press - Roman Ordelt

Hokejisté PSG čekají na první bod, ve Vítkovicích rozhodla produktivita domácích v přesilovkách

Hokejisté PSG Zlín prohráli v 5. kole Tipsport extraligy na ledě Vítkovic 2:3 a stále jsou v nové sezoně bez bodového zisku. Utkání v ostravské ČEZ Areně rozhodly přesilové hry, když domácí v nich byli úspěšnější. Na rychlý gól Svačiny dokázali Berani ještě odpovědět, ale poté další góly za domácí přidali Huna a rozhodující trefu exzlínský Šenkeřík. Hosté ještě snížili, nicméně na body opět nedosáhli. Branky zaznamenali Petr Leška a Radim Tesařík. Tým PSG Zlín hraje v pátek 26. září doma s Pardubicemi, předtím ještě odehraje v úterý další zápas Ligy mistrů ve Stockholmu proti Djurgaardenu, kam vyráží v pondělí brzy ráno.

5. kolo / neděle 21. 9. 2014 / 17:00
HC Vítkovice Ridera Vítkovice - Berani Zlín Zlín
3:2
(1:1, 1:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 4. min Svačina (Zíb, Roman), 31. Huna (Roman, Svačina), 50. Šenkeřík (Burger) - 15. Leška (Balaštík, Žižka), 53. Tesařík (Holík, O. Veselý). Rozhodčí: Polák, Homola - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 5:5. Využití: 2:1. V oslabení: bez. Diváci: 5 209. Střely na branku: 26:25. Zblokované střely: 6:7. Hity: 11:13. Vhazování: 31/56 (55%) - 25/56 (45%). Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:2.

HC Vítkovice Ridera: Šindelář - Šenkeřík, Stehlík, Zíb, Klok, Čerešňák, Štencel - Olesz, Burger, Húževka - Huna, Roman, Svačina - J. Káňa, E. Němec, Kolouch - Vandas, M. Hlinka, P. Zdráhal (23. min Šedivý). Trenéři: Oremus a Šimíček.

Berani Zlín: Horčička - Marušák, Valenta, Matějíček, Žižka, Tesařík, Řezníček - Balaštík, Leška, Köhler - Holík, Čajánek, O. Veselý - Ondráček, Roman Vlach, Kubiš - Okál, Fořt, Čech. Trenéři: Rostislav Vlach, Jurík, Hrazdira.

V brance Zlína se objevil poprvé v letošním ročníku extraligy zkušený Horčička. Zatímco trenéři nechali v nezměněném složení útoky, pozměnili složení obranných řad. Mimo sestavu se ocitl Kotvan, zatímco do základní sestavy se vrátil bek Matějíček. Vítkovice hrály ve 2. minutě úvodní přesilovku, když za katr odešel veterán Tesařík za hrubost. Zatímco početní výhodu domácí nevyužili, při hře pět na pět se dostali do vedení. Ve 4. minutě vyrazil Horčička před sebe nahození Zíba a všudybyl Svačina bekhendem zavěsil pod horní břevno. Početní výhodu měl po faulu Vandase i Zlín, vytvořil si tlak, ale gólman Vítkovic Šindelář všechny střely hostů pochytal. Ostravané byli nadále aktivní, jejich snahu zbrzdil faul obránce Kloka. Čajánek a spol. odehráli přesilovku bídně, na vítkovickou klec nešla ani jedna střela. Hosté se přece jen dočkali srovnání stavu při rovnovážném počtu hráčů na ledě, v 15. minutě Leška vybruslil zpoza brány před brankoviště a bekhendem vyrovnal.

Zlínští na začátku druhé třetiny přečkali bez újmy na skóre další oslabení, když nedovolili Vítkovicím se usadit v útočném pásmu. Ve 25. minutě se štěstím vyrazil jedovatou střelu Němce, poté vystřelil od modré Stehlík. Domácí šli podruhé do vedení v polovině utkání zásluhou využité přesilovky. Po nacvičené kombinaci přihrál Roman zpoza branky a Huna měl před sebou odkrytou klec. Berani se nevzdali, po přesném pasu Lešky pálil Köhler z prostoru mezikruží, Šindelář vyrazil na poslední chvíli kotouč betonem. Hosté hrozili i nadále, v 38. minutě měl Ondráček před sebou volný prostor, ale Šindelář zázračně zasáhl a chytl kotouč do lapačky.

Hosté promarnili ve třetí třetině další početní výhodu a poté se ubránili téměř minutovému oslabení tří proti pěti. Akcie PSG držel nad vodou Horčička, který kryl střelu Huny z mezikruží i dorážku Romana z bezprostřední blízkosti. Kapituloval až při přesilovce pět na čtyři, zlínský odchovanec Šenkeřík prostřelil od modré čáry v 50. minutě vše, co mu stálo v cestě. Jiskřičku naděje pro Zlín vykřesal veterán Tesařík, zásluhou využité přesilovky, čtyřicetiletý matador z prostoru mezikruží vypálil přesně po Holíkově pasu do horního růžku Šindelářovy brány. Mistři ani na čtvrtý pokus na body nedosáhli, k úspěchu nepomohla ani závěrečná téměř minutová power play.

Roman Šimíček (asistent trenéra HC Vítkovice Steel): "Bylo to vyrovnané utkání a velký boj. Pro nás jsou to dnes vydřené tři body. Zápas nás stál hodně sil, protože jsme se vydali již v pátečním zápase v Třinci. Důležité je, že se nám povedlo proměnit přesilovky. Janu Káňovi vyskočilo rameno, ale vůbec nevíme, jak to s ním vypadá. Do Ingolstadtu na Ligu mistrů s námi určitě nepojede."

Juraj Jurík (druhý trenér PSG Zlín): "Viděli jsme dnes vyrovnané utkání. Vítkovice byly produktivnější a lepší v přesilových hrách, které zápas rozhodly. Potýkáme se s koncovkou, od střetnutí v Olomouci se střelecky trápíme a od toho se odvíjí nepříznivé výsledky. Herně hra nevypadá nejhůře, ale nemůžeme se bohužel chytit. Chybí tomu zarputilost, která nás poslední dvě sezony zdobila."