pátek 16. listopadu 2012 | Zlin Press - Roman Ordelt

Hokejisté Zlína nedotáhli obrat se Spartou do úspěšného konce

Tým PSG Zlín prohrál v zápase 21. kola Tipsport extraligy na domácím ledě s pražskou Spartou 2:3. Vlachova družina v utkání dotahovala třígólový náskok Pražanů a zlepšeným výkonem v závěru druhé třetiny snížila na rozdíl jediného gólu. Berani přes enormní snahu v závěrečné třetiněna bodový zisk nedosáhli, v závěru Čajánek a spol. nevyužili čtyřminutovou přesilovku. Hrdinou utkání se stal sparťanský gólman Michal Neuvirth z Washingtonu, který kryl celkem 49 střel, z toho ve třetí třetině 25! Zatímco venku se veze Zlín na vítězné vlně, doma prohrál již šestý zápas v řadě. Tým PSG Zlín hraje v neděli v Kladně.

21. kolo / pátek 16. 11. 2012 / 17:30
Berani Zlín Zlín - HC Sparta Praha Sparta
2:3
(0:2, 2:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 38. min Tesařík, Čajánek, Veselý), 39. Balaštík (Leška, Linhart) - 7. Hlinka (P. Ton), 8. Mojžíš (I. Rachůnek, Přibyl), 32. P. Ton (Hlinka). Rozhodčí: Husička, Trombík - Bryška, J. Novák. Vyloučení: 3:8, navíc Matějíček do konce utkání - trest ve hře, Okál (oba Zlín) na 5 minut a do konce utkání - Bahenský (Sparta) 5 minut a do konce utkání. Využití: 0:1. Diváci: 4 449. Střely na branku: 51:32. Průběh utkání: 0:3, 2:3.

Berani Zlín: Sedláček - Hamrlík, Linhart, Tesařík, Horák, Matějíček, Kotvan, Šenkeřík, Řezníček - Balaštík, Leška, Köhler - Honejsek, Čajánek, Veselý - Ondráček, Holík, Kubiš - Okál, Melenovský, F. Čech. Trenéři: Rostislav Vlach, Jurík, Hrazdira.

HC Sparta Praha: Neuvirth - Sičák, Mojžíš, Gřegořek, Vallin, Philipp, Jan Hanzlík - Hovorka, Broš, Tenkrát - P. Ton, J. Hlinka, Pacovský - Sekáč, Přibyl, I. Rachůnek - Jánský, Foster, Bahenský - Forman. Trenéři: Jandač a Votruba.

Úvodní třetina zápasu pátého Zlína s poslední Spartou domácím barvám vůbec nevyšla. Vlachova družina na začátku zápasu promarnila přesilovou hru, když na trestné lavici pykal za podražení Přibyl. Brankáře Washingtona Neuvirtha ve službách Sparty vážněji ohrozil až na na záčátku šesté minuty Tesařík, který tesně minul levou tyčku. Pražané poté vstřelili během necelé minuty dva slepené góly a dostali se do dvoubrankového vedení. Nejdříve v 7. minutě překonal Sedláčka bekhendovou střelou Hlinka. Zlínský gólman inkasoval za pouhých 56 vteřin podruhé. Po zaváhání v domácí obraně našel exzlínský Ivan Rachůnek zpoza brány Mojžíše, který mířil úspěšně do poloodkryté domácí klece. Zlínští zůstali po druhé inkasované brance otřeseni a mnoho nechybělo, aby inkasovali i potřetí. Brošova elitní řada uzamkla domácí v jejich pásmu, naštěstí pro zlínský tým se střelecky neprosadila. Zlín poté nevyužil výhodu dvou přesilových her v řadě, z toho devět vteřin početní výhodu pět na tři. Největší šancí byla teč Balaštíka po Hamrlíkově střele, zatímco v oslabení nebyl daleko od třetí branky Hovorka a posléze Bahenský.

Druhá třetina přinesla více vzruchu než úvodní dějství. Ve velké šanci zahrozil Leška, který naskočil do hry z trestné lavice a ujel do brejku. Svůj samostatný únik zakončil bekhendovým blafákem, pozorný Neuvirtha se nenechal zaskočit. Domácí mohli zkorigovat nepříznivý stav při vyloučení Sekáče, ale narazili opět na zeď jménem Neuvirth. Leškova řada si vytvořila velký tlak, ale Hamrlík i Köhler vyšli v koncovce naprázdno. V polovině utkání zákrok Matějíčka na Jana Hanzlíka ocenil rozhodčí trestem ve hře a poté se strhla bitka mezi Okálem a Bahenským. Jasně na body vyhrál za bouřlivého aplausu diváků zlínský forvard, nicméně všichni hříšníci zamířili předčasně pod sprchy. Vzápětí odešel za katr Linhart a Pražané využili dvojnásobnou výhodu zásluhou kanonýra Tona, který mířil přesně z pravého kruhu. Závěr prostřední části patřil jednoznačně Zlínu. Vlachovi svěřenci se dvakrát prosadili střelecky. V 38. minutě našel Čajánek mezi kruhy najetého Tesaříka, který se trefil přesně do levého rohu. Za další minuty inkasovali hosté podruhé. V přesilovce vymetl horní roh Neuvirthovy klece po Leškově klasické nahrávce zpoza brány Balaštík. Berani se vzchopili a dostali se zpět do zápasu.

Třetí třetina se hrála ve vysokém tempu a za převahy domácího týmu. Velké šance si vytvořili Holík, Honejsek, Melenovský, ale Neuvirth odolal. V 51. minutě odmítl vyrovnání Tesařík, který nepřehodil ležícího gólmana Sparta a neuspěl ani s dorážkou. Tlak Beranů sílil a na ledě a vystupňoval při čtyřminutové přesilové hře. Exzlínský Ivan Rachůnek vyfasoval dva tresty a nabídl domácím v samotném závěru základní hrací doby velkou šanci na vyrování. Velké příležitosti spálil dvakrát Köhler hrající pětistý zápas v nejvyšší soutěži a v poslední minutě neuspěl ani kapitán Čajánek. K úspěchu nevedla ani závěrečná power-play, hrdinou večera se stal gólman Sparty Neuvirth, který podal famózní výkon a v utkání se zaskvěl 49 zákroky!

Nejlepší vyhodnocení hráči: Radim Tesařík – Michal Neuvirth

Rostislav Vlach (první trenér PSG Zlín): "Nechytli jsme úvod utkání. Hráli jsme v první třetině velmi špatně. Sparta si vytvořila náskok. Mužstvo zaslouží pochvalu pouze za třetí třetinu. Bohužel jsme to nedotáhli duel do úspěšného konce, chybělo nám i trochu štěstí. Možná to byl i trest za špatný úvod. Škoda, že jsme to nedotáhli alespoň na bod."

Jan Votruba (asistent trenéra HC Sparta Praha): "Měli jsme dobrý vstup do utkání. Domácím jsme nedali příliš šancí. V dobré hře jsme pokračovali i nadále. Přišel třetí gól a mohli jsme přidat i další gól při přesilovce. Ke konci třetiny jsme udělali hrubou chybu a zbytečně inkasovali gól do šatny. Zlín hrál výborně ve třetí třetině, deset minut měli domácí převahu. Ve třetí třetině a v závěru nás při čtyřminutovém oslabení famózně podržel brankář Neuvirth. Venku slavíme výhru téměř po měsíci. Jsme šťastni, že si odsud odvážíme všechny body."