neděle 15. ledna 2017 | Zlin Press - Roman Ordelt

Hokejisté Zlína se ujali ve Varech vedení, poté ale skórovala jen Energie

Hokejisté PSG Zlín prohráli v utkání 39. kola Tipsport extraligy na ledě týmu HC Energie Karlovy Vary 1:4. Berani zůstali na ledě posledního celku tabulky podruhé v letošní sezoně bez bodů. Veselý a spol. se ujali vedení v první třetině zásluhou využité dvojnásobné přesilovky. Energie srovnala stav ještě před první sirénou rovněž v početní výhodě. Druhá třetina patřila jednoznačně Západočechům, kteří třemi góly otočili skóre a získali rozhodující náskok. Ve třetí části již branka nepadla. Jediný gól zaznamenal Oldrich Kotvan. Tým PSG Zlín zahájí poslední čtvrtinu základní části extraligy v pátek 20. ledna zápasem na ledě Komety Brno.

4:1
(1:1, 3:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 17. min Mikulík (Skuhravý, Benák), 25. Stloukal (V. Tomeček), 29. Gorčík (Martin Rohan, Dušek), 35. Benák (Gríger, V. Tomeček) - 7. Kotvan (Bukarts, P. Holík). Rozhodčí: R. Svoboda, Pešina – Brejcha, Suchánek. Vyloučení: 4:8. Využití: 2:1. V oslabení: bez. Diváci: 2 514. Střely na branku: 37:26. Zblokované střely: 7:12. Hity: 8:8. Vhazování: 37/65 (57%) - 28/65 (43%). Průběh utkání: 0:1, 4:1.

HC Energie Karlovy Vary: Závorka - Dujsík, Sičák, Benák, Tomáš Dvořák, Rýgl, M. Rohan, Baldajev - V. Tomeček, Tuominen, Mullane - Mikulík, Skuhravý, Kindl - Gorčík, Dušek, Stloukal - Davídek, Gríger, Vachovec. Trenéři: Tlačil, Antonik.

Berani Zlín: Kašík (41. min Štůrala) – Marušák, Kotvan, Řezníček, Blaťák, Matějíček, Žižka, od 45. min Gazda – D. Šťastný, P. Holík, Říčka – Bukarts, Honejsek, Kubiš – Okál, Popelka, O. Veselý – J. Ondráček, Ostřížek, Gago. Trenéři: R. Svoboda, M. Hamrlík, R. Hrazdira.

Hned v úvodní minutě prověřil domácího gólmana Závorku Lotyš Bukarts. Karlovy Vary hrály již ve 2. minutě přesilovou hru, ale do vážnější šance se nedostaly. Zlín dostal příležitost hrát dlouhých 99 vteřin přesilovku pět na tři, kterou Berani za 29 vteřin zužitkovali, když z prostoru kruhu propálil Závorku slovenský bek Kotvan. Hosté mohli udeřit i v klasické přesilovce pět na čtyři, ale Závorka kryl na brankové čáře ránu Šťastného, další šanci spálil Říčka. Obě mužstva promarnila poté další početní výhodu. Moravané byli blízko gólu ve 13. minutě, Honejsek projel kluzištěm jako nůž máslem, ale bekhendový blafák nedotáhl do úspěšného kocnce. V 15. minutě se srazil za bránou Kašík s Gorčíkem ale domácí nastálou situaci nevyužili k vyrování stavu. To se jim podařilo v 17. minutě zásluhou využité přesilové hry, když za katrem seděl Marušák. Z pravého kruhu mířil přesně pod břevno Mikulík. Západočeši mohli vzápětí do vedení, jenže Gorčík po nečekaném odrazu kotouče nepřekonal Kašíka. Energie si vytvořila v závěru úvodního dějství tlak, zlínský gólman si poradil s tečí Tomečka.

Druhá třetina Zlínu hrubě nevyšla. Vary šly ve 25. minutě poprvé v utkání do vedení, Stloukal propálil Kašíka z prostoru kruhů k radosti publika. Za necelé čtyři minuty dali domácí třetí gól, když potrestali faul Ostřížka. V přesilovce pálil od modré čáry ve 29. minutě Martin Rohan a úspěšná teč Gorčíka poslala Energii do dvoubrankového náskoku. Tlak Varů sílil, v jasné příležitosti nastřelil Gríger jen gólmana. Kašík měl plno práce, hasil teč Benáka, střely Baldajeva, Gorčíka a Tuominena. Západočeši přidali čtvrtý gól ve 35. minutě, obránce Benák umístěnou střelou k tyči překonal Kašíka. Ten zlikvidoval v prostředním dějství ještě minimálně další tři gólové šance domácího týmu.

Ve třetí třetině nastoupil do brány hostů Štůrala. Vary měly nadále více ze hry a v klidu si pohlídaly třígólový náskok. Berani se k vážnějšímu ohrožení domácí klece nedostali a v letošní sezoně podruhé vyšli na ledě Karlových Varů bodově naprázdno.

Nejlepší hráči: Petr Stloukal - Oldrich Kotvan.

Mikuláš Antonik (asistent trenéra HC Energie Karlovy Vary): "V první třetině jsme tahali za kratší konec, náš výkon byl nemastný neslaný a soupeř nás přestřílel. O přestávce jsme si v kabině něco řekli a na led přišel úplně jiný mančaft. Hráli jsme agresivně a v prostoru, odkud padají góly. Jsme rádi, že jsme využili dvě přesilovky. Třetí třetinu jsme zahráli tak, abychom si výsledek pohlídali. Tomáš Rachůnek nehrál z důvodu zranění v horní části těla."

Martin Hamrlík (trenér PSG Zlín): "Musím pogratulovat domácím, vyhráli zaslouženě. Přestože jsme přijeli o den dřív, hráli jsme jen v první třetině. Měli jsme dlouhou přesilovku pět na tři, kde jsme vstřelili pouze jednu branku. Kdybychom při další výhodě pět na čtyři odskočili o dvě branky, mohlo se utkání vyvíjet jinak. Od druhé třetiny bylo na ledě jen jedno mužstvo, my jsme nic nepředvedli."