sobota 16. srpna 2014 | Zlin Press - Roman Ordelt

Hokejisté Zlína v sestavě s mladíky prohráli s Trenčínem a obsadili páté místo

Článek průběžně aktualizujeme. Hokejisté PSG Zlín prohráli ve třetím zápase letního turnaje Rona Cup - Memoriál Pavla Demitru v Trenčíně s pořádající Duklou 1:4 a v konečném pořadí obsadil páté místo. Berani nastoupili proti Trenčínu ve značně omlazené sestavě, neboť řada zkušených hráčů v čele s kapitánem Petrem Čajánkem dostala volno. Zlín ještě odpověděl na vedoucí branku Trenčína, nicméně Dukla třemi góly dovedla utkání do vítězného konce. Jediný gól Zlína dal junior Lubomír Kovařík. Z vítězství v turnaji se radovala brněnská Kometa před Trenčínem a slovenskou dvacítkou.

RONA CUP / sobota 16. 8. 2014 / 19:00
HK Dukla Trenčín Trenčín - Berani Zlín Zlín
4:1
(1:0, 1:1, 2:0)
Branky a nahrávky: 10. min Šimíček (Melichárek), 26. Gašparovič (Starosta, Šišovský), 42. Petrovický (Mikula, Komínek), 50. Hlinka (Šišovský, Husák) – 23. Kovařík. Rozhodčí: Lokšík - Jurčiak, Nosek. Vyloučení: 8:5. Využití: 1:0. Diváci: 1 100. Střely na branku: . Průběh utkání: 1:0, 1:1, 4:1.

HK Dukla Trenčín: Konrád – Starosta, Husák, Kozák, Andersons, Bokroš, Habšuda, Palovič, Novajovský – Melichárek, Nemec, Gašparovič – Hlinka, Dlouhý, Šišovský – Komínek, Petrovický, Mikula – Rožník, Pardavý, Šimíček. Trenéři: Stantien, Jánoš.

Berani Zlín: Kašík – Kotvan, Horák, Řezníček, Valenta, Matějíček, Urbanec – Popelka, Leška, Sedláček – Ondráček, Roman Vlach, Kubiš – Šťastný, Holík, Stránský – Kovařík, Fořt, Zaremba – Okál. Trenéři: Rostislav Vlach, Jurík, Hrazdira.

V zápase o druhé místo na Rona Cupu nastoupili zlínští hokejisté opět v obměněné sestavě, příležitost dostalo hned sedm hráčů juniorského věku, zatímco volno dostali zkušení matadoři Čajánek, Marušák, Žižka, Balaštík, Veselý a Köhler. Omlazená zlínská sestava poprvé inkasovala v 10. minutě, když Kašík vyrazil střelu Melichárka a odražený kotouč dopravil do sítě Šimíček. Hosté mohli srovnat krok, ale Kubiš ve slibné pozice nepřekonal brankáře Konráda.

Zlínští hned na začátku druhé třetiny vyrovnali, když ve 23. minutě se přesně trefil hbitý Kovařík do horního růžku. Dukla šla vzápětí opět do vedení, při dvojnásobné početní výhodě nejdříve nastřelil tyčku obránce Starosta, ale poté se nemýlil z dorážky Gašparovič. V polovině utkání spálil tutovku Ondráček, zlínský útočník měl před sebou odkrytou bránu, ale Konrád na poslední chvíli střelu vyrazil betonem. Zlínští v koncovce neuspěli, slepými náboji stříleli Kubiš i Fořt. "Měli jsme hodně šancí, ale bohužel jsme vyšli naprázdno. Mohli jsme vyrovnat, scházely nám však góly. Přitom nás výkon nebyl v celém průběhu zápasu špatný," řekl Rostislav Vlach, první trenér PSG Zlín.

Dukla šla hned v úvodu třeti třetiny do dvoubrankového náskoku. O ten se zasloužil nejstarší hráč na ledě Petrovický. V 50. minutě přidal další gól do zlínské sítě Hlinka a definitivně rozhodl o stříbrné příčce ro pořádají klub na jednadvacátém ročníku Rona Cupu. "Naše sestava byla značně obměněná. Ze starších hráčů nastoupil jen Leška. Kompletně celá obrana byla složená výhradně z mladých hráčů a v útoku jsme vyzkoušeli další juniory," pověděl trenér Vlach.

Další výsledky 3. hracího dne Rona Cupu - Memoriál Pavla Demitru v Trenčíně: HK 36 Skalica - Slovensko 20 2:4 (0:2, 1:0, 1:2), branky a nahrávky: 27. min Chylo, 53. Chylo – 3. Rehák, 5. Briestenský, 49. Giľák, 56. Kabáč. Doplňkové samostatné nájezdy: 1:1.

HK Nitra - HC Kometa Brno 1:5 (0:2, 1:3, 0:0), branky a nahrávky: 37. min Bajtek – 4. Ostřížek (Malec), 14. Vincour, 25. Vincour, 39. Kuboš, 40. Mrázek. Doplňkové samostatné nájazdy 1:0.

Konečné pořadí turnaje: 1. HC Kometa Brno 9 bodů (skóre 15:4), 2. HK Dukla Trenčín 6 bodů (skóre 8:7), 3. Slovensko 20 4 body (skóre 9:8), 4. HK Nitra 4 body (skóre 9:10), 5. PSG Zlín 3 nody (skóre 5: 9), 6. HK 36 Skalica 0 bodů (skóre 4:12).