neděle 19. února 2017 | Zlin Press - Roman Ordelt

Hokejisté Zlína vezou z třineckého ledu bod, v prodloužení rozhodl Kane

Hokejisté PSG Zlín prohráli v utkání 48. kola Tipsport extraligy na ledě týmu HC Oceláři Třinec 1:2 po prodloužení a vybojovali ve Slezsku na ledě druhého týmy extraligové tabulky alespoň bod. Oceláři šli do vedení ve vyrovnaném zápase již v 6. minutě, Berani srovnali stav na začátku druhé třetiny. Další gól již v základní hrací době nepadl a o vítězi rozhodlo prodloužení. V čase 61:23 minuty se trefil kanadský forvard Cory Kane. Jediný gól Zlína zaznamenal David Ostřížek. Tým PSG Zlín dohrává v úterý 21. února odložený zápas 42. kola ve Vítkovicích.

2:1p
(1:0, 0:1, 0:0 - 1:0)
Branky a nahrávky: 6. min Marosz (Dravecký, Hrňa), 62. Kane (Marosz, Linhart) - 25. Ostřížek (Matějíček). Rozhodčí: Pražák, Kubičík – Polonyi, Zíka. Vyloučení: 4:6, navíc Bukarts (Zlín) na 10 minut Využití: bez Diváci: 4 686. Střely na branku: 32:25. Zblokované střely: 15:13. Hity: 13:3. Vhazování: 48/73 (66%) - 25/73 (34%). Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1.

HC Oceláři Třinec: Hrubec – Roth, Linhart, Hrabal, Jank, D. Nosek, L. Galvas – Netík, Kreps, Rákos – Irgl, Kane, Adamský – J. Petružálek, Redenbach, Klimenta – Hrňa, Marosz, Dravecký. Trenéři: Kýhos, Mucha.

Berani Zlín: Kašík - Marušák, Kotvan, Matějíček, Blaťák, Žižka, Řezníček - Bukarts, P. Holík, Říčka - D. Šťastný, Popelka, Kubiš - Okál, Honejsek, O. Veselý - J. Ondráček, Chytil, Ostřížek. Trenéři: R. Svoboda, M. Hamrlík, R. Hrazdira.

Zlín v sestavě s uzdraveným Kotvanem se dostal ve 2. minutě do slibné šance, Honejsek trefil po chybě v domácí rozehrávce pouze vnější síť třinecké klece. Na druhé straně prověřil gólmana Kašíka pumelicí od modré čáry obránce Hrabal. Diváky rozehřála ve 4. minutě bitka před brankou Třince, po které vyfasovali čtyřminutové tresty rohovníci Rákos a Říčka. Střelecký účet utkání se otevřel v 6. minutě po ukázkové kombinaci domácích, kotouč vybojoval za brankou Hrňa a po nahrávce od Draveckého měl Marosz před sebou snadnou práci v podobě odkryté klece. Berani hráli v 8. minutě úvodní přesilovou hru, na brankáře Hrubce vyslal ostrou dělovku Okál, poté pálil Bukarts, ale třinecký gólman střely zneškodnil. Rušné okamžiky přinesla 14. minuta, v dobré pozici nezpracoval kotouč Adamský, na druhé straně vyslal z mezikruží jedovatou střelu Okál, ale Hrubec ránu vyrazil. Závěr úvodní třetiny patřil Ocelářům, slibnou přležitost měl Nosek a poté trefil Jank tyčku! Se závěrečnou sirénou fauloval Bukarts jednoho z domácích hráčů a vedle dvouminutového trestu obdržel ještě osobní desetiminutový trest.

Berani se ubránili na začátku druhé třetiny oslabení a na začátku 25. minuty udeřili. Střelu obránce Matějíčka od modré čáry tečoval šikovně do horního růžku Ostřížek, který se po trejdu z Olomouce poprvé skóroval. Oceláři hráli po faulu Kubiše další přesilovku, Linhartovi nesedla střela a hosté se ubránili. Vzápětí hrál početní výhodu pro změnu Zlín, ale skóre se nezměnilo. Třinec měl ve vyrovnaném zápase více šancí, nicméně vedení na svou stranu nestrhl. V koncovce neuspěli Hrňa, Marosz, Dravecký a Rákos. Zlínští pohrozili po střelách Kubiše nebo teči Šťastného.

Zlín hrál na začátku třetí třetiny v šesti a nabídl Ocelářům výhodu další přesilovky. Berani oslabení zvládli na výbornou a nepustili domácí k vážnější střele. Hosté pozorně bránili a nepouštěli domácí do šancí. Třinec měl obrovskou příležitost v závěru základní hrací doby. V 57. minutě se dostal do rychlého brejku tří na jednoho, ale skvělý obranný zákrok předvedl obránce Blaťák proti Rothovi. Vzápětí fauloval Žižka a nabídl Slezanům přesilovku. V ní Kreps netrefil odkrytou bránu a utkání dospělo do prodloužení.

V nastaveném čase rozhodl o bonusovém bodu pro Oceláře Kanaďan Kane, když zamířil z prostoru mezi kruhy přesně k pravé tyči Kašíkovy svatyně.

Nejlepší hráči urkání: Vladimír Dravecký - Martin Matějíček.

René Mucha (asistent trenéra HC Oceláři Třinec): “V první třetině jsme byli aktivnější, zase to byl náš stejný styl. Trápení v přesilovkách, málo střelby, proto zápasy končí o gól. Je velká škoda, že Kamil Kreps v závěru netrefil prázdnou bránu. Za bonusový bod v prodloužení jsme velmi rádi, v téhle situaci je vítězství velmi cenné.“

Martin Hamrlík (trenér PSG Zlín): "Chtěl bych poděkovat hráčům za obrovskou bojovnost. Před zápasem bychom bod brali, i nyní jsme za něj rádi. Mohlo jich ale být víc, ale trápíme se v zakončení. Na druhou stranu jsme mohli odjet s prázdnou, v poslední minutě hráč Třince minul prázdnou branku. Odvezli jsme si to, pro co jsme přijeli. Na konci se ukáže, jestli ten bod je dobrý pro postup do předkola play off, nebo jestli dva body budou chybět. Se zápasem jsme spokojení.“