pátek 30. ledna 2015 | Zlin Press - Jakub Kudláč

Hokejistům PSG Zlín stačila na výhru pod Ještědem proti Bílým Tygrům jedna přesná trefa Petra Holíka

Hokejisté PSG Zlín porazili ve 43. kole Tipsport extraligy Bílé Tygry z Liberce fotbalovým výsledkem 1:0. Ačkoli v utkání bylo mnoho šancí, na úvodní a zároveň jedinou trefu zápasu se čekalo až do 47. minuty, kdy využil přesilovou hru Petr Holík. Soupeř byl oslaben již před zápasem, kdy nečekaně ukončil angažmá ze zdravotních důvodů hlavní trenér Rostislav Čada. Zápas nedochytal brankář Libor Kašík, který po bitce s bývalým spoluhráčem Jaroslavem Balaštíkem putoval předčasně pod sprchy. Poslední utkání před únorovou reprezentační přestávkou čeká tým PSG Zlín v neděli 1. února, kdy na domácím ledě přivítají v přímém souboji o osmé místo od 15:30 hodin Vítkovice.

43. kolo / pátek 30. 1. 2015 / 18:00
Bílí Tygři Liberec Liberec - Berani Zlín Zlín
0:1
(0:0, 0:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 47. min Holík (Roman Vlach, Řezníček). Rozhodčí: Hribik, Horák – Flegl, Polonyi. Vyloučení: 7:9, navíc Jelínek (Liberec), Žižka (Zlín) 10 minut a Kašík (Zlín) 5 minut a do konce utkání. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 3 562. Střely na branku: 35:32 (8:6, 11:17, 16:9). Zblokované střely: 6:11. Hity: 3:17. Vhazování: 37/63 (59%) - 26/63 (41%). Průběh utkání: 0:1.

Bílí Tygři Liberec: Vaněček - Šimek, Výtisk, Gřegořek, Derner, Vitásek, Voráček - Bartek, Vampola, Radivojevič - Valský, Filippi, Bulík - Balaštík, P. Jelínek, Bakoš - Krenželok, Urban, J. Vlach. Trenéři: M. Černý, Pešán.

Berani Zlín: Kašík (53. min Štůrala) - Marušák, Urbanec, Matějíček, Žižka, Řezníček, Valenta - Jakub Svoboda, Čajánek, O. Veselý - Holík, Roman Vlach, Říčka - Okál, Leška, F. Čech - Ondráček, Šťastný, Kubiš. Trenéři: Rostislav Vlach, Jurík, Hrazdira.

Domácí Tygři zahrozili hned v úvodu, kdy Valský našel volného Fillipiho, brankář Kašík byl úspěšný, stejně jako proti pokusu Balaštíka, kterého našel Bakoš. V 7. minutě byla k vidění první přesilová hra, když byl potrestán gólman domácích Vaněček, muž v masce ale svůj trest vynahradil, když lapil střelu Žižky a následně i vychytal tváří v tvář Holíka. V polovině třetiny Vaněčka zaskočil odraz puku od zadního mantinelu, brankář Liberce hrací předmět směřující do jeho svatyně ale včas zachytil. Zanedlouho se opět ocitl sám u brankoviště domácích Holík, ale neuspěl. Při vyloučení Veselého Gřegořek přihrál Bakošovi před zcela prázdnou bránu, brankář Kašík se ale činil. Následně se však strhla roztržka a po udělení trestů hráli Berani 34 vteřin ve třech proti pěti. Zlínská trojice a následně i čtveřice však krušné chvíle ustála.

Krátce po začátku druhé třetiny se naskytla hokejistům PSG přesilovka. Holík se ocitl před Vaněčkem, ale gól z toho nebyl. Po něm si z rohu vybruslil Říčka, trefil ale jen masku brankáře a do třetice ještě zahrozili Řezníček s Čajánkem, avšak ani jejich střely do sítě nepropadly. Tlak Moravanů na chvíli eliminovalo vyloučení Čecha, poté se opět vrhli žlutomodří do útoku. Kubiš obkroužil bránu Vaněčka a už zasouval puk za jeho beton, kotouč mu sjel z čepele. Na druhé straně ohrozil Kašíka Šimek, zlínský brankář byl pozorný. Zřejmě největší šance se poté naskytla Okálovi, ten ale v úniku bekhendovým zakončením nastřelil pouze Vaněčka. Za moment vyslal svou jedovku z mezikruží Žižka, ale brankář Tygrů se opět ukázal v dobrém světle. A tuto vřelou chvilku pro domácí završil pokus Lešky, který se odrazil na hůl Žižky, ten ale zblízka puk nedokázal přes beton dostat za brankovou čáru. Když svou střelou neuspěl ani Balaštík, bezbrankový stav platil i po druhé části.

Ve třetí třetině nejprve otestoval Vaněčka kapitán Čajánek, na druhé straně zase Kašík vychytal Gřegořka. Při přesilovce šikovně tečoval Marušákovu střelu Čech, vyloučení Bakoše ale nakonec potrestáno bylo! Roman Vlach bekhendem našel najíždějícího Petra Holíka, jenž puk poslal nad rameno Vaněčka a ve 47. minutě otevřel skóre zápasu. Při hře ve čtyřech zahrozil Derner, Bartek i Radivojevič, Kašík ale exceloval. Poté ale fauloval Žižka a hosté hráli 39 vteřin ve třech. Avšak nehrálo se dlouho, brankář Kašík se ohnal po Balaštíkovi, který ho dorážel na betony a putoval do sprch s trestem ve hře. To znamenalo pro Berany více než minutovou hru ve třech, ale i tu se podařilo ubránit, stejně jako zbývající minuty Kašíkova trestu. Pětačtyřicet vteřin před koncem třetí třetiny zkusili Tygři hru bez brankáře, ale Štůralu nepřekonali. I slušně zaplněná trestná lavice hostů se radovala ze zisku tří bodů, o kterých rozhodla jediná trefa.

Nejlepší hráči zápasu: Vít Vaněček - Petr Holík.

Milan Černý (asistent trenéra Bílí Tygři Liberec): "Utkání se rozhodovalo v přesilovkách, které jsou vždy důležitým klíčem k vítězství. My jsme měli k dispozici několik přesilových her, ale naložili jsme s nimi špatně. Mrzí nás, že jsme opět nedokázali získat ani jeden bod."

Juraj Jurík (druhý trenér PSG Zlín): "Zápas byl bojovný a nervózní. Oba týmy si uvědomovaly, že jde o velice důležitý zápas. Ve hře pět na pět bylo utkání vyrovnané, brankáři chytali velmi dobře. Šance byly k vidění hlavně v početních výhodách. Nám se podařilo jednu využít a i proto si odtud odvážíme velmi důležité tři body."