pátek 28. února 2020 | Zlin Press - Roman Ordelt

Honejsek zajistil v bitvě s Litvínovem bonusový bod

Hokejisté PSG Berani Zlín porazili v utkání 49. kola Tipsport extraligy 2019/2020 tým HC Verva Litvínov 4:3 po prodloužení. Severočeši se ujali vedení již v 7. minutě, ale Berani otočili vývoj zápasu třemi brankami ve druhé třetině. Hosté usilovně bojující o záchranu se zvedli a v rozmezí necelých tří minut srovnali stav. O bonusovém bodu pro Zlín rozhodl v čase 61:19 minuty vítěznou trefou Antonín Honejsek. Další góly vstřelili Jakub Ferenc, Jakub Herman a Bedřich Köhler. Zlín hraje v neděli 1. března na ledě Sparty.

49. kolo / pátek 28. 2. 2020 / 17:30
Berani Zlín Zlín - HC VERVA Litvínov Litvínov
4:3p
(0:1, 3:0, 0:2 - 1:0 )
Branky a nahrávky: 24. min Ferenc (Šlahař, Freibergs), 39. Herman (Dufek, Claireaux), 40. Köhler (Freibergs, Fořt), 62. Honejsek (Šlahař, Freibergs) - 7. Jánský (Válek), 52. Kudla (Jurčík, Jánský), 54. Jánský (Moravčík, F. Lukeš). Rozhodčí: Hradil, Roman Svoboda - Brejcha, D. Jelínek. Vyloučení: 5:7, navíc Pospíšil (Litvínov) na 10 minut. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 4 647. Střely na branku: 36:32. Zblokované střely: 18:15. Hity: 10:10. Vhazování: 35/64 (54%) - 30/64 (46%). Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:3, 4:3.

Berani Zlín: Kašík - D. Nosek (A), M. Novotný, Ferenc, Freibergs, Buchta, Řezníček, Gazda - Fryšara, Fořt (A), Köhler - Šlahař, Honejsek, Okál - Dufek, Claireaux, Herman - J. Ondráček, P. Sedláček, Kubiš (C). Trenéři: Robert Svoboda, Martin Hamrlík, Hrazdira.

HC VERVA Litvínov: Janus - Říha, Moravčík, Štich, Ščotka (A), Kudla, L. Doudera - Hedberg, Mahbod, Jarůšek - Pospíšil, V. Hübl (C), Lukeš - Helt, Jurčík, Trávníček (A) - Jánský, Gerhát, Válek. Trenéři: Kýhos, Kotrla, Skuhrovec.

Nejlepší hráči utkání: Jakub Šlahař - Michal Moravčík.

Robert Svoboda (hlavní trenér PSG Berani Zlín): "Nepovedl se nám začátek zápasu. Po prvním inkasovaném gólu jsme zbytečně podlehli stresu, že musíme rychle vyrovnat. Ve druhé třetině jsme se zlepšili. Vedení za stavu 3:1 deset minut před koncem bychom měli zvládnout. Na druhou stranu Litvínov přivedla enormní snaha k úspěchu. Dva body jsou pro nás dobré."

Jindřich Kotrla (asistent trenéra HC Verva Litvínov): "Do zápasu jsme vstoupili podle představ. Vytvořili jsme si šance a šli jsme do vedení. Od druhé třetiny jsme se dostali do tlaku, z toho vyplynuly naše zbytečné fauly. Soupeř má výborné přesilovky a obrátil zápas ve svůj prospěch na rozdíl dvou gólů. Do třetí třetiny jsme vstoupili se snahou dotáhnout skóre. To se nám podařilo, když jsme zjednodušili hru a dostali soupeře pod tlak. V prodloužení jsme měli šance, které jsme bohužel neproměnili a Zlín z protiútoku rozhodl zápas."