pátek 15. ledna 2021 | Zlin Press - Roman Ordelt

Jeden gól na body nestačí. Berani prohráli v Karlových Varech

Hokejisté PSG Berani Zlín prohráli v utkání 35. kola Tipsport extraligy 2020/21 na ledě týmu HC Energie Karlovy Vary 1:5, když se nedokázali výrazněji prosadit v koncovce. Západočeši přerušili sérii šesti proher v řadě a poprvé v novém roce vyhráli. Naopak Beranům se proti týmu z lázeňského města nedaří, neboť prohráli s Vary již sedmý duel za sebou. Přitom ještě po druhé třetině byl vyrovnaný stav 1:1, poté Energie přidala v každé třetině dvě branky. Jediný gól zaznamenal ve 14. minutě Štěpán Fryšara. Zlín hraje v neděli 17. ledna opět venku, tentokráte zabojuje o body na ledě Vítkovic.

5:1
(1:1, 2:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 12. min Vondráček (Graňák, Skuhravý), 22. M. Zabloudil (Hladonik, Weinhold), 27. Flek (T. Mikúš), 46. Koblasa (Pulpán), 47. O. Beránek (Graňák) - 14. Fryšara (Dobiáš). Rozhodčí: T. Horák, Micka – Jiří Ondráček, Špůr. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: bez. Střely na branku: 28:29. Zblokované střely: 11:21. Hity: 5:6. Vhazování: 32/59 (54%) - 27/59 (46%). Průběh utkání: 1:0, 1:1, 5:1.

HC Energie Karlovy Vary: F. Novotný – Šenkeřík, M. Rohan (A), Weinhold, Graňák, L. Zábranský ml., Pulpán (A), D. Mikyska – Flek, T. Mikúš, T. Rachůnek – P. Beránek, Hladonik, M. Zabloudil – Kohout, Černoch, Koblasa – Vondráček, Skuhravý (C), Redlich. Trenéři: Pešout, Mariška, Kněžický.

Berani Zlín: Huf - Řezníček, Gazda, Žižka (C), Ferenc, M. Novotný, Nosek (A), Suhrada - Kubiš (A), Fořt, Vopelka - Okál, Karafiát, Dufek - Dobiáš, Fryšara, Herman - Sebera, P. Sedláček, J. Ondráček. Trenéři: R. Svoboda, Martin Hamrlík, Hrazdira.

První třetina

Hned v úvodu ohrozil exzlínský Šenkeřík dvakrát svatyni gólmana Hufa. Berani se dostali k prvnímu vážnějšímu ohrožení domácího brankáře Filipa Novotného v 5. minutě po ráně Okála z prostoru mezi kruhy. Slibná byla i příležitost Kubiše, ale gólman Varů zasáhl na poslední chvíli špičkou betonu. Nenudil se ani jeho protějšek, když zneškodnil střelu Hladonika. V polovině třetiny odešel na trestnou lavici mladík Sebera, v koncovce neuspěl s tečí Mikúš nebo kapitán Skuhravý. Co se nepodařilo Energii v početní výhodě, dokonala v rovnovážném stavu hráčů na ledě. Ve 12. minutě nahozený kotouč Graňákem úspěšně tečoval za Hufova záda Vondráček - 1:0. Západočeši se z vedení dlouho neradovali, za půldruhé minuty srovnal stav pohotový Fryšara, když z mezikruží překonal Novotného umístěnou střelou mezi betony - 1:1. Do první sirény se skóre již nezměnilo, při vyloučení Ondráčka pálil do Hufovy lapačky neúspěšně Tomáš Rachůnek.

Druhá třetina

Energetikům se povedl nástup do druhé periody. Za necelé dvě minuty od úvodního vhazování se prosadil Zabloudil, když si najel před zlínskou klec a zblízka trefil odkrytou část - 2:1. Berani poté špatně vystřídali, hráli v šesti hráčích na ledě a měli velké štěstí, že neinkasovali další gól. Obránce Martin Novotný úspěšně zaskočil na brankové čáře za Hufa a usměrnil kotouč do bezpečí. Domácí přesto utekli Zlínu na rozdíl dvou gólů ve 27. minutě, do brejku se prodral po přihrávce od Mikúše rychlík Flek a v koncovce se nemýlil - 3:1. Hosté se nevzdali a prahli po zkorigování nepříznivého stavu. Nejdříve Karafiát, poté Vopelka a Okál na karlovarskou jedničku na brankovišti nevyzráli. K úspěchu nevedla ani první přesilovka v závěru třetiny.

Třetí třetina

Vary přidaly další dva góly během 69 vteřin a rozhodly o osudu utkání. Domácí využili v 46. minutě přesilovku, když potrestali faul Dobiáše čtvrtým gólem. Koblasa přijal pas od Pulpána a jeho dělovka z prostoru kruhu málem protrhla síť - 4:1. Za minutu dorazil kotouč za Hufa bek Šenkeřík, ale kouč Robert Svoboda si vzal trenérskou výzvu a byl úspěšný, gól nebyl uznán pro nedovolené bránění gólmana. Za pouhých 11 vteřin po neuznané brance dala Energie pátý gól. Ondřej Beránek vypálil z pravého kruhu a kotouč se zastavil až v síti - 5:1. Zlín už nenašel síly na odpověď a odjel ze západu Čech s prázdnou.

Tomáš Mariška (asistent trenéra HC Energie Karlovy Vary): "Za výkon našeho mužstva jsem rád. Čekali jsme velmi houževnatého a dobře organizovaného soupeře silného v osobních soubojích. To se nám potvrdilo, Zlín byl nebezpečný po celou dobu utkání. Odehráli jsme konečně na kotouči velmi dobré utkání. Dokázali jsme vstřelit pět branek, což je velmi povzbuzující. Jsem rád, jak to naše mužstvo zvládlo, konečně jsme zlomili černou sérii a získali tři body.“

Martin Hamrlík (asistent trenéra PSG Berani Zlín): "Karlovy Vary zaslouženě vyhrály, zatímco my jsme Odehráli velmi špatný zápas. Podržel nás gólman Daniel Huf, jinak by mohl rozdíl ve skóre ještě větší. Chyběli nám tři útočníci, ale nechceme se na to vymlouvat. Bylo to celkově špatně utkání.“