neděle 02. listopadu 2014 | Zlin Press - Roman Ordelt

Konečně výhra za tři body! Tři góly Zlína během 39 vteřin srazily Vítkovice do kolen

Hokejisté PSG Zlín v utkání 18. kola Tipsport extraligy vyhráli nad týmem HC Vítkovice Steel 5:2 a v souboji dvou týmů ze spodních pater extraligové tabulky získali tři cenné body. Utkání pravdy rozhodly tři góly mistrovského Zlína během 39 vteřin druhé třetiny. Ostravané ještě snížili na začátku třetí třetiny na rozdíl dvou gólů, ale na více nedosáhli. Svěřenci kouče Rostislava Vlacha přidali v závěru pátý gól a zaslouženě vyhráli. Branky zaznamenali Roman Vlach, Petr Čajánek, Petr Holík, Zdeněk Okál a Jiří Ondráček. Čajánek a spol. ztrácí na předposlední Vítkovice pouhé dva body. Extraliga má nyní devítidenní přestávku a rozběhne se opět ve středu 12. listopadu. Tým PSG Zlín hraje po přestávce v Pardubicích.

5:2
(1:0, 3:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 3. min Roman Vlach (Marušák, O. Horák), 36. Čajánek (Ondráček), 36. Holík (Roman Vlach), 36. Okál (F. Čech, Leška), 58. Ondráček (Čajánek, Žižka) - 28. Húževka (Szturc, Stehlík), 42. Burger (T. Svoboda, Šenkeřík). Rozhodčí: Hribik, Pešina - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 7:5. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 3 882. Střely na branku: 26:32. Zblokované střely: 8:14. Hity: 15:16. Vhazování: 47/74 (64%) - 27/74 (36%). Průběh utkání: 1:0, 1:1, 4:1, 4:2, 5:2.

Berani Zlín: Kašík - Marušák, O. Horák, Kotvan, Urbanec, Žižka, Valenta - Okál, Leška, Köhler - Holík, Roman Vlach, Říčka - Ondráček, Čajánek, O. Veselý - F. Čech. Trenéři: Rostislav Vlach, Jurík, Hrazdira.

HC Vítkovice Ridera: Dolejš - Zíb, Malec, Stehlík, L. Kovář, Čerešňák, Šenkeřík - Huna, Roman, Svačina - T. Svoboda, Burger, E. Němec - Vandas, Húževka, Szturc - Šedivý, Jan Káňa. Trenéři: Oremus, Šimíček.

Moravské derby svedlo bitvu dvou posledních týmů extraligové tabulky. Zlín začal lépe a již ve 3. minutě šel do vedení. Po pravé straně ujel Roman Vlach, natlačil se před gólmana Dolejše a kličkou do forhendu natlačil kotouč do sítě. Po vedoucím gólu Zlína byla hra vyrovnaná, hosté mohli srovnat rok v 7. minutě, hned po buly vystřelil Káňa, ale Kašík střelu betonem zneškodnil. Berani poté chybovali v rozehrávce, před Kašíkem se objevil Svačina, ale zlínský brankář byl na místě. Domácí měli v polovině úvodní třetiny výhodu přesilovky, ale k vážnějšímu ohrožení vítkovické klece se nedostali. Na druhé straně se zaskvěl Kašík po ráně Tomáše Svobody. Čajánek a spol. hráli do konce úvodní třetiny dvě početní výhody, ale skóre se nezměnilo.

Zlín přečkal ve druhé třetině dvojnásobné oslabení v délce 91 vteřin. Na trestnou lavici odešel Okál a vzápětí Valenta. Vítkovice si vytvořily velký tlak, kombinovaly před Kašíkem, ale Berani hráli obětavě v obraně a ubránili se přesile. Hosté srovnali krok ve 28. minutě, Húževka ujel po levé straně a prostřelil Kašíka umístěnou střelou k tyči. Navíc domácí faulovali a Ostravané mohli obrátit skóre ve svůj prospěch po střelách Huny a Stehlíka. Rozhodující pro další průběh duelu byla 36. minuta. Nejdříve Čajánek ze skrumáže dotlačil kotouč za Dolejšova záda, vzápětí byla posunuta brána a druhý gól domácího týmu posvětil až videorozhodčí. Za 27 vteřin přidal reprezentant Holík třetí gól zužitkoval přesnou přihrávku od Romana Vlacha a trefil se přesně k pravé tyči. Pohromu pro Vítkovice dokonal volný Okál, kterého hostující obrana nechala zcela volného. Berani dali tři branky během 39 vteřin a hosté se z šoku do druhé sirény již neprobrali.

Třetí třetinu začaly lépe Vítkovice zásluhou využité přesilové hry. Volné místo u Kašíkovy tyčky našel z prostoru mezikruží kapitán Burger a snížil na dvougólový rozdíl. Ve 44. minutě zahrozil kapitán Čajánek, ocitl se zcela volný před Dolejšem, ale nevyzrál na něj. Domácí byli pod tlakem a hosté se snažili vstřelit kontaktní gól. Hodně blízko byl k němu Němec, ale skákající kotouč nedoklepl do sítě. Ofenzíva Beranů a jistý Kašík však náporu odolali, v koncovce neuspěli Huna, Šedivý a Svačina. Závěr utkání byl hodně neurovnaný, nicméně v samotném závěru přidal ještě Ondráček v 58. minutě pátý střelecký úspěch. Tým PSG Zlín zaslouženě vyhrál a přetrhl nelichotivou sérii čtyř proher v řadě.

Nejlepší vyhodnocení hráči: Petr Čajánek - Peter Húževka.

Juraj Jurík (druhý trenér PSG Zlín): „Dnešní zápas rozhodly tři šťastné góly během 39 vteřin. Do té doby to byl z obou stran vyrovnaný zápas. Ve třetí třetině nás možná i soupeř přehrával, udělali jsme zbytečný faul, po kterém Vítkovice snížily. Bylo to na vážkách, ale ustáli jsme to a jsme velmi rádi za tři důležité body. Chtěli jsme vyhrát za tři body, a to se nám podařilo. Mužstvu je potřeba poděkovat za bojovnost a přístup.“

Peter Oremus (hlavní trenér HC Vítkovice Steel): „Úvod jsme měli dobrý, ale pak jsme z chyby inkasovali gól. Poté se nám podařilo srovnat. Místo, abychom se po vyrovnávacím gólu zpět do zápasu, tak dostaneme tři slepené góly. Za posledních pět zápasů jsme nedali více než dva góly. Odešla nám střelecká potence, a to se těžko vítězí.“