sobota 06. září 2014 | Zlin Press - Roman Ordelt

Liga mistrů: Tým PSG Zlín dvakrát vedl, ale v penaltách neuspěl a veze ze Švýcarska bod

V článku najdete fotoreportáž z Fribourgu. Hokejisté PSG Zlín prohráli ve čtvrtém kole Champions Hockey League na ledě týmu HC Fribourg-Gottéron 2:3 po samostatných nájezdech. Vlachova družina v utkání pod vrcholky Alp dvakrát vedla, ale domácí Draci vždy dokázali srovnat stav. O bonusovém bodu nakonec rozhodly až nájezdy. Zatímco zlínští střelci vyšli naprázdno (dvakrát nastřelili tyčku), Mauldin a Pouliot se nemýlili. Berani mají i přes prohru stále dobrou pozici pro postup do další fáze. Branky zaznamenali Roman Vlach a Petr Leška. Zlín hraje další zápas Ligy mistrů v úterý 23. září ve Stockholmu proti místnímu Djurgaardenu.

3:2sn
(1:1, 0:1, 1:0 - 0:0)
Branky a nahrávky: 9. min Mauldin (Monnet, Pouliot), 44. Pouliot (Mottet, Dubé), rozhodující nájezd Pouliot - 2. Roman Vlach (Ondráček), 30. Leška (Okál). Rozhodčí: Schukies (Německo), Massey - Tschering, Kaderli (všichni Švýcarsko). Vyloučení: 5:6. Využití: 1:0. < Diváci: 2 288. Střely na branku:. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 3:2.

HC Fribourg-Gottéron (SUI): Conz - Kwiatkowski, Ngoy, Abplanalp, Helbling, Schilt, Kamerzin, Huguenin, Montandon - Plüss, Dubé, Mottet - Monnet, Pouliot, Mauldin - Vauclair, Ness, Fritsche - Bruegger, Hasani, Sprunger. Trenéři: Kossmann, Matté.

Berani Zlín: Kašík - Marušák, Kotvan, Valenta, Horák, Matějíček, Žižka, Urbanec, Řezníček - Balaštík, Leška, Köhler - Holík, Čajánek, Kubiš - Ondráček, Roman Vlach, Veselý - Okál, Fořt, Čech. Trenéři: Rostislav Vlach, Jurík.

Český mistr měl do odvetného utkání ve Fribourgu doslova raketový nástup. Zlín šel po 85 vteřinách do vedení, Roman Vlach z pozice kruhu švihem překonal domácího brankáře Conze. Úvodní minuty se hrály ve vysokém tempu. Švýcaři dostali na konci 5. minuty poprvé možnost přesilové hry, když za faul odešel pykat za katr Veselý. Domácí však sehráli početní výhodu velmi nepřesně a vůbec neohrozili brankáře Kašíka. V 9. minutě již byl srovnaný stav, zpza branky dostal přihrávku Mauldin a přesnou střelou k tyči překonal zlínského gólmana. Pro hokejistu Fribourgu v červeném dresu Top Scorer to byl již sedmý gól v Lize mistrů! Závěr třetiny patřil Drakům, tlak domácího týmu vyústil ve faul Fořta a další přesilovku pro Fribourg. Berani se opět ubránili pozornou hru v defenzívě. Hra měla v úvodní třetině rychlý spád a minimálně se přerušovalo.

Zlínští vstoupili do druhé třetiny aktivněji, ve 23. min neproměnil samostatný nájezd Fořt. Opět se dlouho hrálo bez přerušení, neujal se ani Vlachův švihem a bekhend Holíka. Berani šli v polovině utkání podruhé do vedení, po spolupráci s Okálem dorážel do odkryté klece Leška. Vlachova družina mohla jednogólový náskok navýšit při úvodní přesilovce, ale domácí se bez problémů ubránili. Hosté měli štěstí v 37. minutě, osamocený Monnet před Kašíkem nezpracoval kotouč. Mistři ze Zlína poté promarnili další početní výhodu po faulu Kwiatkowského, nicméně po druhé siréně Čajánek a spol. drželi těsné vedení.

Domácí vstoupili do třetí třetiny náporem a ve 44. minuty vyrovnali, když za necelou minutu potrestali faul Veselého. Za necelou minutu v početní převaze se trefil Pouliot, který překonal ležícího Kašíka. Fribourg měl následně dvojnásobnou přesilovku, ale zhatil ji Monnet, když za nebezpečnou hru vysokou holí vyfasoval čtyři minuty, Berani dlouhou výhodu nevyužili. Největší šanci měl Veselý, ale v rozhodující chvíli zlomil hůl. Vlachově družině v utkání vůec nešly přesilovky, v 53. minutě dokonce Kašík hasil rychle přečíslení Draků tři na jednoho. Podobně jako ve Zlíně i odvetný duel ve Fribourgu dospěl do prodloužení.

Pět minut nastavení vítěze neurčilo, a tak o bonusovém bodu rozhodly až samostatné nájezdy. Při nich rozhodli Mauldin a Pouliot, zatímco čtyři nájezdníci Zlína si vylámali zuby na gólmanu Conzovi.

Samostatné nájezdy: I. Sprunger -, Čech -, II. Bruegger -, Roman Vlach -, III. Mottet -, Holík -, IV. Mauldin +, Köhler -, V. Pouliot +.

Rostislav Vlach (první trenér PSG Zlín): "Viděli jsme vyrovnaný zápas. Fribourg byl aktivnější než ve čtvrtečním zápase ve Zlíně. Dobře bruslil, což bylo možná i kvalitnějším ledem než u nás. Škoda, že jsme neměli více štěstí v nájezdech, kde je to vždy loterie. Dvakrát jsme trefili tyčku, a to nás stálo bonusový bod navíc.