neděle 23. listopadu 2014 | Zlin Press - Roman Ordelt

Mistři bodovali počtvrté v řadě. Tým PSG Zlín tentokrát veze dva body z Varů po výhře na nájezdy

DOPLNĚNO O OBSÁHLOU FOTOGALERII ZE ZÁPASU. Hokejisté PSG Zlín vyhráli v utkání 23. kola Tisport extraligy na ledě týmu HC Energie Karlovy Vary 3:2 po samostatných nájezdech. Vlachova družina bodovala již počtvrté v řadě a dělá opatrné krůčky k odpoutání se z chvostu extraligové tabulky. Góly začaly padat až po polovině zápasu. Zlín šel do vedení, ale Západočeši obrátili skóre ve svůj prospěch. Berani srovnali a o bonusovém bodu pro Zlín rozhodly až samostatné nájezdy. Berani měli tentokrát více štěstí než v pátečním rozstřelu s Plzní. Branky zaznamenali Jakub Svoboda, Petr Holík a rozhodující nájezd proměnil Bedřich Kóhler. Tým PSG Zlín hraje v úterý doma s Hradcem Králové.

2:3sn
(0:0, 1:1, 1:1 - 0:0)
Branky a nahrávky: 38. min Duda (David Hruška, Bičánek), 45. Balán (David Hruška, Duda) - 30. Jakub Svoboda (Leška, Valenta), 48. Holík (Říčka, Roman Vlach), rozhodující nájezd Köhler. Rozhodčí: T. Horák, Pešina – Gerát, Hynek. Vyloučení: 9:10, navíc Skuhravý (Karlovy Vary) na 10 minut. Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 3 233. Střely na branku: 35:30. Zblokované střely: 13:13. Hity: 9:16. Vhazování: 47/89 (53%) - 42/89 (47%). Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:3.

HC Energie Karlovy Vary: Závorka - Harant, Sičák, J. Tomeček, Bičánek, Deyl, Šmach, Dvořák - D. Hruška, Balán, Duda - Koblasa, Skuhravý, Vachovec - V. Tomeček, J. Kverka ml., Heizer - Pšurný, R. Hruška, Štals. Trenéři: Mlejnek, J. Kverka st. a Kněžický.

Berani Zlín: Hromada - Marušák, Řezníček, Kotvan, O. Horák, Žižka, Valenta - Ondráček, Leška, Köhler - Holík, Roman Vlach, Říčka - J. Svoboda, Čajánek, O. Veselý - Kubiš, Šťastný, Sedláček. Trenéři: Rostislav Vlach, Jurík, Hrazdira.

Mistrovský Zlín odjel do lázeňského města bez dvojice nemocných útočníků, neboť kvůli nachlazení zůstali doma Zdeněk Okál a Filip Čech. Po lehkém otřesu mozku se ještě léčí obránce Patrik Urbanec. Úvodní třetina nepřinesla gólový úspěch ani na jedné straně, obě mužstva promarnila dvě přesilové hry. Berani prohospodařili v 10. minutě dvojnásobnou přesilovku pět na tři v délce 96 vteřin. Opět neuspěli v koncovce po střelách Říčky, Jakuba Svobody a dorážce kapitána Čajánka. Čisté konto držel i brankář Hromada, který dostal opět příležitost ve zlínské svatyni. Postupně kryl v oslabení střely Balána a Davida Hrušky. Hosté mohli jít do vedení před první sirénou, když za katrem pykal Jan Tomeček. Říčka napálil v prostoru mezi kruhy kotouč pouze do brankářer Energie Závorky.

Na začátku druhé třetiny vyzkoušel pozornost Závorky jedovatou střelou Ondráček, ale gólman Energie kotouč vyrazil. Obě mužstva si nevypracovala vážnější příležitost, přesto mohl Zlín jít na konci 24. minuty do vedení. Aktivní Ondráček trefil po nahození z prostoru pravého kruhu tyčku domácí svatyně. Vzápětí odešel na trestnou lavici za krošček Řezníček, za další minutu po faulu Čajánka hráli Západočeši početní výhodu pět na tři. V největší šanci se ocitl kapitán Duda, ale zakončïl nepřesně. Ve slibné šanci byl David Hruška, ale vyražený puk po ráně Bičánka neusměrnil za Hromadova záda. Mistrovský Zlín otevřel před polovinou zápasu střelecký účet. Berani konečně využili přesilovou hru, brněnský host ve zlínské sestavě Jakub Svoboda si vybruslil ve 30. minutě z rohu na kruh a přesnou střelou k levé tyčce překonal Závorku. Hra byla poté dosti neurovnaná, vyloučených hráčů na obou stranách přibývalo. Kombinace Varů vázla a podobně jako hosté se trápili v koncovce. David Hruška nastřelil jen Hromadu, neuspěl ani Sičák a Duda. Energie se dočkala vyrovnání před druhou sirénou, domácí měli k dispozici opět dvojnásobnou přesilovku tentokrát v trvání 39 vteřin výhodu a krásnou kombinaci v 38. minutě zakončil Duda.

Vyloučených neubylo ani ve třetí třetině. Západočeši šli poprvé v utkání do vedení zásluhou využité přesilovky ve 45. minutě, Hromada vyrazil střelu Davida Hrušky a exzlínský útočník Balán dopravil kotouč do sítě. Berani měli vzápětí výhodu o jednoho muže, ale Říčka i Kotvan v koncovce neuspěli. Povedlo se to až v 48. minutě, Říčka vypálil z levého kruhu a vyražený kotouč usměrnil do odkryté brány reprezentant Holík. Obě mužstva si přála strhnout vítězství na svou tranu. Nejdříve Hromada zachraňoval po střelách Radima Hrušky, Vachovce a Koblasy, na druhé straně Závorka hasil příležitosti Ondráčka, Žižky a Veselého. Čajánek a spol. dovedli čtvrtý zápas v řadě do prodloužení.

Na začátku nastaveného času ujížděli dva na jedno Žižka a Leška, nicméně zlínské bek zvolil ledabylou střelu. Berani byli v prodloužení aktivnější, v závěru přestřelil z bezprostřední blízkosti Veselý. O bonusovém bodu rozhodly až nájezdy. Vlachova družina měla při penaltách více štěstí než v pátečním rozstřelu s Plzní a zásluhou trefy Köhlera veze domů bod navíc.

Samostatné nájezdy - I. série: Duda -, Holík +, II. série: Sičák +, Köhler +, III. série: Bičánek -.

Nejlepší vyhodnocení hráči: Radek Duda - Jakub Svoboda.v

Jaromír Kverka st.(asistent trenéra HC Energie Karlovy Vary): „Viděli jsme nervózní utkání, přičemž my jsme chtěli bodovat za tři body. Po nezdarech, kdy prohráváme o gól nebo v prodloužení, se nám to znovu nepovedlo. Bylo tam opět spousta oslabení a přesilovek. Dvě přesilovky jsme využili a v oslabení jsme dostali jenom jednu branku. Bohužel na konci utkání jsme zase udělali chybu, nechali jsme soupeře vyrovnat a samostatné nájezdy dopadly v náš neprospěch.“

Juraj Jurík (druhý trenér PSG Zlín): „Na kvalitě zápasu se podepsalo to, že obě mužstva si byla vědoma důležitosti zisku bodů. Utkání bylo spíše bojovné než pohledné. Za průběh je nerozhodný stav po šedesáti minutách zřejmě spravedlivý. Po nezdaru při nájezdech v předchozím utkání s Plzní jsem rádi, že se tentokrát štěstí usmálo na nás a získali jsme cenný druhý bod.“