pátek 10. října 2014 | Zlin Press - Roman Ordelt

Mistři na domácím ledě opět úspěšní, tým PSG srazil do kolen Energii

Hokejisté PSG Zlín porazili v utkání 10. kola Tipsport extraligy tým Energie Karlovy Vary 5:1 a připsali si druhou výhru v letošní sezoně. Úřadující mistři položili základ ke třem bodům v první třetině, kterou vyhráli 3:0. Ve zlínské sestavě se střelecky probudily tradiční opory. Hosté ve druhé třetině snížili, ale závěr utkání již patřil Zlínu. Svěřenci Rostislava Vlacha podali zlepšený výkon v koncovce a využili i dvě přesilové hry. Branky zaznamenali Jiří Marušák, Petr Čajánek, Jaroslav Balaštík, Oldrich Kotvan a Zdeněk Okál. Tým PSG Zlín hraje v neděli v Hradci Králové.

5:1
(3:0, 0:1, 2:0)
Branky a nahrávky: 9. min Marušák (Holík, Roman Vlach), 11. Čajánek (Okál), 13. Balaštík (Leška), 47. Kotvan (Marušák, Leška), 59. Okál (Čajánek, O. Veselý) - 27. Skuhravý (Redlihs, Heizer). Rozhodčí: Čech, Polák - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 6:8 Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 4 056. Střely na branku: 30:29. Zblokované střely: 5:11. Hity: 6:6. Vhazování: 43/79 (54%) - 36/79 (46%). Průběh utkání: 3:0, 3:1, 5:1.

Berani Zlín: Štůrala - Marušák, Horák, Žižka, Urbanec, Řezníček, Kotvan - Balaštík, Leška, Čech - Okál, Čajánek, O. Veselý - Holík, Roman Vlach, Říčka - Ondráček, Šťastný, Köhler. Trenéři: Rostislav Vlach, Jurík, Hrazdira.

HC Energie Karlovy Vary: Závorka - Sičák, Harant, Redlihs, J. Tomeček, Deyl, Šmach, Dvořák - D. Hruška, Balán, Pšurný - V. Tomeček, Skuhravý, Heizer - Koblasa, Kverka, Vachovec - Flek, R. Hruška, Štals. Trenéři: Mlejnek, Kverka st., Kněžický.

První trenér PSG Zlín postavil do brány opět Štůralu a provedl pár korektur v sestavě. Na pravé křídlo Leškova útoku poslal Čecha, zatímco Köhler hrál až ve čtvrté řadě. Karlovy Vary nastoupily ve Zlíně opět bez distancovaného kapitána Dudy a sestavě Energie se objevili dva odchovanci zlínského hokeje Roman Pšurný a Balán. Berani promarnili hned na začátku 81 vteřin přesilové hry pět na tři, nicméně hosté hráli v úvodních minutách velmi nedisciplinovaně. Zlín třetí početní výhodu již v 9. minutě využil, dvě vteřiny před návratem vyloučeného Dvořáka na led se trefil se štěstím od modré čáry zkušený Marušák. Gólman hostů Závorka měl přes hradbu těl zakrytý výhled a střelu zkušeného beka PSG viděl až v síti. Zlín přidal za dvě minuty druhý gól, v 11. minutě předvedl úspěšně kličku do bekhendu kapitána Čajánek a Závorka kapituloval podruhé. Zlínští byli nadále při chuti, nejlepší pasáž v dosavadním průběhu extraligy zakončil kanonýr Balaštík ve 13. minutě. Gól nakonec posvětil až videorozhodčí. Tým PSG Zlín získal pohodové vedení a po první siréně odcházel do kabin s tříbrankovým náskokem.

Domácí se uspokojili ve druhé třetině s náskokem a aktivitu převzala Energie. Pozornost Štůraly vyzkoušel obránce Šmach. Hosté snížili ve 27. minutě, když se po skrumáže před zlínským brankářem nejlépe zorientoval Skuhravý a propasíroval kotouč za brankovou čáru. Hosté měli vzápětí výhodu přesilové hry, neboť podruhé odešel za katr Horák, Berani podnikli v oslabení rychlý protiútok, třela Köhlera skončila v Závorkově lapačce. Hra se poté rozkouskovala a bouři nevole vyvolal faul Dvořáka na Horáka, který zůstal nepotrestán a poté se strhla menší potyčka. Berani polevili, nicméně náskok dvou branek vydržel i v nástupu do poslední části.

Na začátku třetí třetiny nebezpečně vystřelil Pšurný, na domácí straně zahrozil Čajánek, nicméně Závorka byl připraven. Klid do zlínských řad přinesla druhá využitá přesilová hra, když na trestné lavici seděl podruhé Harant. Obránce Kotvan vymetl v 47. minutě nádherně růžek Závorkovy svatyně. Západočeši již neměli síly na zkorigování nepříznivého stavu a v samotném závěru na konečný stav 5:1 pro Zlín upravil v 59. minutě Okál, který se prosadil po Čajánkově přihrávce z bezprostřední blízkosti.

Nejlepší vyhodnocení hráči: Petr Čajánek - Václav Skuhravý.

Juraj Jurík (druhý trenér PSG Zlín): "Na začátku jsme měli dobrý pohyb, z toho vyplynuly přesilové hry. Naštěstí jsme přidali první góly, poté další v rychlém sledu. Bylo důležité, že jsme do konce první třetiny neinkasovali. Bohužel první deset minut druhé třetiny byly vary lepším týmem, dostali jsme gól. Potése hra srovnala, hra se vyrovnala. Do poslední třetiny jsme vstoupili lépe než do prostřední části, zlomovým okamžikem byl čtvrtý vstřelený gól. Pátý gól jen potvrdil naši pohodu. Karlovy Vary předcházely dobré výsledky a hra. My jsme rádi, že jsme soupeře porazili a získali tři body."

Karel Mlejnek (hlavní trenér HC Energie Karlovy Vary): "Utkání jsme nezvládli zásluhou nevydařeného začátku, kdy jsme měli řadu vyloučených hráčů. Dlouho jsme se bránili zuby, nehty a nakonec nám chyběly dvě vteřiny, abychom se ubránili třem vyloučením v řadě. Zlín dal okamžitě druhý gól, vzápětí odskočil ještě více. Ve druhé třetině jsme se vrátili po zlepšeném výkonu do utkání. Cílem do třetí části bylo vstřelit kontaktní gól, což se nám nepodařilo. Soupeř opět gólově odskočil, využil další přesilovku, a to rozhodlo. Další porážka venku po Třinci pro nás není zrovna příjemná."