neděle 18. ledna 2015 | Zlin Press - Roman Ordelt

Mistrovský Zlín srazil Slavii do kolen během jedenácti vteřin!

Hokejisté PSG Zlín vyhráli v zápase 39. kola Tipsport extraligy na ledě Slavie Praha 2:0 a připsali si do tabulky důležité tři body. Čajánek a spol. rozhodli o výhře dvěma slepenými góly během 11 vteřin v osmé minutě. Trápící se Pražané ani jednou nepřekonali bezchybnou zlínskou defenzivu a gólmana Libora Kašíka, který podruhé v letošní sezoně udržel během týdne čisté konto. Berani bodovali ve čtvrtém zápase v řadě, zatímco Slavia si připsala osmou prohru v řadě. Branky zaznamenali Petr Leška a Roman Vlach. Řada zlínských fanoušků vytvořila v O2 aréně doslova domácí prostředí, cestu do hlavního města vážily stovky příznivců zlínského hokeje. Tým PSG Zlín hraje v pátek 23. ledna v Mladé Boleslavi.

39. / neděle 18. 1. 2015 / 15:00
HC Slavia Praha Slavia - Berani Zlín Zlín
0:2
(0:2, 0:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 8. min Leška (Okál, Köhler), 8. Roman Vlach (Marušák, Valenta). Rozhodčí: Polák, Mikula – Flegl, Bláha. Vyloučení: 3:5. Využití: 0:0. V oslabení: . Diváci: 3 251. Střely na branku: 32:27. Zblokované střely: 11:10. Hity: 8:4. Vhazování: 29/59 (49%) - 30/59 (51%). Průběh utkání: 0:2.

HC Slavia Praha: Furch - Beňovič, Štich, König, Knot, Kolařík, Krejčí, Šenkeřík - Vlasák, Bednář, Sklenář - Holec, Divíšek, Kolář - Stránský, Vas, Poletín - Andres, Vrdlovec, J. Veselý. Trenéři: Gregor a J. Beránek.

Berani Zlín: Kašík – Matějíček, Žižka, Marušák, Valenta, Kotvan, Urbanec – Ondráček, Čajánek, O. Veselý – Okál, Leška, Köhler - Holík, Roman Vlach, Říčka – Kubiš, Šťastný, F. Čech. Trenéři: Rostislav Vlach, Jurík, Hrazdira.

Zlín začal aktivně a hned ve 2. minutě se prodral před slávistického gólmana Furcha Leška, ale přestřelil. Elitní centrů Beranů poslal zpoza branky chytrou přihrávku do druhé vlny, najetý Köhler mířil jen do Furchova betonu. Domácí se dostali k první příležitosti v 6. minutě, když Stránský tečoval nepřesně nahozený kotouč. Zlín se dostal do vedení na začátku 8. minuty, Leška střelou bez přípravy prostřelil Furcha a otevřel střelecký účet zápasu. Berani přidali za jedenáct vteřin druhý gól, mezi slávistickými beky se protáhl Roman Vlach a svůj únik proměnil blafákem do forhendu. Sešívaní dostali v polovině úvodní třetiny možnost přesilové hry po faulu Valenty. Čajánek a spol. se ubránili, gólman Kašík všechny situace s přehledem vyřešil. Hosté se však stáhli do obrany a nechali slávistické hrát. V závěru třetiny bylo za sekání Knota na štírka Šťastného nařízeno trstné střílení, ale přerovský rodák mířil jen mezi Furchovy betony.

Na začátku druhé třetiny se prodral před domácí branku Kubiš, ale Slavii zachránilo od třetí inkasované branky horní břevno. Kašík nadále držel čisté konto, poradil si se střelou Koláře i Stránského. Berani hráli úvodní přesilovku v utkání až ve 26. minutě po faulu Holce. Střela Žižky i dorážka Ondráčka gólem neskončily. V polovině zápasu byl na konci přesné kombinace Ondráček, ve slibné pozici namířil jen do Furcha. Domácí zahrozili ve 33. minutě při druhé početní výhodě, velkou šanci prováhal Holec a domácí vyšli opět naprázdno. Hosté mohli přidat třetí gól z rychlého brejku dva na jednoho, Ondráčkovu střelu zneškodnil parádním zákrokem Furch. Slavia v závěru přidala, na Kašíka pálili Kolařík, Stránský, gólman PSG držel i po čtyřiceti minutách hry čisté konto.

Slavia promarnila v úvodu třetí části další početní výhodu. Její herní projev byl hodně těžkopádný a domácí se stále trápí v koncovce. Ve 44. minutě neuspěli před Kašíkem zkušený Bednář a Vlasák. Berani se ubránili dalšímu oslabení a v 48. minutě vystřelil Urbanec, jehož střelu Furch ukryl v náručí. Domácí trápení v defenzívě neprotrhl ani Divíšek. Zlínští poté nevyužili dvě přesilové hry, paradoxně měl Bednář v oslabení slibnou příležitost, ale přestřelil. Čajánek a spol. dovedli zápas v pohodě k výhře za tři extraligové body. Zlín porazil Slavii i potřetí v letošní sezoně a neztratil s Pražany ani bod!

Nejlepší vyhodnocení hráči: Dominik Furch - Libor Kašík.

Dušan Gregor (hlavní trenér HC Slavia Praha): "Začali jsme špatně, takhle se ani nedá hrát. Hned v prvních dvou střídání jsme udělali takové chyby. Když potom prohráváme 0:2, tak nám to tam ani nepadne. Nedokážeme skórovat z přesilovek, přestože jim v tréninku věnujeme prostor. Dáváme tam to nejlepší a nejzkušenější, co máme, ale ani to nefunguje."

Juraj Jurík (druhý trenér PSG Zlín): "Utkání jsme začali velice dobře, domácí jsme přehrávali a po zásluze šli do vedení. Od této chvíle hráči jakoby podlehli uspokojení, že je hotovo a nemůže se nám nic stát. Začali jsme zbytečně lajdačit a hrát hůř, hůř a hůř. Jen díky spolehlivému výkonu gólmana Kašíka jsme tady nakonec vyhráli, za což jsme samozřejmě rádi.“