Motor vrátil Beranům porážku a odváží si ze Zlína tři body

Odvetný zápas na stadionu Luďka Čajky sehráli Berani s Motorem České Budějovice. A lépe si znovu vedl hostující tým. Motor využil skvělého nástupu, kdy skóroval dvakrát za první tři minuty, a odváží si do Budějovic tři body. Úspěch domácích trefil v přesilové hře Jakub Herman a v power play Pavel Sedláček.
21.kolo, pá 27.11.2020, ZS Luďka Čajky, Zlín
PSG Berani Zlín
Madeta Motor České Budějovice
2:3
(0:2, 0:0, 2:1)

Branky a nahrávky: 47. Herman z přesilové hry (Svoboda, Řezníček), 59. Sedláček (Václavek, Nosek) - 2. Gilbert (Pýcha, Raška), 3. Michnáč z přesilové hry (Raška, Plášil), 44. Michnáč (Gilbert, Raška)
Rozhodčí: A. Jeřábek, F. Vrba - D. Hynek, J. Votrubec
Vyloučení: 3:4. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0.
Střely na branku: 22:28.
Průběh utkání: 0:3, 2:3

Huf (Kašík) - Řezníček, Nosek (C), Suhrada, Ferenc, Novotný, Gazda, Dluhoš - Okál (A), Honejsek, Šlahař - Köhler, Herman, Svoboda - Ondráček, Karafiát, Kubiš (A) - Poletín, Sedláček, Václavek
Trenéři: Mařák, Hamrlík, Hrazdira

Čiliak (Patera) - Suchánek, Vydarený (A), Plášil, Pýcha (C), Lytvynov, Pavel - Beránek, Venkrbec, Christov - Doležal, Přikryl, Novák (A) - Gilbert, Raška, Michnáč - Jonák, Voženílek
Trenéři: Prospal, Totter, Hrubec

První třetina

Odvetný zápas s Budějovicemi nezačal pro Berany vůbec dobře. Již po minutě a půl využil důraz před brankou kanadský útočník David Gilbert. Přesnou přihrávku mu adresoval kapitán a nejproduktivnější hráč Budějovic Pavel Pýcha. Za sekání byl následně vyloučen Antonín Honejsek a dobře sehraná budějovická přesilovka udeřila znovu. Puk za záda Hufa dostal mladý útočník Albert Michnáč. Průběh utkání se poté trochu vyrovnal, více ze hry měl ale stále Motor. Berany do hry nedostala ani první přesilová hra v zápase.

Druhá třetina

Do druhé třetiny vstoupili Berani znovu oslabením, a znovu byl hříšníkem Honejsek. Početní nevýhodu tentokrát Zlín ubránil. Motor byl i nadále výrazně aktivnější, nedokázal si ale vypracovat vyloženou šanci. Ve slibné příležitosti se naopak při další přesilovce Beranů objevil Jakub Šlahař, bývalý strážce zlínské branky Marek Čiliak byl ale proti. A vytáhl se i proti dělovce Jakuba Ference, následný odraz pak jen o centimetry minul branku. Berani zvýšili tempo a agresivitu, ale i přes další přesilovou hru skórovat nedokázali.

Třetí třetina

Aktivní vstup do třetí třetiny Beranům vydržel jen chvíli. Po pár minutách třetí částí podruhé v dnešním utkání skóroval Albert Michnáč, zcela nepokrytý před gólmanem Hufem. Naději Beranům vrátila další přesilová hra, kdy na konci dobré kombinace stál Jakub Herman. Čtyři minuty před koncem mohl Motor rozhodnout, brankář Huf si ale dobře pohlídal betony a udržel Zlín ve hře. Následně hned mířil na střídačku, když se trenéři Zlína rozhodli zkusit dlouhou power play. A dvě minuty před koncem svitla naděje. Pavel Sedláček protlačil puk za Čiliaka a rázem to bylo jen o gól. Víc už ale Motor nepřipustil a odváží si tak tři body.

Podrobnou reportáž najdete zde: https://www.onlajny.com/match/index/date/2020-11-27/id/306212

Ohlasy trenérů

Martin Hamrlík, trenér PSG Berani Zlín: Příšerný, hororový vstup do utkání. Tam se celý zápas rozhodl. Není to poprvé, kdy borci začnou hrát až po nějakém handicapu. Šílené, nezasloužili jsme si vyhrát, Budějovice vyhrály zaslouženě.

Václav Prospal, trenér Madeta Motor České Budějovice: Pro nás velmi důležité tři body, stejného soupeře jsme doma neporazili, chtěli jsme podat lepší výkon, být produktivnější. Měli jsme vybornou první třetinu, odskočili jsme o dva góly, pak jsme se dostali pod tlak, začali jsme faulovat, přestali jsme hrát na kotouči, Zlín se pomalu vracel do hry. Skóre nakonec o fous, ale pro nás vynikající tři body.

Fotogalerie

×
Dnes v 15:30 | Muži
HC VERVA Litvínov
PSG Berani Zlín