neděle 17. ledna 2021 | Zlin Press - Roman Ordelt

Na vítkovickém ledě se neujala ani jedna z osmadvaceti střel Beranů

Hokejoví Berani nadále tápou v mizerné produktivitě a v koncovce. V zápase 36. kola Tipsport extraligy 2020/21 prohráli na ledě týmu HC Vítkovice Ridera 0:3 a vyšli již pošesté v sezoně střelecky naprázdno. Duel dvou moravských týmů byl vyrovnaný až do závěru druhé třetiny. Ostravané se ujali vedení zásluhou přesilové hry čtyř na tři. Druhý gól přidali opět v početní převaze a tříbodovou výhru zpečetili minutu před koncem. Zlínští i přes bojovný výkon selhali v zakončení, neujala se ani jedna z osmadvaceti střel. Berani zůstávají nadále na třináctém místě, nyní se představí dvakrát na domácím ledě. V úterý 19. ledna hrají od 17:30 hodin s Plzní, zápas vysílá přímým přenosem ČT sport.

36. kolo / neděle 17. 1. 2021 / 16:00
HC Vítkovice Ridera Vítkovice - Berani Zlín Zlín
3:0
(0:0, 1:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 39. min Svačina (Lakatoš), 44. Irgl (Gewiese), 59. Werbik (Fridrich, Galvinš). Rozhodčí: Šír, Kubičík - Frodl, Komárek. Vyloučení: 5:5. Využití: 2:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 13. Střely na branku: 29:28. Zblokované střely: 11:23. Hity: 12:8. Vhazování: 35/69 (51%) - 34/69 (49%). Průběh utkání: 3:0.

HC Vítkovice Ridera: Dolejš – R. Polák (C), Pyrochta, Gewiese, Galvinš, L. Kovář, L. Doudera – Lakatoš, J. Hruška (A), Svačina – Schleiss, Dej, L. Krenželok (A) – Irgl, J. Mikyska, M. Kalus – Mallet, Werbik, Fridrich. Trenéři: Holaň, Philipp, Šimíček.

Berani Zlín: Kašík - Řezníček, M. Novotný, Suhrada, Ferenc, Žižka (C), D. Nosek (A), Matyáš Hamrlík - Kubiš (A), Fořt, Vopelka - Köhler, Hejcman, Dufek - Dobiáš, Fryšara, Okál - Karafiát, P. Sedláček, J. Ondráček. Trenéři: R. Svoboda, Martin Hamrlík, Hrazdira.

První třetina

Ostravané vyrukovali do zápasu s uzdraveným veteránem Irglem a po jednozápasové absenci se vrátil na led i kapitán Polák. V sestavě Beranů chyběl bek Gazda a v útoku nastoupil přerovský host Hejcman. Hned v úvodu prověřili brankáře Kašíka, který opět nastoupil ve zlínském brankovišti, Gewiese a právě Irgl. Na druhé straně poprvé zasahoval gólman Dolejš po střele Karafiáta ve 3. minutě. Střelecký účet bitvy dvou moravských celků mohli otevřít domácí, ale Gewiese trefil pouze tyčku. Obě mužstva si poté vážnější akci nevytvořila a brankáři příliš práce neměli. Úvodní přesilovou hru v utkání hrál Zlín v 15. minutě po prohřešku kanadského útočníka Malleta, nicméně k vážnějšímu ohrožení domácí brány se vůbec nedostal. Naopak Lakatoš se dostal v oslabení do úniku, jenže střela mu nevyšla. K úspěchu pro hosty nevedla ani druhá početní výhoda, když se neujaly střelecké pokusy Fořta a Kubiše. Tečovaná rána Novotného od modré čáry jedním z domácích beků skončila na tyčce!

Druhá třetina

Čekání na úvodní gól pokračovalo až do závěru prostřední třetiny. Ke střeleckému úspěchu nevedla další přesilovka, slibnou příležitost měl ve 24. minutě Fořt, ale vyjetý Dolejš vyrazil střelu elitního centra Beranů do bezpečí. Už při hře čtyři na čtyři se dostali Vítkovičtí do rychlého přečíslení, naštěstí pro hosty se neprosadil v koncovce navrátilec Irgl. Hra se poté přelévala ze strany na stranu. Berani se radovali před polovinou duelu předčasně z gólu po baseballovém zásahu Fořta po předchozí střele Dobiáše, po prozkoumání situace na videu rozhodčí branku pro její dosažení vysokou holí neuznali. Ve 34. minutě na Kašíka nevyzrál v dobré příležitosti Mikyska. Na obou stranách dominovaly defenzivy a brankáři. Domácí využili ve 39. minutě přesilovku čtyři na tři a ujali se vedení, Lakatoš poslal křižnou přihrávku na hůl Svačiny, který poslal puk přesně k tyči za Kašíkova záda - 1:0.

Třetí třetina

Ostravané navýšili těsné vedení na začátku závěrečné třetiny. Přesilovku využil ve 44. minutě uzdravený Irgl, když zůstal volný u tyčky a poslal kotouč po nahrávce od Gewieseho do odkryté zlínské brány - 2:0. Domácí získali více ze hry a Berani pod tlakem faulovali. V další početní výhodě se dostali do šancí Hruška a Pyrochta, skóre se neměnilo. Zlínští již nenašli síly na zkorigování nepříznivého stavu, v samotném závěru ještě inkasovali třetí gól. V 59. minutě prostřelil Kašíka umístěnou střelou exzlínský útočník Werbik - 3:0.

Miloš Holaň (hlavní trenér HC Vítkovice Ridera): "Jsme šťastní za tři body z domácího ledu. Nebylo to jednoduché vítězství, protože Zlín byl v první polovině zápasu možná i lepším týmem. Už jen statistika střel v první třetině mluví za vše. Tam jsme dřeli na krev. O to více si hráčů vážím, že přelomili utkání na svou stranu, i když se zpočátku nedaří. Za klíčový moment považuji využitou přesilovku čtyři na tři v závěru druhé třetiny a hodně nás nakopl i neuznaný gól Zlína. Výborný byl brankář Dolejš a pomohly nám využité přesilové hry. Nedostali jsme gól v oslabení a do šatny míří velká pochvala."

Robert Svoboda (hlavní trenér PSG Berani Zlín): "Zápas by zřejmě dopadl jinak, kdybychom dali vedoucí gól my, mohli jsme dostat soupeře pod tlak. Utkání rozhodly jednoznačně přesilové hry. Alespoň byla naše hra lepší než minulý zápas v Karlových Varech, nicméně nemůžeme být spokojeni. Nemáme opět žádné body. Chybí nám v přesilovkách zranění hráči jako jsou Honejsek a Šlahař. Odjíždíme odsud bez gólů a bez bodů."