pátek 23. listopadu 2012 | Zlin Press - Roman Ordelt

Neuvěřitelné! Tým PSG Zlín famózním obratem vyhrál i v Budějovicích a získal devátou výhru

Hokejisté PSG Zlín vyhráli v utkání 24. kola Tipsport extraligy na ledě českobudějovického Mountfieldu 6:3. Vlachova družina byla po šesti minutách zralá na ručník, neboť prohrávala 0:3. Poté však přišel obrat z říše snů, Zlín dal ve druhé třetině čtyři góly a dovedl utkání do vítězného konce. Berani vyhráli venku již podeváté v řadě a vyrovnali klubový rekord v počtu neproher na cizím ledě ze sezony 2004/2005! Branky zaznamenali Martin Matějíček 2, Tomáš Linhart, Filip Čech, Petr Holík a Martin Hamrlík. Berani se po utkání přesunuli do Plzně, kde v neděli odehrají další duel venku.

3:6
(3:1, 0:4, 0:1)
Branky a nahrávky: 1. min Hanzal (Prospal), 2. Langhammer (Kotalík, Kolarz), 6. Michálek (Hanzal, Prospal) - 12. Linhart (Leška, Hamrlík), 25. Matějíček (Tesařík), 27. F. Čech (Holík), 38. Matějíček (Honejsek, Veselý), 39. Holík (F. Čech, Honejsek), 60. Hamrlík (Leška, Balaštík). Rozhodčí: Blecha, Hradil - Bláha, Kostka. Vyloučení: 8:8. Využití: 1:2. V oslabení: 0:1. Diváci: 4 122. Střely na branku: 27:26. Průběh utkání: 3:O, 3:6.

HC Motor České Budějovice: Kantor (41. min Lakosil) - Ptáček, Jank, Ference, Vydarený, Kolarz (32. Prokop), Vráblík - Dej, Mertl, Podlešák - Michálek, Hanzal, Prospal - Kotalík, Langhammer, L. Květoň - L. Kohn, Knotek, Šimánek. Trenéři: Draisaitl a Bělohlav.

Berani Zlín: J. Sedláček (2. Horčička) - Hamrlík, Linhart, Tesařík, Urbanec, Matějíček, Řezníček - Balaštík, Leška, Köhler - Ondráček, Holík, F. Čech - Honejsek, Čajánek, Veselý - Okál, Melenovský, Kubiš. Trenér: Rostislav Vlach, Jurík a Hrazdira.

Tým PSG Zlín zaspal začátek utkání a v čase 1:42 minuty hosté inkasovali už druhý gól. Střelecký účet zápasu otevřel na konci první minuty Hanzal, který dostal od Prospala přihrávku do jízdy a z prostoru mezi kruhy poprvé překonal Sedláčka. Za necelou minutu inkasovali hosté podruhé. Kotalík vybojoval puk za brankou a Langhammer po objetí branky skóroval. Brankář Sedláček odjel na střídačku a místo v kleci přenechal Horčičkovi. Zlín se vymanil z úvodního tlaku zásluhou faulu Janka a poprvé zahrozil, střelu Čajánka vyrazil gólman Kantor pomocí betonu. Zatímco hosté přesilovou hru nevyužili, Jihočeši potrestali prohřešek Matějíčka, který vyhodil kotouč do hlediště. Po ukázkové kombinaci zámořského útoku vstřelil branku Michálek. Berani podobně černý vstup do utkání v letošní sezoně ještě nezažili. Pod tlakem domácích kupili další chyby, naštěstí při vyloučení Honejska se ubránili. Zlínští se postupně osmělili a zásluhou přesné trefy Linharta dokázali ve 12. minutě při přesilovce snížit. Vlachova družina po třech inkasovaných gólech nerezignovala a ve druhé polovině úvodní třetiny byla aktivnější než Budějovice. Pokusy Linharta, Hamrlíka a Balaštíka při početní výhodě volaly po kontaktním gólu, ale brankář Kantor odolal. Mountfield odešel do kabin po první siréně s dvoubrankovým náskokem zásluhou vydařeného vstupu.

Zlín měl na začátku druhé třetiny štěstí, neboť po střele Kotalíka od modré čáry zazvonila tyčka Horčičkovy svatyně. Poté přišel nebývalý obrat ze strany hostujícího týmu. Ačkoliv byli Čajánek a spol. po prvních šesti minutách utkání doslova na ručník, dokázali srovnat stav. Ve 25. minutě snížil přesnou ránou od modré Matějíček a poté při vlastním oslabení dokonce vyrovnali. Holík poslal do nájezdu Čecha, který se nemýlil. Jihočeši zahrozili opět v 36. minutě, po rychlém přečíslení Michálek nahrál Hanzalovi, ale Horčička si s prudkou střelou poradil. V závěru druhé třetiny přišly velké chvíle pro Zlín. Na přihrávku Honejska si najel obránce Matějíček a svým druhým gólem dostal hosty poprvé v utkání do vedení. Berani šli za necelou minutu do dvoubrankového náskoku zásluhou přesné střely Holíka.

Berani bránili ve třetí třetině náskok a skvělými zákroky mužstvo podržel Horčička. Postupně si na něm vylámali zuby Hanzal, Michálek a posléze Šimánek i Mertl. Jedna z posledních šancí pro domácí přišla v 55. minutě. Michálek byl faulován ve stoprocentní šanci, na trestnou lavici odešel Čech. Právě Michálek měl velkou šanci při přesilovce, ale jeho teč těsně minula branku. Jihočechům v závěru nepomohla ani power play. Šance Mountfieldu definitivně pohasly po faulu Kotalíka, který fauloval Čajánka. Zlín zpečetil velký obrat a vítězství využitou přesilovkou po střele Hamrlíka. Vlachova družina slaví devátou výhru v řadě venku a opět potvrdila pozici nejlepšího extraligového mužstva na cizím ledě!

Nejlepší vyhodnocení hráči: Martin Hanzal - Martin Matějíček

Peter Draisaitl (hlavní trenér HC Mountfield): "Myslel jsem, že na střídačce už mě nemůže nic překvapit. Přiznám se, že takový zápas jako dnes nepamatuji. Mužstvo během hry úplně změnilo tvář a tvrdě jsme na to doplatili. Přestali jsme hrát svou hru, ale proč tomu tak bylo, nevím. Musím zeptat hráčů v kabině."

Juraj Jurík (druhý trenér PSG Zlín): "V prvním vzájemném souboji ve Zlíně nás budějovický brankář Kantor vychytal, ale dnes neměl den. Hráčům jsme kladli na srdce aby stříleli hodně vysoko a přiklonilo se k nám štěstí. Za stavu 0:3 to s námi vypadalo velmi špatně. Jsme rádi, že se nám podařilo výsledek otočit a vyhráli jsme."