pondělí 28. prosince 2020 | Zlin Press - Roman Ordelt

O první prohře s Pardubicemi v sezoně rozhodl začátek třetí třetiny

Hokejisté PSG Berani Zlín prohráli v zápase 30. kola Tipsport extraligy na ledě týmu HC Dynamo Pardubice 2:5 a poprvé v letošní sezoně nad týmem z východu Čech nevyhráli (předtím výhry 2:0, 3:2 po nájezdech). Dynamo má aktuálně nejlepší formu z celé extraligy a vyhrálo již sedmý zápas v řadě, zatímco Berani prohráli potřetí za sebou. Zlín odpověděl na dvougólový náskok Východočechů kontaktním gólem v 34. minutě. Duel se rozsekl na začátku třetí třetiny, kdy Pardubice během 39 vteřin vstřelily dva góly. Branky Beranů dali Pavel Kubiš a Jan Dufek. Tým PSG Berani Zlín hraje derniéru kalendářního roku 2020 den před Silvestrem na domácím ledě s Třincem.

30. kolo / pondělí 28. 12. 2020 / 18:00
HC Dynamo Pardubice Pardubice - Berani Zlín Zlín
5:2
(1:0, 1:1, 3:1)
Branky a nahrávky: 12. min Poulíček (Paulovič, O. Roman), 21. Poulíček, 43. Rohlík (Matýs), 44. J. Kolář (Blümel, Paulovič), 50. Mandát (Camara) - 34. Kubiš (Dufek), 52. Dufek (Řezníček, Herman). Rozhodčí: Hradil, Roman Svoboda – Malý, Špůr. Vyloučení: 3:5, navíc Karafiát (Zlín) na 10 minut. Využití: 2:0. V oslabení: 1:0. Diváci: bez. Střely na branku: 39:22. Zblokované střely: 10:14. Hity: 6:6. Vhazování: 30/55 (55%) - 25/55 (45%). Průběh utkání: 2:0, 2:1, 5:1, 5:2.

HC Dynamo Pardubice: Kantor – Nakládal (C), J. Kolář (A), Hrádek, Mikuš, J. Zdráhal, Vála, Holland – Blümel, Poulíček, Paulovič – Camara, R. Kousal, Mandát (A) – Machala, O. Roman, Svačina – Matýs, Rohlík, Kusý. Trenéři: R. Král, Havíř, P. Sýkora.

Berani Zlín: Huf - Řezníček, Gazda, Žižka (C), Ferenc, M. Novotný, Nosek (A), Matyáš Hamrlík - Köhler, Herman, Vopelka - Kubiš (A), Fryšara, Dufek - Sebera, P. Sedláček, Šlahař - J. Ondráček, Karafiát, Honejsek. Trenéři: Robert Svoboda, Martin Hamrlík, Hrazdira.

První třetina

Do první vážnější situace se dostal ve 3. minutě domácí Machala, ale puk se šoural vedle Hufovy tyčky, vzápětí pálil ve vyložené příležitosti mim Matýs. Tlak Dynama zabrzdilo vyloučení Koláře a Berani hráli úvodní přesilovou hru. Ty Zlínu v poslední době vůbec nejdou a hosté se nedostali k vážnějšímu ohrožení pardubické svatyně. Početní výhodu si zahrálo také Dynamo, ale nedokázalo se trvale usadit v útočném pásmu a zužitkovat převahu o jednoho hráče. Reparát pro Východočechy vyšel úspěšně, když v závěru přesilovky potrestali faul Noska. Ve 12. minutě po ukázkové kombinaci Paulovič předložil ideální přihrávku na hůl Poulíčka, který jen nastavil hokejku a usměrnil kotouč do odkryté svatyně - 1:0. Dynamo si poté vytvořilo velký tlak, nebezpečně pálil Holland, dvakrát v koncovce zaváhal Rohlík a v oslabení zahrozil před první sirénou Blümel, ale stav 1:0 pro Pardubice se nezměnil.

Druhá třetina

Berani na začátku třetiny nezužitkovali část přesilové hry a naopak ještě inkasovali druhý gól! Po 41 vteřinách od zahájení hry unikl Poulíček a trefil se přesně pod břevno Hufovy brány - 2:0. Zlínští hokejisté se nevzdali, v zakončení se stále trápí. Střelu Ondráčka lapil Kantor do lapačky a neujala se ani teč Hermana po Hamrlíkově střele. Aktivnější a více ze hry měly nadále Pardubice, hosté mohli děkovat Hufovi, že skóre se nezvýšilo. Zlínský gólman zneškodnil tvrdou ránu kapitána Nakládala. Naději pro Berany a kontaktní gól přinesla 34. minuta. Opět se potvrdilo pořekadlo nedáš - dostaneš, Mandát se neprosadil v zakončení a do rychlého přečíslení se dostali Dufek s Kubišem, přičemž druhý jmenovaný prostřelil Kantora - 2:1. V 36. minutě mohl dokonat hattrick Poulíček, ale po střele z mezikruží orazítkoval pouze břevno.

Třetí třetina

Rozhodující úder v podobě dvou slepených gólů zasadilo Dynamo Beranům během 39 vteřin. Nejdříve ve 43. minutě po rychlém přečíslení šel kotouč i se štěstím od Matýse na hůl Rohlíka, který ho usměrnil do prázdné brány - 3:1. Vzápětí přišel další brejk a najíždějící bek Jan Kolář prostřelil Hufa - 4:1. A mohlo být ještě hůře, neboť po faulu Fryšary neproměnil Mandát trestné střílení, když jen razítkoval tyčku. Východočeši přidali pátý gól zásluhou druhé využité přesilovky, v 50. minutě zakončil úspěšnou kombinaci Mandát - 5:1. O zkorigování pro zlínské barvy se postaral v 52. minutě Dufek, když dorazil do sítě Kantorem vyřazenou střelu Řezníčka - 5:2.

David Havíř (asistent trenéra HC Dynamo Pardubice): "Prvních deset minut z naší strany bylo vlažných, ale poté jsme se zlepšili. Podali jsme výkon, který jsme potřebovali k vítězství a zápas jsme měli pod kontrolou."

Martin Hamrlík (asistent trenéra PSG Berani Zlín): "Jsme ve velkém útlumu, nedaří se nám a zápas tomu odpovídal. Měli jsme tam opět velké výpadky, hrajeme někdy pět nebo deset minut, dlouho jsme již neodehráli dobře celý zápas. Ještě za stavu 2:1 na začátku třetí třetiny to vypadalo dobře, ale poté jsme inkasovali dva rychlé góly na 4:1 a bylo po zápase. Pardubice zaslouženě vyhrály."