čtvrtek 26. srpna 2021 | Vojtěch Gargulák

Obětavá hra i pohledné akce. Berani v přípravě porazili Vítkovice

Zlínští hokejisté slaví v předsezónní přípravě druhé vítězství. V domácím souboji s Vítkovicemi předvedli povedený výkon a vrátili tak soupeři porážku z předchozího vzájemného duelu. Po bezbrankové první části šli sice ve druhé dvacetiminutovce hosté do vedení zásluhou Kaluse, ještě v téže třetině ale dvěma krásnými góly skóre otočili Kubiš a Suhrada. V závěrečné periodě pak Berani zejména díky obětavé hře podpořené skvěle chytajícím Liborem Kašíkem přežili dlouhý nápor hostů a v závěru brankami Köhlera a Novotného korunovali vítězství 4:1.

příprava / čtvrtek 26. 8. 2021 / 17:30
Berani Zlín Zlín - HC Vítkovice Ridera Vítkovice
4:1
(0:0, 2:1, 2:0)
Branky a nahrávky: 25. min Kubiš (Sebera), 36. Suhrada (O. Němec), 58. Köhler (Okál, Suhrada), 60. M. Novotný (Sebera) - 24. Kalus (Bondra, Kovář). Rozhodčí: Fiala, Rapák – Lederer, Hlavatý. Vyloučení: 2:3. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 750 Střely na branku: 20:34. Průběh utkání: 0:1, 4:1.

Berani Zlín: Kašík – Trška, M. Novotný, Žižka, Gazda, Suhrada, O. Němec, Ferenc – Sebera, Fořt (C), Kubiš (A) - Okál, T. Mikúš, Dřímal - Luža, Fryšara, Köhler - Chludil, P. Sedláček, Dobiáš. Trenéři: R. Svoboda, M. Hamrlík, Hrazdira.

HC Vítkovice Ridera: Dolejš – Gewiese, Plášil, Galvinš, Machů, Koch, Kovář – Svačina, Hručka, Půček – Fridrich, Marosz, Krenželok – Kalus, Chlán, Bondra – Dej, Melovský, Bernovský. Trenéři: Holaň, Philipp, Šimíček.

V první třetině diváci sledovali vyrovnaný souboj. Gólové šance si dokázaly vytvořit oba celky, nejprve po čtyřech minutách po chybné rozehrávce hostů nahrával Fořt Seberovi, jeho střelu z levého kruhu však skvěle zastavil brankář Dolejš. V následné pasáži byli aktivnější hráči Vítkovic, Fridrich nejdřív akci dva na jednoho zakončil střelou vysoko nad, v následné přesilovce byl přesnější Svačina, jehož prudká střela orazítkovala břevno. Proti nebezpečným střelám Gewieseho pak dvakrát výborně zakročil brankář Kašík. V závěru třetiny na soupeře zase přitlačili Berani, zajímavé příležitosti si v krátkém sledu za sebou vytvořili Žižka, Okál a Němec, ani jednomu z nich se však Dolejše překonat nepodařilo.

Ve druhé dvacetiminutovce tempo hry zdaleka neopadlo a tentokrát začaly padat i góly. Ve 23. minutě Marosz ujížděl sám proti Kašíkovi, zlínský brankář však skvělým zákrokem změnu skóre odmítl. O minutu později už ale kapituloval. V ponechané výhodě si hosté vytvořili velký tlak, na jehož konci v závaru před domácí bránou Kalus protlačil kotouč do sítě. O dvě minuty později už ale bylo vyrovnáno. Sebera krásnou křižnou přihrávkou od modré čáry našel v předbrankovém prostoru nehlídaného Kubiše, ten si šikovně položil brankáře Dolejše a zakončil do odkryté brány. Rychlé vyrovnání Berany nakoplo a nadále si vytvářeli dobré příležitosti. A jedna z nich se ujala, ve 36. minutě si obránce Suhrada od modré čáry vybruslil do palebné pozice a nádherou ranou vymetl horní roh Vítkovické brány. Do kabin tak mužstva odcházela za stavu 2:1.

Úvod třetího dějství patřil hostům, Berany ale držela poctivá obrana podpořená skvělým brankářem Kašíkem. Ten si v 45. minutě poradil s pokusy Deje a Kocha, neuspěl proti němu ani z levé strany střílející Svačina. Smolný moment si zlínský brankář vybral ve 49. minutě, kdy v brankovišti upadl, vítkovický útočník Chlán toho však využít nedokázal, jelikož místo odkryté brány trefil jen břevno. A tak v závěru udeřili žlutomodří. Dvě minuty před koncem hráli přesilovku, kterou po zdařilé kombinaci střelou z mezikruží proměnil Bedřich Köhler. V závěru hosté ještě zkoušeli hru bez brankáře, toho ale využil obránce Martin Novotný, který se v obranném pásmu zmocnil kotouče a střelou přes celé hřiště upravil na konečných 4:1.

Martin Hamrlík (asistent trenéra PSG Berani Zlín): "Vítězství nás těší, je to rozhodně povzbuzení pro naše sebevědomí do dalších přípravných zápasů. V naší hře byla spousta pozitivních věcí, ale zároveň ještě spousta nedostatků. Stále nám chybí několik důležitých hráčů, jejichž absence je na ledě cítit."