pondělí 16. března 2015 | Zlin Press - Roman Ordelt

Obhájci titulu přejeli po výborném výkonu Kometu a ve čtvrtfinále play off srovnali stav

Hokejisté PSG Zlín vyhráli čtvrtý zápas čtvrtfinále Česká pojišťovna play off Tipsport extraligy nad Kometou Brno 5:3 a srovnali srovnali stav v sérii hrané na čtyři vítězné zápasy na 2:2. Mistrovský Zlín předvedl v šestatřiceti minutách neskutečný hokej v rychlém tempu a doslova smršť, ze které vytěžil čtyřgólový náskok. Kometa ještě snížila do druhé sirény na rozdíl dvou gólů a v závěru hodně zlobila. Čajánek a spol. si výhru pohlídali a v napjaté sérii dvou loňských finalistů je srovnaný stav. Zaplněný zimní stadion Luďka Čajky viděl hokej špičkové úrovně. Branky zaznamenali Jiří Ondráček 2, Jakub Svoboda, Pavel Kubiš a Roman Vlach. Pátý zápas je na programu ve čtvrtek 19. března v Brně od 17:20 hodin, přímý přenos vysílá ČT sport.

ČF4 / pondělí 16. 3. 2015 / 18:20
Berani Zlín Zlín - HC Kometa Brno Kometa Brno
5:3
(1:0, 3:2, 1:1)
Branky a nahrávky: 14. min Ondráček (Leška), 26. Jakub Svoboda (A. Holík), 32. Kubiš (Leška, Urbanec), 36. Roman Vlach (P. Holík), 43. Ondráček (Marušák, Čajánek) - 37. Mrázek (L. Čermák), 40. V. Němec (Ton, Hanzlík), 55. J. Káňa II (Ptáček, Malec). Rozhodčí: Fraňo, Hradil - Bláha, Špůr. Vyloučení: 11:8. Využití: 0:1. V oslabení: bez. Diváci: 6 510. Střely na branku: 32:26. Zblokované střely: 13:9. Hity: 16:10. Vhazování: 34/70 (49%) - 36/70 (51%) Průběh utkání: 4:0, 4:2, 5:2, 5:3.

Berani Zlín: Kašík - A. Holík, Žižka, Marušák, Valenta, Kotvan, Urbanec - Ondráček, Čajánek, O. Veselý - Jakub Svoboda, Leška, Kubiš - P. Holík, Roman Vlach, Říčka - Okál, P. Sedláček, Köhler. Trenéři: Rostislav Vlach, Jurík, Hrazdira.

HC Kometa Brno: Čiliak (36. min Falter) - Ptáček, Kováčik, Dujsík, Hanzlík, Kuboš, Malec - Ton, V. Němec, J. Hruška - Vondráček, Koreis, Burian - Honejsek, H. Zohorna, Dočekal - Mrázek, L. Čermák, J. Káňa II. Trenéři: Kýhos, Pešout, Beran.

Zlínští trenéři přeházeli před čtvrtou bitvou na moravském poli zcela sestavu. Do branky se postavil poprvé v letošním play off Kašík a v útoku zůstala pohromady pouze řada Romana Vlacha. Od úvodního vhazování se hrál řízný hokej, obhájci titulu nastoupili do zápasu v rychlém tempu a řádně nažhavení. Hned ve 2. minutě odešel za katr Dočekal, ale domácí pokračovali v trendu přesilových her z předchozího dne. Kometa se dostala do první větší šance v á. minutě, Dočekal se prosmýkl pře zlínské obránce, ale mířil pouze do Kašíka. Zlín poté přečkal kritické okamžiky v další přesilovce a na konci 14. minuty otevřel střelecký účet zápasu. Čiliak vyrazil Okálovu střelu před sebe a Ondráček měl před sebou odkrytou klec. Tlak domácích sílil a hosté se ubránili jen za cenu faulů. Vedení Zlína mohlo být po první třetině i vyšší než jednogólové.

Úvod druhé třetiny přinesl dvě šance pro Kometu. Nejdříve se Němec nepřelstil Kašíka, vzápětí zaváhal na modré čáře Marušák a do nájezdu prchl Honejsek, ale zlínský gólman lapil kotouč do lapačky. Další minuty už patřily jednoznačně Zlínu, vystupňovaný přinesl úspěch ve 26. minutě, když kotouč dotlačil za Čiliakova záda Jakub Svoboda. Poté byla hra hodně rozkouskovaná, rozhodčí udělili řadu trestů. V polovině utkání se mohl zapsat podruhé do listiny střelců Jakub Svoboda, ale hůl měl na opačnou stranu. Zlínští protivníka ve 32. minutě doslova rozebrali, Leška se zjevil před brněnským brankářem a odražený kootuč nasrevíroval na hůl Kubiše, který poslal puk do dkryté branky. Hra se přelévala ze strany na stranu, nicméně góly k radosti zaplněného hlediště padaly jen do hostující sítě. Čtvrtý gól přidal Roman Vlach, který dorazil do sítě předchozí střelu Petra Holíka, která se odrazila od tyčky. Po čtvrté inkasované branky odjel na střídačku brankář Čiliak a jeho místo zaujal náhradník Falter. Brno dalo první gól ve 37. minutě, Mrázek střílel hned po buly střelou švihem k pravé tyči. Kašík nereagoval, neboť měl zakrytý výhled. Hosté se dočkali krátce před druhou sirénou druhé branky, když Němec protlačil kotouč za Kašíkova záda.

Hosté začali třetí třetinu náporem, ale Zlín přidal pátý gól. Ondráček zaznamenal ve 43. minutě druhý gól v utkání, když nadvakrát překonal Faltra. Berani se ubránili další přesilovce, ale při prohřešku Romana Vlach ajiž inkasovali. Káňa našel mezeru u levé tyčky zlínské brány a vykřesal naději pro Brno. Za pouhých třináct vteřin přidala Kometa kontaktní gól, který ale neplatil pro postavení hráče v brankovišti. Obhájci titulu poté s přehledem uhájili dvoubrankový náskok, získali druhý bod v sérii a srovnali se soupeřem ve čtvrtfinále play off krok.

Nejlepší vyhodnocení hráči: Jiří Ondráček - Petr Mrázek.

Juraj Jurík (druhý trenér PSG Zlín): "Dneska jsme podali trochu lepší výkon než včera. Víc jsme bruslili a s trochou štěstí v koncovce jsme zápas zvládli. Jsme rádi, že je to 2:2.“

Vladimír Kýhos (hlavní trenér HC Kometa Brno): "Věděli jsme, že Zlín je ve stejné situaci, jako jsme byli ve druhém zápase. Je to pro mužstvo psychicky náročné, protože ví, že musí vyhrát. Hráče jsme na to připravovali, říkali jsme jim, že do toho půjdou úplně jinak než ve včerejším zápase. Dnes to byl od nich zcela odlišný výkon. Byli o padesát procent lepší. Zlín nás víceméně přetlačil ve všech směrech. Včera jsem chválil celé mužstvo, dnes můžu pochválit jen Leoše Čermáka a Honzu Káňu. Takto se v play off nebojuje."