pátek 20. října 2017 | Zlin Press - Roman Ordelt

Obrat týmu Aukro Berani Zlín vedl na ledě Pardubic k jednomu bodu

Hokejisté Aukro Berani Zlín prohráli v zápase 15. kola Tipsport extraligy na ledě týmu HC Dynamo Pardubice 3:4 po prodloužení. Berani bez distancovaného kapitána Ondřeje Veselého neměli vydařený vstup do utkání a v 11. minutě prohrávali již 0:2. Zlín srovnal stav dvěma góly v rozmezí 84 vteřin ještě před první sirénou a na začátku druhé třetiny strhl vedení na svou stranu. Na obrat v utkání Dynamo reagovalo vyrovnávacím gólem ve 47. minutě a na začátku prodloužení zajistil domácím dvoubodové vítězství Francouz Sacha Treille. Zlínští hokejisté bodovali na pardubickém ledě v sedmém utkání v řadě, tentokrát vezou bod. Branky zaznamenali Antonín Honejsek 2 a Michal Popelka. Berani hrají v neděli 22. října doma s Libercem, začátek již v 15 hodin.

15. kolo / pátek 20. 10. 2017 / 18:00
HC Dynamo Pardubice Pardubice - Berani Zlín Zlín
4:3p
(2:2, 0:1, 1:0 - 1:0)
Branky a nahrávky: 7. min Marosz (Rolinek, Trončinský), 11. Tomášek (Cardwell, Čáslava), 47. Holland (Wishart, M. Beran), 61 . S. Treille (Marosz, Trončinský) - 19. Popelka (Okál, Valenta), 20. Honejsek (Freibergs, Ferenc), 24. Honejsek (Matějíček). Rozhodčí: Bulanov (RUS), Hradil - Frodl, Komárek. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 7 032. Střely na branku: 41:30. Zblokované střely: 15:12. Hity: 16:5. Vhazování: 36/69 (52%) - 33/69 (48%). Průběh utkání: 2:0, 2:3, 4:3.

HC Dynamo Pardubice: Klouček - Wishart, Trončinský, Čáslava, Cardwell, Holland, Mojžíš - Rolinek, Marosz, J. Sýkora - Perret, Tomášek, S. Treille - Bojko, Dušek, Vondráček - Starý, Poulíček, M. Beran. Trenéři: Holaň, Marek, Janecký.

Berani Zlín: Kašík - Ferenc, Freibergs, Matějíček, Valenta, Petran, Žižka, Gazda - J. Ondráček, Fryšara, Kubiš - D. Šťastný, Honejsek, Roberts Bukarts - Okál, Popelka, Rihards Bukarts - Klhůfek, P. Sedláček, Fořt. Trenéři: R. Svoboda, M. Hamrlík, Hrazdira.

Pardubice byly na začátku zápasu aktivním týmem a gólmana Kašíka prověřili Dušek a Bojko. Dynamo hrálo po faulu Fořta ve 4. minutě úvodní přesilovou hru, ale ta zůstala nevyužita. Za pozornost stála jen příležitost Treilleho. Střelecký účet zápasu se otevřel v 7. minutě, bombu Trončinského vyrazil Kašík před sebe a důrazný Marosz dopravil kotouč do zlínské sítě. Domácí mohli hned po vhazování přidat druhý gól, ale Kašík blafák Treilleho zneškodnil. Berani poté ožili a práci měl i pardubický brankář Klouček, když si připsal úspěšné zákroky po střelách Kubiše a Šťastného. Dynamo přidalo v polovině první třetiny druhý gól, vyražený kotouč Kašíkem usměrnil do sítě tělem Tomášek, gól posvětil i videorozhodčí. Zlín zabral v závěru úvodního dějství a odměnou mu byl vyrovnaný stav. Nejdříve využil v 19. minutě přesilovku Popelka, když bekhendem překonal Kloučka. Třináct vteřin před první sirénou bylo srovnáno, z blízka se nemýlil Honejsek.

Zatímco Marosz orazítkoval na začátku druhé periody jen břevno, Berani mířili ostrými náboji. Vedení na stranu Zlína strhl ve 24. minutě druhým gólem v zápase Honejsek, když Klouček vyrazil lehké nahození Matějíčka a zlínský forvard uklidil kotouč pod víko do domácí sítě. Pardubice prahly po nečekaném obratu Beranů po vyrovnání, ale narážely na bezchybného Kašíka. Ten odolal v početní výhodě Dynama po faulu Freibergse, bek Wishart a Ján Sýkora nemířili přesně. Dynamo bylo s přesným zakončením na štíru, bezchybný Kašík nepustil za svá záda ve druhé třetině ani jednu střelu.

Domácí vyrovnali ve 47. minutě po ráně Hollanda od modré čáry, když Kašík měl zakrytý výhled. Berani měli štěstí v 51. minutě, Bojko se proháčkoval zlínskou obranou, naštěstí zlínský gólman byl na místě. Kubiš mohl vrátil hostům vedení v 55. minutě při vlastním oslabení, Klouček však předvedl bravurní zákrok lapačkou. Po šedesáti minutách hry skončil zápas dělbou bodů.

O bonusovém bodu pro Dynamo rozhodla úvodní minuta prodloužení. Domácí pokračovali v přesilové hře a po 45 vteřinách dorazil Maroszovu střelu do zlínské sítě Treille.

Nejlepší hráči: Rhett Holland - Antonín Honejsek.

Miloš Holaň (hlavní trenér HC Dynamo Pardubice): „Chtěli jsme získat tři body, i když jsme věděli, že Zlín není lehký soupeř. Od první třetiny jsme udávali ráz hry, ale nepodařilo se nám dát za stavu 2:0 pojišťující gól, i když šance jsme na to měli. Naopak při prvním gólu Zlína se mužstvo složilo a já si nedokážu vysvětlit, proč tomu tak bylo. Když si to zhodnotím, tak jsme nemuseli mít ani bod, mohli jsme mít jen jeden a máme dva. Jeden bodík nám možná chybí, ale mužstva si vážím za to, že zvládlo otočit nepříznivý stav.“

Martin Hamrlík (asistent trenéra Aukro Berani Zlín): „Do zápasu jsme nevstoupili vůbec dobře. Pardubice nás drtily, a kdyby to bylo víc než 2:0, horko těžko bychom utkání otáčeli. Pak ale přišla vzpruha v podobě prvního gólu, pak jsme hned přidali druhý a hra se vyrovnala. Až do konce to byl vyrovnaný zápas. Před koncem jsme v oslabení jeli dva na jednoho, ale gól jsme nedali. Mohli jsme mít tři body, ale šest minut před koncem jsme měli dvě oslabení a nemuseli jsme mít ani jeden. Odjíždíme spokojeni.“