pátek 05. října 2018 | Zlin Press - Roman Ordelt

Oslavě chyběla třešňička, Berani prohráli doma s Plzní

Hokejisté PSG Berani Zlín prohráli v utkání 7. kola Tipsport extraligy na domácím ledě s týmem HC Škoda Plzeň 3:5 a potřetí v řadě vyšli bodově naprázdno. Zápas se hrál v rámci oslav 90 let od vzniku ledního hokeje ve Zlíně, před duelem vstoupil mezi legendy Bohumil Kožela jehož dres byl vyvěšen pod střechu zimního stadionu. Žižka a spol. po úvodní třetině vedli, ale hrubě jim nevyšel konec druhé a začátek třetí třetiny. Nejdříve v poslední vteřině druhého dějství strhl vedení na stranu hostů Milan Gulaš, aby po nástupu do závěrečné třetiny po 31 vteřinách přidali Západočeši čtvrtý gól. Zlínští opět srdnatě bojovali, nicméně na body nedosáhli. Branky zaznamenali Tomáš Fořt 2 a Jakub Herman. Zlín hraje v neděli 7. října na Spartě.

7. kolo / pátek 5. 10. 2018 / 17:30
Berani Zlín Zlín - HC ŠKODA Plzeň Plzeň
3:5
(2:1, 0:2, 1:2)
Branky a nahrávky: 17. min Herman (Žižka), 18. Fořt (E. Kulda), 50. Fořt (Freibergs, Herman) - 12. Preisinger (Kratěna), 28. Vráblík (Kodýtek, Eberle), 40. Gulaš (Kaňák, Nedorost), 41. Nedorost (Gulaš), 60. Gulaš (Kaňák, P. Straka). Rozhodčí: M. Sýkora, šír - Hlavatý, O. Polák. Vyloučení: 5:4. Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 3 181. Střely na branku: 32:33. Zblokované střely: 9:9. Hity: 19:8. Vhazování: 33:34. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:4, 3:5.

Berani Zlín: J. Sedláček - Ferenc, Freibergs, Nosek, Žižka, Valenta, Řezníček, Gazda - E. Kulda, Fořt, Kubiš - J. Ondráček, Herman, Šlahař - Karafiát, Fryšara, Poletín - Popelka, P. Sedláček, Werbik. Trenéři: R. Svoboda, M. Hamrlík, Hrazdira.

HC ŠKODA Plzeň: Frodl - Jones, J. Kindl, Kaňák, Allen, Čerešňák, Pulpán, Vráblík - Gulaš, Nedorost, Kantner - Indrák, Preisinger, Kratěna - V. Němec, Kracík, D. Kindl - Eberle, Kodýtek, P. Straka. Trenéři: Čihák, Jiří Hanzlík, Pejchar.

Nejlepší hráči utkání: Tomáš Fořt - Miroslav Preisinger.

Martin Hamrlík (asistent trenéra PSG Berani Zlín): "Začali jsme velmi dobře a nesrazil nás ani první gól soupeře. V první třetině jsme byli lepší, bojovností a snahou jsme otočili výsledek z 0:1 na 2:1. Plzeň zlepšila ve druhé třetině pohyb a byla lepším týmem. Naší největší chybou byla patnáctá vteřina na začátku třetí třetiny. V kabině přišlo hecování a borci předvedli hned dvě hrubé chyby za sebou, a to křižnou a krátkou přihrávka. Poté to jde s psychikou hodně dolů a bylo hodně těžké dotáhnout nepříznivý stav. Hráli jsme dobře, ale opět máme nulu. Pokračujeme však dále a věříme, že někde to zlomíme. Je teprve začátek a byla by velká škoda házet předčasně flintu do žita. V neděli hrajeme na Spartě a pokusíme se to zlomit."

Ladislav Čihák (hlavní trenér HC Škoda Plzeň): "Utkání mělo několik fází. V první fázi jsme začali dobře, dali jsme gól. Kolem desáté minuty jsme přestali hrát, přišly dvě chyby a Zlín se dostal do vedení. O přestávce jsme si řekli, co chceme změnit a hráči to pochopili. Další fáze byla , že jsme vyrovnali na 2:2. Poté přišly dva základní momenty, gól Milana Gulaše na 3:2 snad v poslední desetině třetiny. Ve třetí třetině Míra Preisinger zachránil na brankovišti jistý gól. To přisuzuji tomu, že jsme zůstali ve hře. Dokázali jsme utkání zvládnout, i když jsme dostali gól v oslabení. Bohužel Petr Kodýtek udělal faul a dostal nás do tří. Věděli jsme, že Zlín bude tlačit a hrát na 100 procent, zkrátka nic jednoduchého. V závěru jsme si náskok pohlídali, i když Zlín měl hodně šancí. Těší nás, že jsme tady urvali tříbodovou výhru."