pátek 12. ledna 2018 | Zlin Press - Roman Ordelt

Oslavy se vydařily, skvělý start skolil lídra extraligy z Plzně

Hokejisté Aukro Berani Zlín vyhráli v utkání 39. kola Tipsport extraligy nad týmem HC Škoda Plzeň 4:1 a výroční zápas k 50 sezonám zlínského hokeje v nejvyšší soutěži oslavili tříbodovou výhrou. Svěřenci trenérské dvojice Robert Svoboda, Martin Hamrlík rozhodli o výhře raketovým nástupem, neboť v 7. minutě vedli již 3:0. Berani přidali ve třetí třetině čtvrtý gól, zatímco vedoucí celek extraligy přidal v závěru utkání pouze čestný gól. Zlínští hokejisté nastoupili k výročnímu zápasu v retro dresech, které připomínaly postupovou sezonu 1959/1960 do nejvyšší soutěže. Hokejový večer měl slavnostní úvod, na ledovou plochu nastoupili členové týmu, kteří vybojovali historický postup Bohumil Kožela, Rudolf Tlusták a Václav Karlík. Čestné buly vhodil Jiří Čunek, hejtman Zlínského kraje. Branky zaznamenali Robert Bukarts 2, Ondřej Veselý a Dalibor Řezníček, Zlín hraje v neděli 14. ledna doma s Vítkovicemi, začátek v 18:20 hodin.

39. kolo / pátek 12. 1. 2018 / 17:30
Berani Zlín Zlín - HC ŠKODA Plzeň Plzeň
4:1
(3:0, 0:0, 1:1)
Branky a nahrávky: 1. min O. Veselý (Valenta, Kubiš), 6. Řezníček (Kubiš, Fořt), 7. Roberts Bukarts (Honejsek, Žižka), 55. Roberts Bukarts (D. Nosek, O. Veselý) - 58. Kratěna (Schleiss, Kracík). Rozhodčí: Hejduk, Úlehla - Kis, Rampír. Vyloučení: 5:4, navíc Honejsek (Zlín) na 10 minut. Využití: 1:0. Diváci: 4 502. Střely na branku: 31:29. Zblokované střely: 5:4. Hity: 9:11. Vhazování: 33/65 (51%) - 32/65 (49%). Průběh utkání: 4:0, 4:1.

Berani Zlín: Kašík - Ferenc, Freibergs, D. Nosek, Valenta, Řezníček, Žižka, Matějíček, D. Šťastný, Honejsek, Roberts Bukarts - Kubiš, Fořt, O. Veselý - J. Ondráček, Popelka, Šlahař - Fryšara, P. Sedláček, Klhůfek. Trenéři: R. Svoboda, M. Hamrlík, Hrazdira.

HC ŠKODA Plzeň: M. Svoboda (od 7. Hylák) - Jones, D. Sklenička, Kaňák, Moravčík, Holý, J. Kindl - Gulaš, Mertl, Schleiss - Indrák, Kratěna, D. Kindl - Kantner, Stach, P. Straka - Pour, Kracík, Rubner. Trenéři: M. Straka, Vlasák, Čihák, Jiří Hanzlík.

Nejlepší hráči: Libor Kašík - Alexandr Hylák.

Martin Hamrlík (asistent trenéra Aukro Berani Zlín): "Pro nás to byl perfektní zápas. Přišel snový vstup do utkání, když jsme dali z každé šance gól. Rozhodla druhá třetina, Plzeň nedala gól na 3:1. Mužstvo si stále více věřilo, jak ubíhal čas. Přidali jsme čtvrtý gól a bylo hotovo. Za přístup k zápasu je potřeba poděkovat všem hráčům. Diváci si slavnostní zápas užili a jsme rádi za tři body. Škoda, že nemáme v sezoně více výročních zápasů."

Jiří Hanzlík (asistent trenéra HC Škoda Plzeň): "Zápas podle vstřelených gólů rozhodlo první sedm, deset minut. Zlín měl výborný nástup a pohyb, zatímco my jsme byli ještě na cestě v autobuse. Poté se hra vyrovnala, ale domácí dovedli zkušeně zápas do vítězného konce. Nějaké šance jsme si vypracovali, ale domácí podržel gólman. Za skvělý nástup vyhrál Zlín zaslouženě."