čtvrtek 29. srpna 2013 | Zlin Press

PŘÍPRAVA: Berani vyhráli 3:1 ve Skalici

Hokejisté PSG Zlín úspěšně zvládli i druhé přípravné utkání v tomto týdnu. Po úterním vítězství 6:4 na ledě Piešťan vyhráli na stadionu dalšího slovenského extraligového celku Skalice 3:1. Rozhodující branku vstřelil na začátku druhé třetiny útočník Antonín Honejsek. Předposlední přípravný duel před startem sezony odehraje český vicemistr v úterý 3. září na domácím ledě, jeho protivníkem budou od 18 hodin Piešťany.

příprava / čtvrtek 29. 8. 2013 / 17:00
HK 36 Skalica Skalica - Berani Zlín Zlín
1:3
(0:2, 1:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 25. min Sloboda – 7. Balaštík (Köhler, Leška), 21. Honejsek (Čajánek), 38. Matějíček (Odráček). Rozhodčí: . Vyloučení: . Využití: . V oslabení: . Diváci: . Střely na branku: . Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:3.

Berani Zlín: Štůrala - Marušák, Valenta, Zadražil, Řezníček, Matějíček, Tesařík - Balaštík, Leška, Köhler - Honejsek, Čajánek, Veselý - Okál, Popelka, Čech - Ondráček, Melenovský, Kovařík. Trenéři Vlach, J. Jurík, Hrazdira.

Zlínští si před dvěma dny pořádně zastříleli, když do 30. minuty nasázeli šest branek. I ve Skalici měli slibný úvod. V 7. minutě zúročil ofenzivní snažení hostujícího mužstva Jaroslav Balaštík, který přesnou střelou zakončil brejk prvního zlínského útoku. Vzápětí mohli domácí vyrovnat, jenže Lažo trefil tyčku brány Tomáše Štůraly, který tentokrát dostal přednost před Liborem Kašíkem. V závěru úvodního dějství měl druhou trefu na hokejce Balaštík, jenže tentokrát zlínský střelec mířil nepřesně.

Přesto Berani nemuseli dlouho čekat na dvoubrankové vedení. Z druhé části uběhlo pouhých 46 vteřin a po Čajánkově asistenci se prosadil Antonín Honejsek. O čtyři minuty později domácí celek snížil, když Štůralu překonal Sloboda. Definitivní pojistku přidal v 38. minutě obránce Martin Matějíček.

Skalica vedená českým trenérem Josefem Turkem, který předminulou sezonu působil ve Zlíně jako asistent, se na domácím ledě snažila zvrátit výsledek. Slovenský tým měl hru kontrolou, ale Štůrala už za svá záda puk nepustil.

Rostislav Vlach (první trenér PSG Zlín): "Z obou stran to byl svižný zápas. Stejně jako v úterý jsme dobře bruslili a vyhráli. V první třetině jsme měli více ze hry, ve druhé části byla lepší Skalica, ale závěr jsme si pohlídali. Potěšila mě zlepšená hra obránců. Kvůli zraněním Horáka s Kotvanem a reprezentačním povinnostem Zámorského jsme nastoupili pouze se šesti beky a v obraně to bylo velice slušné. Největší pochvalu však zaslouží gólman Tomáš Štůrala, který podal výborný výkon a mužstvo výrazně podržel. Pokud nebude do začátku extraligy k dispozici zraněný Horčička, má Štůrala zatím stejnou šanci být pro úvod jedničkou jako Kašík. Oba ještě dostanou šanci v posledních dvou přípravných zápasech. Potom situaci vyhodnotíme a rozhodneme se pro jednoho z nich, i když není vyloučeno, že Horčička nakonec start do sezony stihne. Ale je pro nás prioritou, aby poraněnou ruku doléčil.“