úterý 03. září 2013 | Zlin Press - Roman Ordelt

PŘÍPRAVA: Tým PSG Zlín prohrál doma s účastníkem slovenské extraligy z Piešťan 2:3

Extraligoví hokejisté PSG Zlín podlehli v přípravném zápase na domácím ledě s týmem ŠHK 37 Piešťany 2:3. Účastník slovenské extraligy v utkání dvakrát vedl. Zlínští vždy dokázali srovnat krok, ale na rozhodující gól Lušnáka v 56. minutě již nenašli odpověď. Branky Zlína zaznamenali Pavel Kubiš a Antonín Honejsek. Svěřenci Rostislava Vlacha zklamali v koncovce a gólmana soupeře Tomáše Tomka překonali pouze dvakrát. Berani sehrají generálku na extraligu ve čtvrtek 5. září na zimním stadionu v Brumově-Bylnici, kde se utkají od 18 hodin s Duklou Trenčín. Úřadující vicemistři vstoupí do extraligy ve čtvrtek 12. září na ledě Litvínova.

příprava / úterý 3. 9. 2013 / 18:00
Berani Zlín Zlín - ŠHK 37 Piešťany Piešťany
2:3
(1:1, 0:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 23. min Kubiš (Ondráček), 48. Honejsek (Řezníček, Veselý) - 13. Lušňák (Škadra), 40. Drgoň (Saliji), 56. Lušňák (Holovič) Rozhodčí: Hradil, Šiška - Bryška, Novák. Vyloučení: 5:3. Využití: 0:1. Diváci: 600. Střely na branku: . Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:3.

Berani Zlín: Kašík - Marušák, Valenta, Zámorský, Řezníček, Matějíček, Tesařík, od. 21. min navíc Buchta - Balaštík, Leška, Köhler - Honejsek, Čajánek, Veselý - Okál, Holík, Čech - Ondráček, Melenovský, Kubiš. Trenéři Vlach, J. Jurík, Hrazdira.

ŠHK 37 Piešťany: Tomek - Valábik, Drgoň, Filip, Brňák, Biro, Škadra, Cuník, Bučka - Melichárek, Nemec, Saliji - Románek, Mišura, Ručkay - Stupka, Holovič, Lušňák - Chylo, Toman, Šišovský. Trenéři Klement, Sýkora.

Zlínští hokejisté nastoupili k předposlednímu přípravnému zápasu před startem extraligy na domácím ledě proti účastníkovi slovenské extgraligy, týmu ŠHK 37 Piešťany. V sestavě Zlína scházeli zranění brankář Luboš Horčička a obránce Oldřich Horák. Oba celky se utkaly přesně před týdnem a Berani vyhráli na Slovensku 6:4, když už v polovině zápasu vedli 6:0. Svěřenci kouče Rostislava Vlacha začali aktivně i v domácí odvetě, už ve 2. minutě se ocitl ve velké šanci po akci Honejska kapitán Čajánek, ale neproměnil. Domácí poté na konci 3. minuty zaváhali při rozehrávce, naštěstí Toman přestřelil. Úvodní minuty však patřily Zlínu, který si vypracoval převahu, nicméně k vedoucí brance to nevedlo. Piešťany se postupem času osmělily a blízko k vedoucímu gólu byly v 11. minutě. Brankář Kašík ležérně rozehrál na hůl Melichárka, který trefil brankovou konstrukci. Hosté otevřeli střelecký účet zápasu ve 13. minutě. Po vyhraném buly vystřelil od modré čáry Škadra, gólman Kašík vyrazil střelu před sebe a Lušňák uklidil kotouč do zlínské sítě. Berani měli v 17. minutě velké štěstí, neboť po nahození Holoviče poskakoval puk na horní síťce a poté vedle pravé tyčky.

Zlínu se povedl nástup do druhé třetiny. Ve 23. minutě se Kubiš natlačil zpoza brány před gólmana Tomka a usměrnil kotouč za brankovou čáru. Domácí byli po vyrovnání aktivnějším, ale pohořeli v zakončení. Aktivní Kubiš podruhé na Tomka nevyzrál, předtím na gólmana Piešťan nevyzráli Köhler a Okál. Domácí tlak zastavilo dvojnásobné vyloučení a osmdesátivteřinová přesilovku hostů pět na tři. Slováci výhodnou přesilovku nevyužili, Kašík podržel mužstvo po střelách Salijiho a Valábika. Za rovnovážného stavu hráčů na ledě byl Zlín lepším týmem, ale neuspěl v zakončení. Ondráček ve slibné pozici nedosáhl na kotouč, rána kanonýra Balaštíka skončila v lapačce Tomka, neujaly se ani střely Melenovského a Köhlera. Piešťany se dostaly ještě před druhou sirénou podruhé do vedení. Vyloučení Veselého potrestal obránce Drgoň, jeho nahození od modré čáry zachytil po odrazech Kašík až za brankovou čárou.

Berani ve 48. minutě podruhé v zápase srovnali stav. Střelu Řezníčka od modré čáry Tomek vyrazil k Honejskovi, který stál osamocený u levé tyčky a poslal kotouč do odkryté sítě. Rozhodující okamžik utkání přišel v 56. minutě. Holovič našel zpoza brány Lušňáka, který podruhé překonal Kašíka. Piešťany se nakonec radovaly i v doplňkových samostaných nájezdech, které vyhrály 2:1.

Doplňkové samostatné nájezdy: I. série Čajánek nedal, Stupka 0:1, II. série: Honejsek nedal, Nemec nedal, III. série: Kubiš nedal, Drgoň nedal, IV. série: Marušák 1:1, Mišura nedal, V. série: Holík nedal, Šišovský 1:2.

Rostislav Vlach (první trenér PSG Zlín): "Dnešní zápas nebyl z naší strany herně špatný. Měli jsme spoustu šancí a střel, ale nedali jsme bohužel gól. Kluci chtěli v některých okamžicích až "bagovat" puk do brány, raději jsme měli zakončovat než volit nahrávky. Naše dva vstřelené góly nebyly vypracované, ale spíše smolné pro soupeře. Nechci se vymlouvat, ale zklamali jsme hlavně střelecky. Naše sestava už je téměř taková, která začne extraligovou sezonu. V obraně dostal více příležitostí Lukáš Buchta, přece jen Petr Zámorský se vrátil z reprezentance s porcí náročných zápasů. Možná jsme měli v hlavách duel z minulého týdne na ledě soupeře, kde jsme vedli v polovině zápasu v 6:0 a kluci si mysleli, že to dnes přijde samo."