čtvrtek 22. srpna 2013 | Zlin Press - Roman Ordelt

PŘÍPRAVA: Zlín prohrál s Vítkovicemi těsně 2:3

Hokejisté PSG Zlín podlehli v dalším přípravném zápase s Vítkovicemi na domácím ledě těsně 2:3. Berani se ujali vedení v 10. minutě po gólu obránce Jiřího Marušáka od modré čáry v přesilové hře, ale Vítkovice poté obrátily vývoj utkání a třemi brankami strhly výhru na svou stranu. Zlín ještě snížil zásluhou Pavla Kubiše, nicméně srovnat stav se nepodařilo. Celý zápas odchytal brankář Tomáš Štůrala, který při zranění Luboše Horčičky byl stažen z hostování v prvoligovém Šumperku. Při nemoci hlavního kouče Rostislava Vlacha zápas koučoval na zlínské střídačce asistent Juraj Jurík. Tým PSG Zlín hraje další přípravu v úterý 27. srpna v Piešťanech.

příprava / čtvrtek 22. 8. 2013 / 18:00
Berani Zlín Zlín - HC Vítkovice Ridera Vítkovice
2:3
(1:1, 0:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 10. min Marušák (Leška, Balaštík), 52. Kubiš (Melenovský, Urbanec) - 13. Burger (Vandas, Valčák), 39. Kolouch (Šedivý, Stehlík), 48. Stehlík. Rozhodčí: Přikryl, Škach - Hradil, Goňa. Vyloučení: 2:5. Využití: 1:1. Diváci: 1 582. Střely na branku: . Průběh utkání: 1:0, 1:3, 2:3.

Berani Zlín: Štůrala - Marušák, Horák, Zámorský, Řezníček, Matějíček, Tesařík, Buchta, Urbanec - Balaštík, Leška, Köhler - Honejsek, Čajánek, Veselý - Okál, Holík, Čech - Ondráček, Melenovský, Kubiš. Trenéři: J. Jurík, Hrazdira.

HC Vítkovice Ridera: Šindelář - Punčochář, Barinka, Sloboda, Kudělka, Stehlík, Bail, Kovář, Dudáš - Valčák, Burger, Szturcz - Huna, Roman, Svačina - Vandas, Húževka, Strapáč - Šedivý, Kolouch, Kucsera. Trenéři: Oremus, Svozil.

Zlínští hokejisté nastoupili k sedmému přípravnému zápasu před startem extraligy s brankářem Tomášem Štůralou, který nahradil zraněného Luboše Horčičku. Zápas vedl z pozice hlavního kouče Juraj Jurík, neboť Rostislava Vlacha přemohly zdravotní potíže. Berani měli soupeři oplácet porážku z duelu před devíti dny v Ostravě, kde se radovali domácí z vítězství 5:2. Do první vážnější situace se dostal v 5. minutě hostující Huna, ale samostatný únik neproměnil. Na začátku 9. minuty odešel za hákování na trestnou lavici Punčochář a domácí úvodní přesilovou hru využili. Obránce Marušák vypálil od modré čáry dělovku a kotouč skončil v Šindelářově síti. Vítkovice za tři minuty srovnaly krok, když se trefil po ukázkové kombinaci kapitán Burger střelou do odkryté brány. Zlín hrál na konci úvodního dějství další přesilovou hru, ale Čech nastřelil pouze levou tyčku Štůralovy svatyně.

Hned na začátku druhé třetiny měl velkou šanci zlínský kapitán Čajánek, ale na výborného brankáře hostí Šindeláře nevyzrál. V 25. minutě předvedl pěknou akci Honejsek, obešel jednoho z vítkovických beků a překvapil Šindeláře střelou mezi betony. Hostující brankář vyškrábl kotouč z brankové čáry v hodině dvanácté. Svěřenci kouče Oremuse šli poprvé v duelu do vedení v 39. minutě. Střelou pod horní tyčku překonal Štůralu vítkovický Kolouch.

Doplňkové samostatné nájezdy: I. série: Burger nedal, Leška nedal, II. série: Svačina nedal, Marušák nedal, III. série: Kucsera nedal, Kubiš nedal, IV. série: Kudělka nedal, Honejsek 0:1, V. série: Šedivý 1:1, Holík nedal.

Juraj Jurík (druhý trenér PSG Zlín): "Výsledek není takový, jaký bychom očekávali. Zápas už měl z naší strany určitý tvar hry, kterou chceme produkovat. Každopádně máme ještě tři týdny do startu extraligy. Pravdou je, že výsledky nejsou takové, jaké bychom očekávali. Až v dnešním zápase jsme se přiblížili optimální hře. Na druhou stranu jsme letos zkoušeli daleko více hráčů, každý zápas hrál někdo jiný. Musíme zapracovat na složení obranných řad a přesilovkových formací."